רוצה פרטים על קורס גישור לחרדים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס גישור לחרדים ולדתיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס גישור לחרדים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס גישור לדתיים ולחרדים


מגיעים להסכמה הדדית


גישור הוא שיטה לפתרון סכסוכים ומחלוקות בדרך של הידברות, גמישות ופשרה. שירותי גישור נערכים במסגרת קונפליקטים עסקיים - כמו בין ארגונים או עובדים, או משפחתיים - כמו במצבי גירושין או מחלוקות משמורת. ערכי הקירוב והאחווה בין בני האדם שהגישור שואף אליהם גם עומדים בקנה אחד עם עקרונות היהדות והתורה, שמלמדים את האדם להתרחק ממחלוקות. אפילו במקרא ובכתבי חז"ל יש עדויות לניסיונות פשרה שמזכירים גישור.


בראש תהליך הגישור עומדים מגשרים, אנשי מקצוע ששומעים את שני הצדדים במחלוקת ומסייעים להם באופן אובייקטיבי להגיע להסכמה. זהו מקצוע שמצריך הבנה משפטית, כלכלית, עסקית ופסיכולוגית. כיום ישנו ביקוש רב למומחים לגישור, גם במגזר החרדי והדתי. בדיוק לשם כך, קיימים קורסי גישור שמותאמים במיוחד לשומרי מצוות ונערכים באווירה חרדית מלאה.


למי מיועדים הלימודים


קורס הגישור מיועד למנהלים, למטפלים, לאנשי חינוך ולעובדים בכירים אחרים בחברות ובארגונים במגזר החרדי, שמעוניינים לרכוש מיומנויות מקצועיות לפתרון סכסוכים. התכניות מותאמות במיוחד למשתתפים חרדים ומתקיימות במסלולים נפרדים לגברים ולנשים.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מכירים את עקרונות תורת הגישור ומתוודעים לדרכים בהם מגשרים משמשים צד שלישי בתהליכי פתרון סכסוכים ומחלוקות. לאחר מכן, הם רוכשים כישורים מעשיים לניהול של קונפליקטים בתחום האישי או העסקי וכך לומדים כיצד אפשר להדריך את שני הצדדים במחלוקת להימנע עימותים ולהגיע לשיתוף פעולה. במסגרת זו דנים גם בסוגיות חוקיות ומשפטיות של הגישור בישראל, במשפט האזרחי והרבני. כמו כן, הם לומדים ליישם את הגישור כדרך חיים, באופן שמאפשר לתקן מערכות יחסים משפחתיות, זוגיות ועסקיות ולפתור בקלות סכסוכים.


מתכונת הלימוד


תכנית לימודי התעודה בתחום הגישור מתפרשת על פני פרק זמן שבין 40 - 60 שעות לימוד. המפגשים נערכים פעם בשבוע, בשעות הבוקר או בערב. השיעורים כוללים הרצאות עיוניות ומשלבים גם התנסות מעשית בגישור דרך סימולציות קבוצתיות ומשחקי תפקידים שהתלמידים משתתפים בהם. בחלק מהמוסדות מקיימים גם פרקטיקום נפרד בגישור, בו יכולים המשתתפים להתנסות באופן פעיל בעבודתם של מגשרים בהנחיית צוות הקורס.


נושאי הלימוד

 

 • הצעת פתרונות חליפיים
 • סכסוכי משמורת והורות
 • גישור כדרך חיים
 • הצבת אינטרסים ועמדות
 • ניסוח הסדר גישור
 • אתיקה מקצועית למגשרים
 • גישור במקרי גירושין
 • מזונות אישה ומזונות ילדים
 • שיווק עצמי למגשרים
 • ניהול פגישת גישור ראשונה
 • צירוף בעלי דין לגישור
 • פתרון קונפליקטים מקצועיים
 • איתור נקודות מחלוקת    
 • המערכת המשפטית הרבנית והאזרחית    
 • ועוד


תנאי קבלה


לקורס הגישור מתקבלים מועמדים בעלי ניסיון ניהולי או ארגוני, או עובדים מנוסים במקצועות הטיפול והחינוך. כחלק מתנאי הקבלה, הם עוברים ראיון אישי בו הם נדרשים להציג קורות חיים והמלצות מגורמים מקצועיים. בחלק ממוסדות הלימוד, מתנים את ההשתתפות בתכנית בסיום קורס גישור בסיסי במסגרת מוכרת.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם מוסד הלימוד. כדי לקבל את הדיפלומה, הם צריכים להיות נוכחים בשיעורים ולבצע מטלות הגשה עיוניות לאורך הקורס.


מוסדות

 

 • האוניברסיטה העברית - קמפוס חרדי (ירושלים): קורס גישור בקמפוס החרדי של העברית פועל בשיתוף עם קבוצת "גבים". התכנית כוללת חונכות אישית של סגל המרצים ומכשירה מגשרים לפתרון אלטרנטיבי של סכסוכים במגוון שיטות. הקורס כולל כ - 60 שעות. גברים לומדים בשעות הערב ונשים בבוקר ואחר הצהרים. בקמפוס מעניקים מלגות לימוד לחרדים לסטודנטים שזקוקים לכך.

 

 • מכון י.נ.ר (ירושלים ותל אביב): במרכז י.נ.ר מתקיימים לימודי תעודה לחרדים בנושאי המשפחה, ההנחיה והייעוץ. במרכז מציעים קורס גישור שמתמקד בגישור למשפחות ולזוגות במצבי גירושין, שמיועד לבוגרי גורסים בסיסיים בגישור. התכנית כוללת כ - 47 שעות לימוד שמחולקות ל - 7 מפגשים. גברים יכולים ללמוד בקמפוס ירושלים או תל אביב ואילו נשים לומדות בירושלים ביום נפרד. בנוסף לכך, מציעים במרכז י.נ.ר גם תכנית פרקטיקום בגישור, שכוללת כ - 15 מפגשים. המסלול כולל עבודה בקבוצות קטנות והתנסות מעשית בבתי משפט.

  

 • המכללה האקדמית אשקלון - קמפוס חרדי (גן יבנה ואשקלון): היחידה ללימודי חוץ של מכללת אשקלון מציעה מסלולים רבים ללימודי תעודה ולהכשרה מקצועית לחרדים. מלבד קורס הגישור, אפשר ללמוד גם קורסים בנושאים כמו חשבונאות, עיצוב לחרדים, ניהול, יזמות ונדל"ן. התכניות באות להקנות כישורי עבודה מעשיים כדי לסייע לבוגרים להשתלב בשוק העבודה בתחומים מבוקשים. הקמפוס לגברים ממוקם בגן יבנה והקמפוס לנשים נמצא באשקלון.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס גישור לחרדים?

רוצה לדעת יותר על קורס גישור לחרדים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודים לדתיים

התקבלו 2,187 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp