רוצה פרטים על קורס טיפול בטראומה בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טיפול בטראומה בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טיפול בטראומה בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס להכשרת מטפלים בטראומה בירושלים

 

בעיר ירושלים פועלים מספר מוסדות שבהם ניתן לקחת חלק בקורסים בתחום הטיפול בטראומה. אלה כוללים מכללות אקדמיות שבהן פועלות יחידות להשתלמויות ולימודי תעודה, לצד ארגונים ועמותות בתחום הטיפול שבהם מציעים הכשרות למטפלים.


בדרך כלל, קורס טיפול בטראומה מתקיים במסלול ייעודי למטפלים מנוסים, זהו אינו מסלול להכשרת מטפלים אלא מסלול המיועד למי שכבר מנוסים בתרפיה ומעוניינים להכיר כלים חדשים להרחבת סל הכלים המקצועי ולעבודה עם מטופלים קיימים. כמו כן, קיימים מסלולים ייעודיים למורים ולאנשי חינוך שבהם הדגש הוא לעבודה עם ילדים ובני נוער המתמודדים עם מצבי משבר, אובדן וחרדה.


הקורסים בירושלים יכולים להתאים במיוחד למטפלים ולמחנכים תושבי העיר וכן לעוסקים במקצועות פרא רפואיים, בתחומי הרווחה, העבודה הסוציאלית והתרפיה באמנות, שמעוניינים לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולהרחיב את השירותים שביכולתם להציע למטופלים. מרבית הקורסים מתקיימים במתכונת נוחה לשילוב עם עבודה ושגרת היום העמוסה של המטופלים, כך שהם יכולים ללמוד באופן גמיש וסמוך למקום מגוריהם או עבודתם. לעיתים משולבים גם שיעורים מקוונים או תרגילים שאותם ניתן ללמוד אונליין מהבית.

 

מוסדות

 

המכללה האקדמית דוד ילין – לימודי תעודה


דוד ילין היא מכללה אקדמית לחינוך, מתקיימים בה גם מגוון לימודי תעודה ייעודיים למורים ולמטפלים. בין אותן הכשרות ניתן למצוא קורס מבוא לטיפול בטראומה. קורס זה הוא ייעודי למטפלים ויועצים חינוכיים בחינוך המיוחד, במהלכו מתוודעים למאפיינים של טראומה ומכירים שיטות התערבות המותאמות לעבודה עם ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים שמתמודדים עם תסמינים פוסט טראומטיים. בין היתר משולבים בקורס היבטים מתחום הטיפול באמנות, שבהם ניתן להשתמש בעבודה עם המטופלים. הקורס כולל כ – 30 מפגשים. ניתן לקבל גמול השתלמות בהתאם להנחיות ולקריטריונים של משרד החינוך.


בין ההכשרות הנוספות הנערכות במרכז להשתלמויות ולימודי תעודה של המכללה אפשר למצוא קורס ניתוח התנהגות יישומי, קורס פסיכודרמה בחינוך, קורס ביבליותרפיה, קורס טיפול בתנועה לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד. קיימות גם תכניות לפיתוח מקצועי למורים, הן בחינוך הרגיל והן בחינוך המיוחד.

 

מרכז מטיב


מטיב הוא המרכז הישראלי לפסיכוטראומה, זהו ארגון שמספק טיפולים למגוון אוכלוסיות המתמודדות עם מצבי משבר ובו מתקיימים גם קורסים והכשרות למטפלים. בין הקורסים המתקיימים בעיר, נערכים מעת לעת הכשרות משותפות עם השירות הפסיכולוגי החינוכי, הם מחלקת הרווחה של עיריית ירושלים ועם מחלקות ילדים בבתי חולים הממוקמים בעיר.


בין ההכשרות המוצעות במרכז זה נכלל קורס CBT ייעודי לתחום הטראומה. קורס זה מוכר על ידי איט"ה – האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי. היקפה של תכנית זו כשנתיים כאשר בכל שנה מתקיימים מפגשים שבועיים, ימי עיון, ערבי הרצאות וכן סדנאות מרוכזות. המשתתפים יכולים להכיר שיטות אבחון וכן ללמוד מקרוב על תהליכי התערבות ייעודיים למקרים אלה. תחילה מתמקדים בסיוע במצבים פשוטים כתוצאה מאירוע משבר יחיד, ובשנה השנייה ממשיכים לטכניקות התערבות ייעודיות למצבים מורכבים כתוצאה מאירועים מתמשכים כגון התעללות, אלימות בבית, קרבות ממושכים או הזנחה בילדות.


כמו כן, לעיתים מתקיימות השתלמויות או סדנאות מרוכזות למטפלים לצורכי הרחבת סל הכלים המקצועי. בין ענפי ההשתלמויות והקורסים בפסיכולוגיה ניתן למצוא בניית כישורי ויסות רגשי אצל ילדים; סיוע במצבי משבר בדגש על עבודה עם משפחות; עבודה עם מטופלים עם הפרעות דיסוציאטיביות; ועוד.

 

המרכז לטיפול במתח, חרדה וטראומה


זוהי עמותה העוסקת בחינוך וטיפול בענפי החרדה ובמתח. בעמותה מכשירים מטפלים, מורים, רופאים, מתנדבים וצוותי חירום לסיוע במצבים שונים. כמו כן מעבירים הכשרות והשתלמויות במוסדות טיפוליים כגון בתי חולים או במועצות מקומיות.


בין הקורסים המוצעים על ידי העמותה ניתן למצוא מספר מסלולים להכשרת מטפלים בשיטת SE, חוויה סומטית. בקורסים אלה מתמקדים בכלים לסיוע לאנשים המתמודדים עם מצבי לחץ וטראומה, הוא מיועד לאנשי מקצוע מענפי בריאות הנפש, לעובדים במרכזי חירום וכן למטפלים ברפואה האלטרנטיבית. קיימים קורסים בשלוש דרגות הכשרה, מתחילים, ביניים ומתקדמים, כאשר בכל דרגה נלמדים כלים לזיהוי תגובות, לויסות רגשות ולסיוע לתסמינים אקוטיים. יש להדגיש כי לא כל רמות ההסמכה נלמדות בזמן נתון וכי לא כל הקורסים מתקיימים תמיד בעיר ירושלים, לעיתים ההכשרות מתקיימות בערים אחרות בארץ.


לציבור הדתי


קיימות הכשרות ייעודיות לציבור הדתי והחרדי, שבהן ניתן ללמוד בהפרדה בין נשים לגברים. הקורסים לציבור הדתי בתחום זה מתאימים בדרך כלל למטפלים ולעיתים מיועדים לאנשי חינוך ובמקרה זה ממוקדים בטיפול בילדים ובצעירים.


מרכז י.נ.ר


י.נ.ר הוא מרכז להכשרת אנשי מקצוע בתחומי הייעוץ, האימון והתרפיה לציבור הדתי והחרדי ולו שלוחה בעיר ירושלים ברחוב בית הדפוס. הקורסים שבו נערכים בהפרדה מגדרית תוך התאמת התכנים לעולמם של מטפלים ומטופלים שומרי תורה ומצוות. בין הקורסים הנערכים במרכז זה אפשר למנות קורס לטיפול בטראומה המתבסס על כלים מגישת NLP. זוהי הכשרה ממוקדת וייעודית למטפלים מנוסים במהלכה לומדים כיצד להשתמש בעקרונות שיטת NLP לסיוע מצבי משבר מסוגים שונים תוך התמודדות עם טריגרים וזיכרונות כואבים.


בין מסלולי ההכשרה הנוספים שאותם ניתן למצוא במוסד זה אפשר למנות קורס טיפול בהתמכרות, קורס יועצים רגשיים בשילוב אמנות, קורס יועצי נישואין, קורס מטפלים נרטיביים, קורס ייעוץ זוגי, קורס עבודה עם נוער בסיכון ועוד.

 

מכללה ירושלים


מכללה ירושלים היא מכללה לחינוך לציבור החרדי. במכללה פועל מרכז להשתלמויות שבו יכולים מורים ומורות ממערכת החינוך החרדית להרחיב את סל הכלים המקצועי ולפתח מיומנויות חינוכיות וטיפוליות רלוונטיות לעבודתם השוטפת. בין הקורסים שאותם ניתן למצוא במרכז ההשתלמויות נכלל קורס טיפול בטראומה לילדים, שבו משולבים עקרונות מטיפול CBT. המשתתפים לומדים להשתמש במודל הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי כדי לסייע לתסמיני לחץ וחרדה אצל ילדים. בחלקו הראשון של הקורס מתמקדים בהיכרות עם התסמינים ועם שיטות הטיפול, בחלק השני של ההכשרה מתקיימת התנסות פעילה שבה המשתתפים מתרגלים בפועל את העבודה עם מטופלים תחת הדרכה של אנשי מקצוע.


קורסים נוספים שאותם ניתן למצוא במכללה כוללים קורסי ניהול והדרכה, קורסים בענפי האבחון והתרפיות, קורסים בקואצ'ינג וכן מסלולי העשרה לאנשי הוראה. בתחום הטיפולי נכללות הכשרות כגון טיפול פוטותרפיה, קורס NLP, קורס ליווי רוחני תורני ועוד.

 

על הקורסים


משתתפים בקורסים לומדים בהרחבה על התערבויות לסיוע במצבי עקה, משבר וחרדה. הם בוחנים כיצד לסייע לאוכלוסיות מגוונות ולקבוצות גיל שונות וכן כיצד להתאים את התרפיה לצורכים הייחודיים של כל מטופל כדי לאפשר התמודדות יעילה יותר עם המשבר ותוצאותיו.


תחילה מתוודעים למאפיינים של מצבי החרדה, לגורמים פיזיולוגיים הנוגעים אליהם ולגורמים אפשריים לאותן פגיעות. לאחר מכן, לומדים על שיטות אבחון ואיתור של מצבים אלה בקרב אוכלוסיות שונות.


בהמשך לומדים בהרחבה על שיטות טיפוליות שביכולתן לסייע להתמודד עם תסמיני המשבר, לעבד את החוויה הכאובה ולשוב לשגרת החיים עד כמה שניתן. בין היתר נלמדים כלים לעיבוד תחושות ורגשות, להתמודדות עם זיכרונות ולהתנהגות יעילה בזמני התקפי חרדה. בין המצבים שבהם עוסקים המטפלים נכללים פגיעה בעקבות אירועים ביטחוניים, פגיעות מיניות, תאונות, אסונות טבע, מצבי הזנחה והתעללות אצל ילדים וצעירים, אירועים הנוגעים להיריון ולידה ועוד מגוון רחב של תרחישים. הם דנים הן בפגיעות שמקורן באירוע בודד והן בכאלה שנחשבות מורכבות יותר אשר נובעות מחשיפה מתמשכת להתעללות או אלימות.


לעיתים משולבים בקורס כלים מגישות טיפוליות נוספות, לצורך העשרת המטפלים. בין היתר משולבים בקורסים מסוימים כלים מגישת CBT, או טיפול התנהגותי קוגניטיבי להתמודדות עם מצבי חרדה; קורסים בהם משולבת עבודה בשיטת NLP לעיצוב דפוסי מחשבה מגבילים; קורסים שבהם משולבים עקרונות בעבודה יצירתית או כלים מן הרפואה אלטרנטיבית; קורסים הממוקדים לסיוע לילדים צעירים; ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טיפול בטראומה בירושלים?

רוצה לדעת יותר על קורס טיפול בטראומה בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה

התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא קורסים בפסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp