קורס הכשרת מרצים במכללה האזורית אשקלון - יחידת לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על המכללה האזורית אשקלון - הכשרת מרצים.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פיתוח והכשרת מרצים - הסבת בכירים למרצים ביחידת לימודי החוץ של המכללה האזורית אשקלון


הרבה מעבר להרצאה


כאשר מרצים עומדים מול כיתה ומעבירים הרצאה או שיעור, הם נדרשים, כמובן, להפגין בקיאות בחומר ובידע המקצועי, אך מעבר לכך הם צריכים גם לשלוט במגוון של מיומנויות הנחייה, תקשורת ועמידה מול קהל. דרך סל כלים זה, שמכונה לעיתים גם 'מיומנויות רכות', הם יכולים להבטיח שהמידע מועבר ביעילות ושההרצאה עצמה מעניינת ומועילה עבור קהל התלמידים. הדבר חשוב במיוחד במסגרות הכשרה מקצועית ולימודי תעודה, שמטרתן להעביר לתלמידים חומר פרקטי בזמן קצר וביעילות מרבית, על מנת שיוכלו להשתלב בקלות בשוק העבודה.


ביחידת לימודי החוץ של המכללה האזורית אשקלון פועל המרכז לפיתוח ולהכשרת מרצים, שמספק כלים לאנשי מקצוע בכירים שמעוניינים בהסבה מקצועית ורוצים להשתלב כמרצים במגוון מסלולי לימודי התעודה של היחידה ומוסדות אחרים. במהלך המסלול מכירים כלים ועזרים מתקדמים שיכולים לשפר את הלמידה וההנחיה בהרצאות שלהם. התכנית באה לענות על צורך וביקוש רב למרצים מיומנים שקיים כיום בשוק והיא מוכרת גם על ידי לשכת התעסוקה ועמותות שונות, שמעניקות מלגות ומענקים למשתתפים מתאימים.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מפתחים כלים ומיומנויות מקצועיות אליהם נדרשים מרצים במסגרות להכשרה מקצועית ולימודי תעודה. לאורך המסלול, הם לומדים על גישות שונות מעולם הנחיית הקבוצות והאימון התקשורתי ודנים בדינמיקה שמתקיימת בתוך קבוצות. בהמשך, הם בוחנים שיטות ועזרים לבנייה של מערכי שיעור מעניינים ויעילים ולהעשרה שלהם דרך שילוב של עזרים ממוחשבים ופרזנטציות. כמו כן, הם משפרים את יכולות העמידה מול קהל והניהול שיכולים לסייע להם לחזק את הביטחון האישי והמקצועי.


מתכונת הלימוד


קורס הכשרת מרצים ביחידה ללימודי חוץ אשקלון מתפרש על פני פרק זמן שבין ארבעה חודשים לארבעה סמסטרים, כאשר אורך ההכשרה משתנה בהתאם לניסיון המקצועי של התלמידים ולתחום בו הם מעוניינים להרצות. הקורס עצמו מחולק לשתי חטיבות, בשלב הראשון, שאורכו כ - 4 חודשים, מתקיימים כ - 15 מפגשים עיוניים בכיתה. השיעורים נערכים פעם בשבוע, בשעות אחר הצהריים.


לאחר מכן, מתקיים פרקטיקום מעשי, שמותאם אישית לכל אחד מהמשתתפים, ובו הם מתנסים בפועל בהנחיה ובהרצאה במסלולים אליהם הם מייעדים את עצמם. חלק זה כולל גם חניכה ומפגשים אישיים עם רכזי הוראה של החוגים השונים.

 


נושאי הלימוד

 

 • עמידה מול קבוצה
 • טיפול בהתנגדויות
 • ODT למידה בשטח
 • עקרונות בהתפתחות קבוצה
 • ניהול התקשורת בריבוי משתתפים
 • כלים משלימים ואסטרטגיות למידה    


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ היא בית ספר להכשרה מקצועית שמופעל על ידי המכללה האזורית אשקלון. המוסד מפעיל עשרות הכשרות, שמקצועות כמו הנהלת חשבונות, ייעוץ מס, ניהול משאבי אנוש, קניינות רכש, ניהול פרויקטים, נדל"ן ושמאות מקרקעין. חלק מהמסלולים ביחידה גם מכינים את התלמידים לקראת בחינות הסמכה חיצוניות של גופים ממשלתיים, בדרך לקבלת תעודת מקצוע בענפים מבוקשים במשק.


קהל יעד ותנאי קבלה


קורס הכשרת מרצים מיועד למנהלים ולעובדים בכירים בארגונים שמעוניינים להתפתח מקצועית וגם למרצים שברצונם לשפר את מיומנויות ההוראה שלהם. כחלק מתנאי הקבלה, יש לעבור ראיון אישי בו צריכים להציג קורות חיים ותעודות השכלה שמעידות על ניסיון אקדמי ומקצועי מתאים.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


משתתפים שמסיימים את הקורס בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון. בוגרים מצטיינים של המסלול משולבים כמרצים ביחידה ללימודי חוץ ובשלוחות השונות שלה. כמו כן, הם יכולים לעבוד כמרצים במסלולי הכשרה מקצועית במכללות מקצועיות וביחידות ללימודי חוץ שפזורות ברחבי הארץ.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי תעודה במכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

מתי נפתח קורס קוסמטיקה?
מיטל
ללא תגובה
קורס מפתח BI או ייעוץ פנסיוני
דן
ללא תגובה
קורס איפור קבוע לשפתיים
מור לנקרי
ללא תגובה
מתי מתחילים קורסים באזור באר שבע?
דבורה
ללא תגובה
קורס לימוד שפה צרפתית
עמי קפלן
ללא תגובה
קורס בילוש ומודיעין במרכז
אוריאן סלמן
ללא תגובה
קורס הנחיית הורים בירושלים
נירית בן יקר
ללא תגובה
לכניסה לפורום

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים931 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp