מלגות במכללה האקדמית הדסה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים במכללה האקדמית הדסה בירושלים

 

במכללה האקדמית "הדסה", שממוקמת בירושלים, שואפים לסייע לסטודנטים שמתקשים בתשלום שכר הלימוד. לכן, מעניקים במכללה מגוון מלגות לימוד וגם מאפשרים לקבל מלגות בתמיכה של קרנות חיצוניות. המלגות ניתנות על סמך גורמים שונים, כמו הצטיינות בלימודים, שירות צבאי משמעותי, בחירת מסלול לימודים מסוים או מגורים באזורי פריפריה. חלק מהמלגות מותנות בפעילות חברתית.

הנה חלק ממלגות הלימוד שמוצעות במכללה האקדמית הדסה:

שימו לב, המלגות יכולות להשתנות מעת לעת. לקבלת הפרטים המדויקים מומלץ לגשת למוסד הלימוד עצמו.

 
מלגות מטעם המכללה


מלגת סיוע: מוענקת על בסיס קריטריונים סוציו אקונומיים אשר מתעדכנים מדי שנה. ישנן מספר תכניות סיוע, גובה המלגה משתנה בין תכנית לתכנית ויכול להגיע לסכום של כ – 6,000 שקלים לשנת לימודים. מקבלי מלגה זו מחויבים בהשתתפות בתכנית מעורבות חברתית בקהילה.


הצטיינות לסטודנטים חדשים: מלגות הצטיינות בגובה 3,000 שקלים מוענקות לסטודנטים חדשים שלהם הישגים גבוהים, המתקבלים לתואר הראשון כסטודנטים מן המניין.


מלגות ייחודיות לסטודנטים בחוגים – תקשורת צילומית, עיצוב תעשייתי מכליל, מדעי איכות הסביבה: גובה המלגה 2,500 שקלים, היא ניתנת לסטודנטים חדשים שמתחילים ללמוד בחוגים עיצוב תעשייתי מכליל, תקשורת צילומית, מדעי איכות הסביבה בשנת הלימודים תשפ"א. מקבלי מלגה זו מחוייבים בהשתתפות בתכנית מעורבות חברתית בקהילה.

 

מלגת לתואר שני: במכללת הדסה מציעים מלגה לתואר שני, בגובה שנת לימוד אחת לסטודנטים המתחילים בשנת הלימודים תשפ"א את הלימודים לתואר שני במדעי המחשב – 70 אחוזים מן המלגה מועברת בשנה א' והיתרה במהלך שנה ב'. כמו כן, ניתנת מלגה בגובה 7,500 שקלים למי שמתחילים בשנת תשפ"א תואר שני בניהול ארגוני שירות, ומלגה בגובה 5,000 שקלים למתחילים בשנת תשפ"א תואר שני במדעי הראיה והאופטומטריה או תואר שני בהפרעות בתקשורת.

מלגות מעורבות בקהילה: במכללה מעודדים את הסטודנטים לקחת חלק בתכניות חברתיות, אשר מקנות תחושה של עזרה לזולת ונתינה ומממשות את עיקרון העזרה ההדדית. השתתפות בתכניות הללו מזכה את הסטודנטים במלגות מעורבות בקהילה בהיקפים שונים, עד גובה 5,000 שקלים.

 

מלגות דיקן: מוענקת על הישגים אקדמיים אשר הושגו בשנה החולפת

 

מלגות מטעם גורמים חיצוניים

 

פר"ח: פר"ח הוא פרויקט חונכות, במסגרתו סטודנטים מהווים חונכים לילדים המתמודדים עם קשיים לימודיים או רגשיים. הסטודנטים נותנים לילדים יחס אישי, ופועלים כמודלים לחיקוי. הם מטפחים את הפוטנציאל של הילדים ומסייעים להם לממש את עצמם ולפתח דימוי עצמי חיובי. הפעילות בפרויקט מזכה כל סטודנט במלגה שנתית שיכולה להגיע ל - 5,200 שקלים. סטודנטים במכללה שמשתתפים בפרויקט זה, וזכאים למלגת סיוע מטעם המכללה, פטורים משעות ההשתתפות של פעילות המכללה בקהילה. זאת בהתאם לתקנון המלגות של המכללה.

 

תכנית "כאן גרים": תכנית מגורים חברתית של התאחדות הסטודנטים והמשרד לשוויון חברתי שבה הסטודנטים מתגוררים עם אזרחים ותיקים, תוך קבלת מלגה, הקלה בתשלומי שכר דירה וחיבור בין דורי.

 


מלגת קרן גרוס: קרן גרוס מעניקה מלגות לחיילים משוחררים בהיקף של כ - 5,500 שקלים. כדי לקבל את המענק, המועמדים צריכים להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא ולהשתתף בפעילות חברתית.

 

מלגת קרן אימפקט: מלגה ללוחמים משוחררים או לתומכי לחימה שמגיעים ממשפחות מעוטות יכולת. זוהי מלגה לסטודנטים לתואר ראשון, שמתחילים את הלימודים עד חמש שנים מיום השחרור שלהם, והיא מתאימה לגברים ולנשים כאחד. גובה המענק הוא כ - 4,000 דולרים לשנת לימוד והיא מותנית בפעילות חברתית.

 

הקרן להכוונת חיילים משוחררים: בקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים מציעים החזר שכר לימוד לשנת הלימודים הראשונה לזכאים לפי חוק קליטת החיילים המשוחררים. יש לציין כי הטבה זו לא פוגעת בזכותם של הסטודנטים לקבלת מלגות אחרות מן המכללה.

 

סחל"ב: תכנית יישום חוק עידוד מעורבות הסטודנטים ביום ארוך, הסטודנטים מקבלים מלגה בגובה 60 אחוזים משכר הלימוד בעבור השתתפות בפעילות חינוכית בבתי ספר יסודיים או גנים.

 

קרן הישג: הקרן מציעה מלגות לחיילים משוחררים אשר הוכרו כחיילים בודדים. היא כוללת מימון שכר לימוד לתואר הראשון ותמיכה חודשית בהוצאות עד 30,000 שקלים לשנת לימוד. יש צורך בפעילות תרומה לקהילה.

 

מלגות משרד החינוך: מוענקת על ידי משרד החינוך לסטודנטים בעלי מעמד תושבי קבע בארץ, אשר לומדים לתואר ראשון. לסטודנטים נשלחת הודעה במערכת המידע עם פתיחת ההרשמה.

 

מלגות לסטודנטים חרדים: עמותת "יהדות טורונטו" מציעה מלגות לסטודנטים חרדים שהם בוגרי ישיבות בגיל 20 – 40.

 

קראו על עוד מסלולים - המכללה האקדמית הדסה ירושלים

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לסטודנטים במכללת הדסה
כניסה לפורום מלגות
שניר מחפוד
מלגה לאב ל13 ילדים
83 צפיות
לירון
מלגה לתואר ראשון מדעי לתושבי ירוחם
678 צפיות
ישראאל
מלגות לחרדים במכללת הדסה
673 צפיות
אלינה
מלגה להפרעות בתקשורת בהדסה
751 צפיות
אמגד
מלגה למכינה להנדסה אזרחית בטכניון
732 צפיות
מור
מלגת פריפריה ללימודים בהדסה
910 צפיות
מור
מלגת פריפריה ירושלים - לימודים בהדסה
802 צפיות
לאה יוטקובסקי
האם יש מלגות שעוד ניתן להגיש אליהן בקשה?
989 צפיות
אורטל ראובן
זכאות למלגה לתואר ראשון לסטודנטים בהדסה
720 צפיות
מיכל בר
מלגה לתואר ראשון במכללת הדסה
791 צפיות
אביגיל
מילגות אפשריות לתואר לסטודנט
1072 צפיות
איילת
מלגה לתואר בניהול משאבי אנוש
1103 צפיות
טל
מכללת הדסה בירושלים חוג להפרעות בתקשורת ומחפשת מלגה
1419 צפיות
מרים
מלגה של משרד החינוך - מכינה קדם אקדמית
1556 צפיות
דו
מלגת מעל ומעבר כמה מקבלים
1561 צפיות
Whatsapp Whatsapp