מלגות במכללת הדסה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים במכללה האקדמית להנדסה בירושלים


כל המלגות למהנדסים לעתיד


במכללה האקדמית להנדסה "הדסה", שממוקמת בירושלים, שואפים לסייע לסטודנטים שמתקשים בתשלום שכר הלימוד. לכן, מעניקים במכללה מגוון מלגות לימוד וגם מאפשרים לקבל מלגות בתמיכה של קרנות חיצוניות. המלגות ניתנות על סמך גורמים שונים, כמו הצטיינות בלימודים, שירות צבאי משמעותי, בחירת מסלול לימודים מסוים או מגורים באזורי פריפריה. חלק מהמלגות מותנות בפעילות חברתית.


הנה חלק ממלגות הלימוד שמוצעות במכללת הדסה:


שימו לב, המלגות יכולות להשתנות מעת לעת. לקבלת הפרטים המדויקים מומלץ לגשת למוסד הלימוד עצמו.

 


מלגות מטעם המכללה


מלגת סיוע סוציו אקונומי: במכללת הדסה מעניקים מדי שנה מגוון מלגות סיוע כלכלי לסטודנטים חדשים וותיקים. כדי לקבל את המענק, הסטודנטים צריכים להשתתף בפעילות חברתית למען הקהילה. גובה המלגה משתנה ממקרה למקרה ויכול להגיע עד לגובה של כ - 6,000 שקלים.


מלגת הצטיינות: במכללה מעניקים מלגות לסטודנטים מצטיינים, שמיועדות למועמדים לתואר הראשון שמתחילים את השנה הראשונה ללימודיהם. המלגה אינה מותנית במצב כלכלי אלא בהישגים לימודיים גבוהים בלבד, והיא אינה מגבילה קבלה של מלגות סיוע אחרות במהלך הלימודים. גובה מענק זה הוא עד כ - 4,000 שקלים. כדי לקבל את המלגה יש צורך לעמוד בתנאי הסף:

 

 

 

 

 

 • לימודי תקשורת צילומית: ציון התאמה 600 ומעלה וציון של 85 לפחות בתרגיל צילום אישי.מלגת תכנית "מעל ומעבר": מלגת הצטיינות זו ניתנת לסטודנטים שפועלים במסגרת תכנית ההצטיינות של המכללה, "מעל ומעבר". תכנית זו מכשירה את הסטודנטים למנהיגות עסקית וחברתית ומאפשרת להם להשתתף בתכניות יזמות ובפרויקטים בליווי אנשי מקצוע בכירים. כדי להתקבל לתכנית זו, יש צורך לעבור תהליך קבלה שכולל ראיון אישי. ישנה עדיפות לבעלי ניסיון בהדרכה או בפעילות קהילתית. גובה מלגה זו הוא כ - 5,000 שקלים ובתמורה על הנתמכים להשתתף בפעילות חברתית, בהרצאות ובסדנאות התכנית.


מלגת הרשמה לתואר שני: במכללת הדסה מציעים מלגה לתואר שני, לסטודנטים שמתקבלים לתואר שני באופטומטריה ומדעי הראייה, לתואר שני בהפרעות בתקשורת או לתואר שני במדעי המחשב. הם צריכים להיות בעלי ממוצע של 82 - 85 לפחות בתואר הראשון. גובה המלגה הוא כ - 5,000 שקלים והוא נקבע ביחס להיקף הלימודים.

 


מלגות מטעם גורמים חיצוניים


מלגת פר"ח: סטודנטים שמשתתפים בפרויקט פר"ח (פרויקט חונכות), יכולים לקבל מלגה של כ - 5,200 שקלים. כחלק ממלגה זו עליהם לסייע מבחינה לימודי ורגשית לילדים שמגיעים מאזורי פיתוח או מצוקה.


מלגות לסטודנטים עולים: מלגה לסטודנטים עולים חדשים במכללה, שגילם עד 27 שנים, שניתנת בשיתוף המנהל לסטודנטים עולים. גובה המלגה נקבע בהתאם להיקף הלימודים וגובהו הוא כשכר הלימוד. כך, למשל, סטודנטים ללימודי הנדסה, שלומדים ארבע שנים, מקבלים מלגה כוללת של כ - 400% משכר הלימוד שלהם לכל ארבע שנות לימודיהם.

 

מלגת עמותת ידידי טורונטו לסטודנטים חרדים: מלגה לסטודנטים חרדים, שמיועדת לבוגרי ישיבות שגילם בין 20 - 40 שנה. כחלק מהמלגה, הסטודנטים מקבלים סיוע מתחילת ההרשמה ובחירת מגמת הלימוד ועת לסיום הלימודים וההשתלבות בעבודה. מלגה זו מוענקת מטעם תכנית "חרדים באקדמיה" של עמותת ידידות טורונטו, שמסייעת לחרדים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה. גובה המענק הוא כ - 9,300 שקלים לשנה ובנוסף ניתנת גם מלגת קיום חודשית.

 

מלגת קרן גרוס: קרן גרוס מעניקה מלגות לחיילים משוחררים בהיקף של כ - 5,500 שקלים. הקרן מעניקה עדיפות להענקת מלגות פריפריה, מלגות ליוצאי אתיופיה, או לבני מיעוטים אחרים כמו בדואים, דרוזים, צ'רקסים ומוסלמים שסיימו שירות מלא. כדי לקבל את המענק, המועמדים צריכים להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא ולהשתתף בפעילות חברתית.


מלגת קרן אימפקט: מלגה ללוחמים משוחררים או לתומכי לחימה שמגיעים ממשפחות מעוטות יכולת. זוהי מלגה לסטודנטים לתואר ראשון, שמתחילים את הלימודים עד חמש שנים מיום השחרור שלהם, והיא מתאימה לגברים ולנשים כאחד. גובה המענק הוא כ - 4,000 דולרים לשנת לימוד והיא מותנית בפעילות חברתית.

 

קראו על עוד מסלולים - המכללה האקדמית הדסה ירושלים

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לסטודנטים במכללת הדסה

כניסה לפורום מלגות

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על מלגות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,088 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,218 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp