מלגות לימודים לסטודנטים בשדרות

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות 

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לתושבי שדרות - מלגות לסטודנטים שמתגוררים בשדרות


גרים בשדרות? מגיעה לכם מלגה!


כחלק מהרצון לסייע לקידום ההשכלה האקדמית באזורי פריפריה בארץ, סטודנטים שגרים או לומדים בעיר שדרות יכולים לזכות במגוון של מלגות לימוד. כמו כן, פועלות תכניות עזרה כלכלית שבאות לתמוך בסטודנטים בעקבות המצב הביטחוני באזור עוטף עזה. חלק מהמלגות ניתנות מטעם העירייה או גופים ממשלתיים ואחרות על ידי עמותות או ארגונים פרטיים. מרבית התכניות מתנות את קבלת המלגה בפעילות חברתית לקידום העיר שדרות, כמו חונכות, מנהיגות או קידום נוער.


הנה כמה מהמלגות להם זכאים סטודנטים משדרות:


שימו לב, מלגות הלימוד משתנות מעת לעת, לקבלת המידע המדויק בנוגע למלגות מומלץ לפנות למוסד הלימוד.


מלגת מכתשים אגן: מלגת פריפריה זו ניתנת לסטודנטים שמתגוררים בשדרות במשך שלוש שנים לפחות, לפי מרשם האוכלוסין במשרד הפנים. החברה, ששייכת לקבוצת אי.די.בי, מעניקה לסטודנטים שעומדים בתנאים מלגה בגובה של כ - 2,000 שקלים.


מלגת דירות מעבר לנערות: מלגה לסטודנטיות שהן תושבות שדרות, במסגרתה הן מתגוררות במגורים משותפים בדירות מעבר בעיר ומסייעות לנערות בגילאי 17 עד 25 ומעניקות להן ייעוץ ותמיכה חברתית. בתמורה לפעילותן זכאיות הסטודנטיות לקבל מגורים חינם ומלגה בגובה כ - 1,400 שקלים.


מלגת קרן המלגות העירונית בשדרות: מלגה זו ניתנת לסטודנטים תושבי שדרות שמתגוררים בה למשך למעלה משנה. גובה המענק נע בין 1,000 - 1,540 דולרים וקבלתו אינה מותנית בפעילות חברתית. את המלגה יכולים לקבל סטודנטים שלומדים לתואר ראשון, במסלולים ללימודי הנדסאי, בקורסי הכנה לפסיכומטרי או בתכניות הכשרה מקצועית.


מלגת "מהפך תג'יר": מלגה זו ניתנת על ידי עמותה חברתית יהודית ערבית שפועלת לצמצום פערים. היא ניתנת לסטודנטים באזורים מוחלשים בארץ, ביניהם שדרות, בכפוף להשתתפות בפעילות החברתית של העמותה.


מלגת "אמדוקס": מלגה לסטודנטים להנדסה שהם תושבי העיר שדרות. מלגות לימודים מלאות אלה מוענקות לסטודנטים מתחומי ההנדסה השונים שמשתתפים בפעילות חברתית של חונכות בני נוער בסיכון בעיר שדרות, בהיקף של כ - 150 שעות בשנה. כדי להתקבל לפרויקט זה יש לעבור תהליך מיון וראיונות בפני ועדה, כאשר ישנה עדיפות לסטודנטים ללימודי הנדסת תוכנה או לימודי מדעי המחשב. גובה המלגה הוא כ - 9,000 שקלים.


מלגת "גזית גלוב" מנהיגות בנגב: מלגה לסטודנטים שהם והוריהם תושבי העיר שדרות ומתגוררים בפועל בעיר. עליהם להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא, שנשארו להם שנתיים לפחות ללימודיהם לתואר הראשון. כמו כן, הם צריכים לפעול בתכנית פעילות חברתית במרכז צעירים בשדרות בהיקף של כ - 6 שעות מדי שבוע. גובה המלגה הוא כ - 12,500 שקלים למשך שלוש שנים. המענק אינו ניתן לסטודנטים שזכאי לסיוע מטעם גופים אחרים בהיקף של למעלה מ - 6,000 שקלים.

 


מלגת פרויקט "כחול לבן" - לגעת ברוח היהודית: מלגה זו ניתנת בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים הארצית לסטודנטים שמשתתפים בפרויקטים בנושא זהות יהודית, מורשת ואקטואליה. עליהם לקחת חלק בהרצאות ובקבוצות לימוד ובפעילויות נוספות שכוללות טיולים וסיורים לימודיים. בתמורה ל - 4 וחצי שעות פעילות בהיקף של כ - 10 חודשים, מקבלים הסטודנטים מלגה בגובה של כ - 4,000 שקלים.

 


מלגות שכר דירה של הסוכנות היהודית: מלגת דיור לסטודנטים מעוטף עזה, כולל שדרות. המלגה היא פרי שיתוף פעולה בין הסוכנות היהודית לפדרציות היהודיות של צפון אמריקה. התכנית מציעה מלגות לתואר ראשון, מלגות לסטודנטים בקורסים מקצועיים ובתכניות הכשרת טכנאים וכן מלגות להנדסאים. כדי לקבל את המלגה, הם צריכים ללמוד במוסד לימוד באזור הדרום או לשכור דירה באזור זה. תושבי שדרות זכאים למלגה בגובה של כ - 1540 דולרים.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לימודים בשדרות

כניסה לפורום מלגות
משה
מלגות לתושבי שדרות ופריפריה
645 צפיות
צופיה
מלגות ללימודי סיעוד + מלגות שיקום שכונות
375 צפיות
דניאל
מלגות לתושב שדרות חוזר
282 צפיות
עומרי
איך מגישים בקשת זכאות למלגת שיקום שכונות שדרות?
506 צפיות
עדן
זכאות למלגות - תושבי שדרות
567 צפיות
לוי ברק
מלגות מתאימות להנדסאי חשמל שנה שלישית
558 צפיות
עדי
מלגה לתלמיד תיכון תושב שדרות
636 צפיות
גל
מלגת קיום ללימודי אדריכלות לתושבי הפריפריה
653 צפיות
אושרת
מלגה לחיילים משוחררים / תושבי שדרות
615 צפיות
יהודיתצדיק
מלגות לתושבי שדרות וחיילים משוחררים
721 צפיות
לאה פוזנר
מילגה ללימודים בבית ספר מזמור
478 צפיות
לידור
מלגה לדיור ומחיה במעונות מכללת ספיר
814 צפיות
הדס
מלגות לחינוך לתושבי שדרות - פריפריה
698 צפיות
יפית
מלגות עבור משרתי צה"ל מהפריפריה
741 צפיות
ניקול יצחקוב
האם יש מלגות לתושבי שדרות?
1147 צפיות
אורן מיכאלוב
מלגת למודים לתושב שדרות
886 צפיות
רונה
טופס בקשת מילגה - מכללת ספיר
1236 צפיות
חן
מלגות למכללות בפריפריה
1605 צפיות
Whatsapp Whatsapp