קורס קב"טים במכללה המשותפת

המכללה המשותפת

אהבת? שתף ב:

קורס קציני ביטחון - קב"טים במכללה המשותפת


יש מי ששומר עלינו


קציני ביטחון, או קב"טים, אחראיים על האבטחה בבתי עסק, בחנויות, בקניונים ובמגוון רחב של ארגונים פרטיים, עסקיים וציבוריים. המציאות הביטחונית המורכבת בישראל יוצרת ביקוש רב לאנשי ביטחון, שיסייעו למנוע תופעות של פשיעה ואף אירועים חבלניים ומצבי חירום. מדובר במקצוע מאתגר שמצריך פעולה בתנאים לא שגרתיים והוא מחייב, כמובן, אחריות רבה מצד הקב"טים.


במכללה המשותפת מציעים קורס קב"טים, שמעניק למשתתפיו הכשרה מעמיקה בתורת האבטחה. זהו מסלול שכולל התנסות מעשית רבה בשטח לצד לימודים עיוניים והיכרות עם הנהלים והתקנות. בוגרי התכנית יכולים להשתלב במגוון ארגונים גדולים וקטנים, במשרדי ממשלה, בחברות תעופה ובבתי עסק. נלמד בשלוחות המכללה בסכנין ובחיפה.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס ביטחון זה מתחילים ומתוודעים לתפקידים ולתחומי האחריות של קב"טים ולעקרונות האבטחה אליהם הם נדרשים בביצוע עבודתם במוסדות, בפן האישי והאזרחי. כך, הם מכירים חקיקה עדכנית ונהלי בטיחות שנוגעים לתפקיד ולומדים באופן עיוני ומעשי איך מתקיימות פעולות שמירה ואבטחה בבתי עסק ובמוסדות ציבור, שנועדו למנוע פעולות פשיעה או חבלה מסוגים שונים. בהמשך, הם מכירים מערכות מתקדמות לגילוי ולהתראה וכן מנגנונים ושיטות למניעת אש.


מתכונת הלימוד


קורס קציני ביטחון במכללה המשותפת מתפרש על פני כ - 4 חודשים וכולל כ - 70 שעות לימוד אקדמיות. אלה מחולקות ל - 17 מפגשים, שנערכים פעם או פעמיים בשבוע, בשעות הערב. השיעורים משלבים בין למידה עיונית לבין התנסות מעשית ותרגול פרקטי במסגרת סדנאות והדגמות.


בנוסף, משתתפים שמעוניינים בכך יכולים גם לקחת חלק בסדנת שטח מעשית בקרב מגע ובשיעורי מטווח, שנערכים מחוץ לשעות הלימוד. המכללה מציעה לתלמידים גם מסלול שמשלב קורס זה עם קורס חוקרים פרטיים ומעניק הכשרה מקיפה בתחומי הביטחון והחקירות המבצעיות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בקורס קב"טים נכללים:

 

  • ביטחון אישי ואזרחי
  • פעילות מבצעית בשטח
  • נהלי בטיחות
  • התנהלות מול המשטרה
  • לוחמה גופנית
  • עקרונות אבטחה וביטחון
  • שמירה ואבטחה
  • ביצוע האזנות סתר    
  • מערכות אזעקה וגילוי מתקדמות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה המשותפת היא מוסד ללימודי תעודה ומקצוע, אשר הוקמה לפני כ - 30 שנה. הקורסים מוצעים במגוון רחב של נושאים, כמו למשל מחשבים, ניהול, חשבונאות, שמאות, פיננסים, חינוך וביטחון. כל התכניות מותאמות לדרישות העכשוויות של שוק העבודה והן נועדו לסייע לתלמידים שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית או להתקדם בעבודתם. למכללה סניפים בפרישה ארצית, בין היתר בערים חיפה, חדרה, נתניה, נצרת וסכנין.


תנאי קבלה


לקורס קציני ביטחון במכללה המשותפת מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, ללא עבר פלילי. כחלק מתנאי הקבלה, עליהם לעבור גם ראיון אישי, בו בוחנים את מידת התאמתם לתכנית.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל תעודת גמר, שניתנת על ידי המכללה המשותפת. כדי לקבל את הדיפלומה, הם צריכים להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מהשיעורים לפחות, להכין את כל המטלות העיוניות ולעבור את הבחינות המסכמות בתום הקורס.

מתוך פורום המכללה המשותפת

קורס משכנתאות ובנקאות במכללה המשותפת
רוזאן
ללא תגובה
קורס סייעת גני ילדים
Haneen Fahmawe
ללא תגובה
לימודים בקשר לקידום מכירות
שמי בוקבזה
ללא תגובה
קורס בנקאות - איפה לומדים?
הבה אלפנאדקה
ללא תגובה
קורס סייעות גן ילדים
יוליה קולשוב
ללא תגובה
מתעניינת בקורסים בתחום הבנקאות
מרלין
ללא תגובה
דרישות קבלה לקורס קבטים
סאהר סנעאללה
ללא תגובה
קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת
תמיר
ללא תגובה
סניף נתניה של המכללה המשותפת
לירן
ללא תגובה
לימודים קורס בנקאות במכללה המשותפת
אסלאם
1 תגובות
קורס מזכירות רפואית - ימים ושעות הלימוד
בתאל כהן
ללא תגובה
קורסים בנושא נדל"ן ומקרקעין במכללה המשותפת
לימור
1 תגובות
קבלה לקורס מזכירות רפואית במכללה המשותפת
אמאני חסדיה
1 תגובות
הרשמה לקורס קצין ביטחון במכללה המשותפת
שעב
ללא תגובה
לימודי ביטוח - מתי נפתח?
דור אמסלם
ללא תגובה
לכניסה לפורום