מלגות לימודים לסטודנטים בשדרות

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לתושבי שדרות


כחלק מהרצון לסייע לקידום ההשכלה האקדמית באזורי פריפריה בארץ, סטודנטים שגרים או לומדים בעיר שדרות יכולים לזכות במגוון של מלגות לימוד. כמו כן, פועלות תכניות עזרה כלכלית שבאות לתמוך בסטודנטים בעקבות המצב הביטחוני באזור עוטף עזה. חלק מתכניות הסיוע הכלכלי מופעלות מטעם העירייה או גופים ממשלתיים ואחרות על ידי עמותות או ארגונים פרטיים. מרבית התכניות מתנות את קבלת התמיכה בפעילות חברתית לקידום העיר, כמו חונכות, מנהיגות או קידום נוער.
 

הנה כמה מהמלגות להם זכאים סטודנטים משדרות:


שימו לב, מלגות הלימוד משתנות מעת לעת, לקבלת המידע המדויק בנושא זה מומלץ לפנות למוסד הלימוד.


מלגת מכתשים אגן: מלגת פריפריה זו ניתנת לסטודנטים שמתגוררים בשדרות במשך שלוש שנים לפחות, לפי מרשם האוכלוסין במשרד הפנים. החברה, ששייכת לקבוצת אי.די.בי, מעניקה לסטודנטים שעומדים בתנאים סיוע כלכלי בגובה של כ - 2,000 שקלים.


פרויקט דירות מעבר לנערות: מלגה לסטודנטיות שהן תושבות העיר, במסגרתה הן מתגוררות במגורים משותפים בדירות מעבר בעיר ומסייעות לנערות בגילאי 17 עד 25 ומעניקות להן ייעוץ ותמיכה חברתית. בתמורה לפעילותן זכאיות הסטודנטיות לקבל מגורים חינם ותמיכה כלכלית בגובה כ - 1,400 שקלים.


קרן המלגות העירונית בשדרות: ניתנת לסטודנטים תושבי העיר שמתגוררים בה למשך למעלה משנה. גובה המענק נע בין 1,000 - 1,540 דולרים וקבלתו אינה מותנית בפעילות חברתית. את הסיוע יכולים לקבל סטודנטים שלומדים לתואר ראשון, במסלולים ללימודי הנדסאי, בקורסי הכנה לפסיכומטרי או בתכניות הכשרה מקצועית.


"מהפך תג'יר": ניתנת על ידי עמותה חברתית יהודית ערבית שפועלת לצמצום פערים. היא ניתנת לסטודנטים באזורים מוחלשים בארץ בכפוף להשתתפות בפעילות החברתית של העמותה.


"אמדוקס": מלגה לסטודנטים להנדסה שהם תושבי העיר. מוענקות לסטודנטים מתחומי ההנדסה השונים שמשתתפים בפעילות חברתית של חונכות בני נוער בסיכון בעיר, בהיקף של כ - 150 שעות בשנה. כדי להתקבל לפרויקט זה יש לעבור תהליך מיון וראיונות בפני ועדה, כאשר ישנה עדיפות לסטודנטים ללימודי הנדסת תוכנה או לימודי מדעי המחשב. גובה המלגה הוא כ - 9,000 שקלים.


"גזית גלוב" מנהיגות בנגב: פרויקט לסטודנטים שהם והוריהם תושבי העיר ומתגוררים בפועל בעיר. עליהם להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא, שנשארו להם שנתיים לפחות ללימודיהם לתואר הראשון. כמו כן, הם צריכים לפעול בתכנית פעילות חברתית במרכז צעירים בשדרות בהיקף של כ - 6 שעות מדי שבוע. גובהה הוא כ - 12,500 שקלים למשך שלוש שנים. המענק אינו ניתן לסטודנטים שזכאי לסיוע מטעם גופים אחרים בהיקף של למעלה מ - 6,000 שקלים.

 


פרויקט "כחול לבן" - לגעת ברוח היהודית: מיזם בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים הארצית המיועד לסטודנטים שמשתתפים בפרויקטים בנושא זהות יהודית, מורשת ואקטואליה. עליהם לקחת חלק בהרצאות ובקבוצות לימוד ובפעילויות נוספות שכוללות טיולים וסיורים לימודיים. בתמורה ל - 4 וחצי שעות פעילות בהיקף של כ - 10 חודשים, מקבלים הסטודנטים סיוע כלכלי בגובה של כ - 4,000 שקלים.

 
פרויקט שכר דירה של הסוכנות היהודית: מלגת דיור לסטודנטים מעוטף עזה, פרי שיתוף פעולה בין הסוכנות היהודית לפדרציות היהודיות של צפון אמריקה. התכנית מציעה מלגות לתואר ראשון, סיוע לסטודנטים בקורסים מקצועיים ובתכניות הכשרת טכנאים וכן מלגות להנדסאים. כדי לקבל את הסיוע הכלכלי, הם צריכים ללמוד במוסד לימוד באזור הדרום או לשכור דירה באזור זה. תושבי שדרות זכאים לסיוע בגובה של כ - 1540 דולרים.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לימודים בשדרות

כניסה לפורום מלגות
משה
מלגות לתושבי שדרות ופריפריה
1062 צפיות
צופיה
מלגות ללימודי סיעוד + מלגות שיקום שכונות
694 צפיות
דניאל
מלגות לתושב שדרות חוזר
518 צפיות
עומרי
איך מגישים בקשת זכאות למלגת שיקום שכונות שדרות?
742 צפיות
עדן
זכאות למלגות - תושבי שדרות
792 צפיות
לוי ברק
מלגות מתאימות להנדסאי חשמל שנה שלישית
702 צפיות
עדי
מלגה לתלמיד תיכון תושב שדרות
775 צפיות
גל
מלגת קיום ללימודי אדריכלות לתושבי הפריפריה
798 צפיות
אושרת
מלגה לחיילים משוחררים / תושבי שדרות
760 צפיות
יהודיתצדיק
מלגות לתושבי שדרות וחיילים משוחררים
944 צפיות
לאה פוזנר
מילגה ללימודים בבית ספר מזמור
612 צפיות
לידור
מלגה לדיור ומחיה במעונות מכללת ספיר
938 צפיות
הדס
מלגות לחינוך לתושבי שדרות - פריפריה
821 צפיות
יפית
מלגות עבור משרתי צה"ל מהפריפריה
847 צפיות
ניקול יצחקוב
האם יש מלגות לתושבי שדרות?
1280 צפיות
אורן מיכאלוב
מלגת למודים לתושב שדרות
1008 צפיות
רונה
טופס בקשת מילגה - מכללת ספיר
1346 צפיות
חן
מלגות למכללות בפריפריה
1728 צפיות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp