יום המעשים הטובים בישראל - סטודנטים למען הקהילה

23/3/2015 מאת: אנאבל אדמסקי (2,229 צפיות)

ב - 24 למרץ 2015 יתקיים יום המעשים הטובים. גם הסטודנטים נרתמו ליוזמה הנהדרת הזו, ולוקחים חלק בפעילות חברתית, סביבתית וקהילתית. יצאנו לבדוק את הפעילויות השונות, וראינו התגייסות אדירה למען החברה, שמחממת את הלב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


יום המעשים הטובים 2015: מושיטים יד למשהו טוב


מחווה של אהבה


יום המעשים הטובים 2015 יתקיים מחר, ה - 24 למרץ. למי שעוד לא התוודע ליוזמה החיובית הזו, מדובר באירוע שמתקיים אחת לשנה, בו נקראים אזרחים לעשות משהו קטן למען האחר, ולהשתתף במגוון פעילויות התנדבותיות לטובת החברה, הקהילה והסביבה. מבחר ארגונים ועמותות חברתיות לוקחים חלק ביוזמה, שפעילה מאז 2007 וזוהי שנתה השמינית. כך, ניתן לבחור בין סיוע לקשישים, צביעת מבנים בשכונות מצוקה, אריזת מזון לנזקקים ועוד. ההנחה מאחורי האירוע היא כי עשייה חברתית היא "מדבקת", וכך אנשים שנחשפו לפעילות חיובית ולנתינה, ירצו להמשיך ולתרום גם בעתיד.


המעגל החיובי הזה הולך ומתפשט, וכמו בשנים קודמות, ניתן לראות כי גם הסטודנטים הצטרפו אליו. גם השנה, משתתפות האוניברסיטאות בפעילויות מגוונות למען הקהילה, ומסייעות לשלל ארגונים ועמותות.

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 

 

אוניברסיטת בן גוריון


באוניברסיטת בן גוריון יוצאים בפרויקט "עושים רחוב", שמתבצע בשכונה ג' בבאר שבע. ברחוב וינגייט יתקיים קרנבל תוסס, בו לצד הופעות רחוב ומוסיקה חיה, ייערכו סדנאות יצירה אקולוגיות שמשלבות חומרים ממוחזרים. כמו כן, יקימו המתנדבים גינה קהילתית יחד עם תושבי השכונה, ויבצעו מגוון עבודות קוסמטיות, כדי להפוך את השכונה לשמחה וצבעונית יותר. האירוע תוכנן לפי הצעותיהם של תושבי השכונה, ובהתאמה לסקרים ולשאלונים שנשלחו מבעוד מועד בפייסבוק. השאיפה היא ליצור אווירה ירוקה ותומכת ברמת הרחוב והשכונה, שתחזיק מעמד לאורך זמן ותנעים את חיי היומיום.


האירוע מתקיים בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון ואגודת הסטודנטים שלה, עיריית באר שבע, ארגון "רוח טובה" ועמותות אחרות. זוהי אינה הפעם הראשונה שבבן גוריון לוקחים חלק ביוזמה המבורכת הזו, וכך ערכו בעבר ירידים דומים גם בחלקים אחרים של העיר, כשהתוצאות זכו לשבחים רבים, ולתגובות נלהבות מצד התושבים באזור.

 

האוניברסיטה העברית בירושלים


גם באגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית בירושלים יצטרפו מחר לעשייה החברתית. הסטודנטים יקיימו בשכונת נחלאות בעיר פסטיבל קהילתי, ובו מגוון סדנאות, הופעות ופעילויות. האירוע, שזכה לכינוי "פסטיבכר" על שם רחוב ניסים בכר בו ייערך, מאפשר לסטודנטים ולתושבים להירתם למשך מספר שעות למען החברה. במהלכן, ישתפו המתנדבים פעולה ויחד יחיו את הרחוב דרך צביעת בתים וציורי קיר, ושתילת ערוגות אקולוגיות בין הבתים. כמו כן, יתקיים פאנל בו ידונו תושבי האזור והמתנדבים בדרכים לשמור על השכונה נקייה ו"ירוקה".

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל עורכים זו השנה השנייה מבצע שיפוץ דירות של בעלי מוגבלויות, קשישים ואימהות חד הוריות, שמתבצע בידי הסטודנטים. כמו כן, ייערך איסוף מרוכז של מוצרי מזון עבור נזקקים וחיילים בודדים.


בנוסף, ייערך בקמפוס האוניברסיטה "יריד חקלאות חברתית", אירוע שהוא חלק מהמאבק ביוקר המחייה. כחלק מההפנינג הזה, חקלאים מאזור השומרון ומרחבי הארץ יגיעו ישירות לקמפוס וימכרו מתוצרתם. כך יוכלו הסטודנטים לרכוש מוצרים איכותיים במחירים זולים, כשכל הרווחים הולכים ישירות לחקלאים, ללא צורך בעלויות תיווך שהולכות לרשתות. ביוזמה שותף גם "הפורום הירוק", וכך נבנתה תכנית התנדבותית ששמה דגש על הסביבה, וגם תורמת לחיזוק הקשרים בין הסטודנטים לקהילתם. האוניברסיטה שואפת לשילוב תקנים להגנת הסביבה בפעילות השוטפת שלה, ויום המעשים הטובים הוא הזדמנות מצוינת לבסס את העשייה הירוקה במוסד.

 

אוניברסיטת חיפה


באוניברסיטת חיפה עורכים השנה שיתוף פעולה עם ארגון "לקט ישראל", ויקיימו קטיף משותף באזור נהלל. הארגון יעביר את תוצרי הקטיף למשפחות נזקקות ומעוטות יכולת, לקשישים ולנשים במצבי סיכון. האירוע מפגיש בין מתנדבים מאוניברסיטת חיפה לסטודנטים מרחבי העולם שבאים אף הם לקחת חלק בקטיף, וכך שואפים ליצור קהילה סולידרית ומגובשת, שפועלת לרווחתם של כל חבריה.

 

המכללה למינהל


במכללה למינהל יערכו מחר שיפוץ בדירות לתושבים נזקקים בעיר ראשון לציון. הסטודנטים יצבעו, יסיידו ויכניסו קצת אור לבתים. זהו רק אחד הפרויקטים שנערכים במכללה, כחלק משבוע שלם של פעילות חברתית שהיא עורכת אחת לשנה. הסטודנטים במחלקה לעיצוב פנים במכללה סייעו במהלך השבוע לניצולי שואה, והשתתפו בסדנה בה יצרו יחד אמנות ברוח חג הפסח. בימים הבאים ייערכו במכללה גם אירועי התרמה לעמותות למען בעלי חיים, לארגון ויצ"ו ולמגן דוד אדום, שגם יציב ניידת התרמת דם בקמפוס.


לסיכום, נראה שהאוניברסיטאות מתכננות מחר חגיגה חברתית של ממש. החל מירידים אקולוגיים, דרך חידוש שכונות ועד לקטיף חברתי, ניכר שהסטודנטים שמחים לתת מעצמם למען הקהילה. אנו ממליצים לסטודנטים שטרם נרשמו לאירועים השונים, להקדיש רגע קטן ולתרום מעצמם. גם המעשה הקטן ביותר יכול להיות משמעותי, כי כמו שטוענת האמרה הידועה, מי שמעניק מעצמו - גם מקבל בחזרה.

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp