לימודי הוראת תנ"ך במכללת הרצוג לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - הוראת תנך לדתיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת תנ"ך לדתיים במכללה האקדמית הרצוג


מסע לעולם המקרא


הספרות המקראית קשורה בקשר הדוק לשורשים התרבותיים של העם היהודי. מתוך התנ"ך והפרשנויות הרבות שהתהוו לו ניתן ללמוד על סוגיות חברתיות, תרבותיות, רוחניות ואתיות שהעסיקו את עם ישראל לאורך השנים. בבתי הספר, מתחילים התלמידים ללמוד תנ"ך כבר בכיתות הנמוכות בבתי הספר היסודיים וממשיכים עד לתיכון עם ההגשה לבגרות.


לימודי הוראת תנ"ך במכללה האקדמית הרוג מכשירים מורים ומורות להוראת המקרא בבתי ספר של החינוך הממלכתי דתי. המסלול במכללת הרצוג מאמין בלימודי התנ"ך על פי פשוטו של המקרא ובהתאם לכתביהם של חז"ל והפרשנים המגוונים. התכנית, שנערכת בהפרדה בין נשים לגברים ובהתאם לערכי הדת, חושפת את הסטודנטים לשלל רבדי המקרא והפרשנות ומעניקה להם כלים להעברת אהבת התנ"ך לתלמידיהם הצעירים.

 


תכנית לימודים


הסטודנטים ללימודי חינוך במסלול זה מעמיקים בספרי התנ"ך השונים ובפרשנות המקרא שהתפתחה לאורך הדורות, במדרש ובספרות האגדה. הם לומדים גם על סוגיות נוספות שמשיקות למקרא, כמו ארכיאולוגיה, לשון מקראית, הגאוגרפיה בתקופת המקרא וכך מעמיקים בתולדות עם ישראל בתקופות הקדומות. בנוסף לכך, הם מכירים מגמות חדשות להוראת מקרא בבתי הספר, תוך שילוב עזרי למידה טכנולוגיים ומקוונים להעשרת הלמידה.


מתכונת הלימוד


לימודי הוראת תנ"ך במכללת הרצוג מתפרשים על פני ארבע שנים. השיעורים מרוכזים בשלושה ימים מלאים במהלך השבוע, מהבוקר ועד שעות הערב. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה, בשיעורי בחירה, בסמינרים ובסיורים לימודיים ברחבי הארץ בעקבות סיפורי המקרא. כמו כן, עליהם לערוך גם בחינות בקיאות בכתבי המקרא, שנערכות באופן מקוון, דרך האינטרנט.


כמו כן, לאורך שנות הלימוד הסטודנטים משתתפים בהכשרה מעשית בהוראה בבתי ספר, שמתפרשת על פני ארבעה ימים בשבוע. הם צופים בשיעורים, עוברים הדרכות ומתכננים מערכי שיעור. בשנה האחרונה הם מבצעים סטאז' מעשי בהוראה הכולל עמידה מול כיתה וניהול של שיעורים. החל מהשנה השלישית, סטודנטים שמעוניינים בכך יכולים ללמוד במקביל גם לקבלת תעודת הוראת של"ח.


נושאי הלימוד

 

 • מגילות מדבר יהודה
 • טעמי המקרא
 • ירושלים בתקופת המקרא
 • נביאים ומלכים
 • סדרי שלטון ומלוכה בתנ"ך
 • ספרות שיבת ציון
 • ביקורת בפרשנות המודרנית
 • מהמקרא למסורה
 • דמויות המקרא בספרות חז"ל
 • קהלת ושיר השירים
 • ספרות ותרבות המזרח הקדום
 • ספרי חכמה ומזמור    
 • סיפורים מקראיים לאור האגדה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית הרצוג היא מכללה דתית לחינוך שנוסדה לפני כ - 42 שנים. במכללה מציעים מסלולים רבים לתואר ראשון ושני בחינוך ותכניות לקבלת תעודת הוראה במקצועות מגוונים, ביניהם אנגלית, מתמטיקה, לימודי ארץ ישראל והוראת תושב"ע. למכללת הרצוג קמפוסים נפרדים לגברים ולנשים, האחד באלון שבות והשני במגדל עוז.


תנאי קבלה


ללימודי החינוך לדתיים במכללת הרצוג מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. מועמדים שלהם ממוצע בגרויות מעל 95, יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי, בתנאי שיש להם ציון בבגרות באנגלית ובמקצוע נוסף ברמת 4 או 5 יחידות. עליהם להיבחן בנוסף גם במבחן אמי"ר. מועמדים שיש להם ממוצע בגרויות נמוך יותר צריכים להיבחן גם במבחני כניסה פנימיים של המכללה. מכללת הרצוג מקבלת גם מועמדים בני 30 ומעלה ללא תעודת בגרות בכפוף למעבר של מכינה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים בהצלחה את הלימודים זכאים לקבל תואר ראשון בחינוך B.Ed. ותעודת הוראת תנ"ך, שמוענקת מטעם המכללה האקדמית הרצוג. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לתואר שני בהוראת מקרא במכללה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp