הנה זה בא - חגיגת הסטודנטים פאנג'ויה 2015

30/3/2015 מאת: אנאבל אדמסקי (4,104 צפיות)

בתחילת מאי תתקיים חגיגת הסטודנטים של השנה - פאנג'ויה 2015. אלפי סטודנטים כבר קנו כרטיסים לאירוע שכולל מסיבות, הופעות והמון אלכוהול בזול. בינתיים, אפשר להכין את בגדי הים ולהתכונן לספרינג ברייק.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


החגיגה הגדולה של השנה יוצאת לדרך - פאנג'ויה 2015

 

הסטודנטים מתכוננים למסיבה


פאנג'ויה 2105 תתקיים גם השנה בשלושה סבבים. הראשון ייערך בסוף אפריל, בתאריכים 30/4 - 2/05, השני בתחילת חודש מאי, בתאריכים 14 - 16, והאחרון בחודש ספטמבר. למי שעדיין לא מכירים, מדובר בסוף שבוע של בילוי מטורף בעיר אילת, שכולל מסיבות בריכה, אלכוהול ושאר פינוקים. השנה חוגגת הפאנג'ויה עשור, ולכן צפויים להיות אירועים שווים במיוחד.


באופן כללי, הפאנג'ויה היא נופש שמיועד באופן בלעדי לסטודנטים, ומציע להם הפוגה של סופ"ש משגרת הלימודים המלחיצה, רגע לפני תקופת המבחנים של סמסטר ב'. מי שהיו בשנים האחרונות באירוע, יודעים לדווח שמדובר בשלושה ימים של טירוף חושים, וזוכרים בחיוב את החגיגה (אם הם זוכרים ממנה משהו בכלל...).


טירוף הפאנג'ויה החל כבר לפני חודשים, הדיבור על האירוע ממלא את דפי הפייסבוק של אגודות הסטודנטים עוד מאז דצמבר, כאשר רק החלה בהלת התורים. בניסיון לשים סוף לתופעת הדחיפות בתורים האינסופיים, שמשתרכים על פני כל הקמפוס, עברו גם השנה לשיטת מכירה באינטרנט. ועדיין, התורים הווירטואליים מונים אלפי סטודנטים, שפרקו את התסכול על כך שגם הפעם הם נמצאים במקום ה - 3,000 בתור, ויאלצו כנראה לוותר על מלון "הנסיכה". אז נראה שגם השנה, צפויים להגיע אלפי סטודנטים, וליהנות מסוף שבוע חלומי. זה הזמן להתחיל להתכונן לשמש, לבריכה, ולהרבה הרבה אלכוהול.

 

גולשים שקראו את זה אהבו גם:

 


מי משתתפים?


אוניברסיטאות ומכללות מכל הארץ ייקחו חלק השנה בחגיגה. ביניהם אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית ספיר, בצלאל, מכללת דוד ילין ועוד. לא רק סטודנטים ממוסדות אלה יכולים להגיע, אולם הם נדרשים לשלם יותר על הכרטיסים. הסיבה לכך היא הרצון של מארגני האירוע לשמור על הפאנג'ויה כאירוע שמיועד לסטודנטים. זהו חלק מהצביון של האירוע, ובכך הוא ידוע כבר שנים.


אז מה בעצם כולל האירוע?


מסיבות בריכה יתקיימו בשעות הצהריים במקביל בשלושה מלונות. החל משעות הערב, תתחיל מסיבת חוף אל תוך הלילה, עם מיטב ה - DJ של ישראל. כמו תמיד, מתקיימת גם הופעה ב"הפתעה", של אמן ידוע, שתיערך באחת המסיבות ביום שישי או שבת.
חלק מהאוניברסיטאות כוללות גם דילים משתלמים על מחירי האלכוהול, כולל הובלה ישירות לבית המלון עם שליח. מחירי האלכוהול בפאנג'ויה מפוקחים על ידי המארגנים, ומסובסדים לסטודנטים. הרושם הוא שאתם הולכים לשתות הרבה השנה.


כמה זה עולה?


בפאנג'ויה השנה יהיו כלולים מספר בתי מלון שונים. טווח המחירים לחדרים מתחיל ב - 379 שקלים בערך, ומגיע עד ל - 1649 שקלים לחדרים היקרים ביותר. הכרטיסים נרכשים ב"מסלולים", שמאפשרים כניסה לשלוש מסיבות בריכה. המסלולים תוכננו כדי למנוע עומס במלונות, וכדי לאפשר לכולם ליהנות בלי צפיפות בבריכות ובמסיבות.


לגבי הצמידים למסיבות, חברי אגודה ישלמו עליהם כ - 300 שקלים, סטודנטים שאינם חברי אגודה מהמוסדות ברשימה משלמים כ - 375 שקלים לכרטיס. סטודנטים שלא לומדים במוסדות האלה, נדרשים לשלם מחירים גבוהים יותר, כ - 450 שקלים לכרטיס.


איך מגיעים?


האוניברסיטאות מארגנות הסעות הלוך ושוב אל האירוע. כך למשל, באוניברסיטת תל אביב עלות ההסעה באוטובוסים שיוצאים באופן מרוכז מהאוניברסיטה היא כ - 135 שקלים הלוך ושוב. סטודנטים שרוצים להתפנק ולטוס לאילת, יכולים לרכוש כרטיסים מוזלים, שמגיעים אף ל - 230 שקלים לכל כיוון.


ומה אומרים הסטודנטים?


בדרך כלל, סטודנטים שהגיעו פעם אחת, מתאהבים באירוע וחוזרים שוב גם בשנים הבאות. אלו שהיו בעבר סוחפים אחריהם גם חברים, שפשוט נדבקים בהתלהבות ומחליטים לבוא לראות בעצמם מה באמת קורה באירוע שכולם מדברים עליו.


טל (26) סטודנט למנהל עסקים בבן גוריון, סיפר לנו שגם השנה מיהר לרכוש כרטיס לפאנג'ויה. "בעיני, פאנג'ויה זה מסורת", הוא מספר. "אמרתי שגם הפעם, אין מצב שאני מפספס את המסיבה הכי טובה של השנה. אני נכנסתי להרשמה כבר בדצמבר. כל החברים שלי התחילו לקוות שנקבל חדרים במלון שווה, זה הגיע לתפילות של ממש."


גם לעדי (27), סטודנטית למשפטים במרכז הבינתחומי, יש רק זיכרונות טובים מהפאנג'ויה. "אני החלטתי ללכת לאילת רק בשנה השלישית לתואר, ואחרי שחזרתי הצטערתי שלא הלכתי גם בשנים שלפני כן," היא מספרת. "אלה שלושה ימים של מסיבות, אלכוהול, חברים ובעיקר המון כיף! אני ממליצה בחום לכל סטודנט לא לפספס את החוויה הזאת."

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp