המולת בחירות: פוליטיקאים VS סטודנטים

11/3/2015 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (1,249 צפיות)

שבוע לפני הבחירות וראשי המפלגות מתרוצצים מקמפוס לקמפוס, מאוניברסיטה למכללה, מפאנל לכנס. הסטודנטים שהם פוגשים לא תמיד עושים להם חיים קלים. 

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שמח בפאנל: הסטודנטים עושים לפוליטיקאים חיים קשים

 

הסיפור על הערס המנומס

 

יושב ראש רשימת הבית היהודי נפתלי בנט סיפר לפני כחודש בראיון, שהוא מאוד אוהב לשאת דברים באוניברסיטאות ובמכללות. "זה מחדד אותך, הסטודנטים שואלים את השאלות האמתיות", הסביר.

 

בשבועות שעברו מאז היו לבנט, כמו גם לפוליטיקאים נוספים מכל קצות הקשת הפוליטית, הזדמנויות לא מעטות להיווכח שהסטודנטים בארץ אכן יודעים לשאול שאלות, לאתגר ובמקרים מסוימים גם לעשות בושות ולחולל מהומות. לפעמים הם מגזימים בתגובות שלהם, בפעמים אחרות הם נראה שהם דווקא מהווים את הקול השפוי והמתון יותר בחדר.

 

גולשים שקראו את זה אהבו גם:

 

 

השערורייה הטרייה ביותר אירעה אתמול (יום ג'), כשנציג המחנה הציוני חבר הכנסת חיליק בר השתתף בפאנל בחירות במכללה האקדמית הדסה בירושלים. במהלך הכנס סיפר בר שהוא גדל בבית מסורתי עם אם אנגליה ואבא מרוקאי, ועל כן הוא רואה את עצמו כ - "ערס מנומס". ההומור העצמי הזה לא הצחיק רבים מהסטודנטים שנכחו במקום, שכינו אותו "שחצן עדתי" ודרשו ממנו להתנצל. את הדרישה ליוו קריאות נוספות כמו "מי אתה בכלל" וגם - "תחזור לעזה".

 

האינטראקציה בין בר לסטודנטים המשיכה להתדרדר בהמשך, כשבר טען שפעילי ימין המתחזים לתלמידים מנסים לפוצץ את הפאנל בכוונה. בסופו של דבר, נאלצה מנחת הפאנל להפסיק את הדיון. קשה לקבוע מי מהצדדים אחראי להסלמה המהירה בחילופי הדברים, אך אין ספק שפליטת הפה של בר תעלה לו בהרבה כאב ראש בימים הקרובים.

 

מאבדים את הסבלנות

 

בערך באותו זמן שבו בר הלך והסתבך בלשונו מול הסטודנטים הירושלמים, הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן מצאו את עצמם בסיטואציה מאוד לא נוחה. זאת לאחר שראש מערך ההסברה של הרשימה הערבית רג'א זעאתרה, שהוזמן לקחת חלק בפאנל בחירות שארגנה האגודה, טען שהחמאס אינו ארגון טרור, ושהתנועה הציונית שימשה מודל לחיקוי עבור המוציאים להורג של דאעש. הסטודנטים מחו, המחנה הציוני והליכוד פרסמו הודעות גינוי לדברים, וככל הנראה ייקח זמן עד שזעאתרה יקבל הזמנות נוספות לדבר בפני תלמידים.

 

גם בנט עצמו משך אליו לא מעט אש בתחילת השבוע (יום א'), כשהגיע לכנס "בוחרים דמוקרטיה" במרכז הבינתחומי הרצליה ונקלע לעימות סטודנטים נציגי הקהילה גאה שלומדים במקום. במהלך הכנס פנה אחד התלמידים אל יושב ראש הבית היהודי ואמר, שהוא לא מבין איך אפשר למנוע מאנשים ששירתו בצבא וסיכנו את נפשם, לקיים חיים בסיסיים בישראל. "אתה דורש מהעם הפלסטיני להכיר במדינת ישראל, אך לא מכיר בי ובבן זוגי", מחה. בנט העדיף לדבוק בתשובתו המוכנה מראש למצבים כאלה וענה, שמסעדה כשרה אינה יכולה להגיש מזון לא כשר. למחרת (יום ב') הגיע בנט לכנס באוניברסיטה העברית, אך בזמן שניסה לדבר סטודנטים מהקהילה הגאה קמו וצעקו לעברו "הומופוב". הפעם בנט איבד את הסבלנות, ולאחר שגער בסטודנטים על כך שהם מפוצצים בכוונה את הכנסים, עזב את המקום.

 

עוברים את הגבולות 

 

לאתגר פוליטיקאים זה דבר מבורך, אך לעיתים בלהט הרגע סטודנטים מסוימים עוברים את הגבול. בשבוע שעבר הייתה זו חברת הכנסת תמר זנדברג ממרץ שנקלעה לסיטואציה לא סימפטית, כשאחד הסטודנטים הטיח בה שהדברים שהיא אומרת על היהודים בחברון, הם גזעניים "כמו מה שאמר היטלר לפני שבעים שנה". זנדברג דרשה מהסטודנט לחזור בו, ולא הסכימה להמשיך את הדיון עד שהוא יעזוב את האולם. מהמכללה מסרו כי מדובר בתלמיד של המכינה הקדם אקדמית ושהם מוקיעים אלימות פיזית או מילולית.

 

פחות משבוע נותר עד הבחירות, והמתח נותן את אותותיו בכולנו. בינתיים, במדגם שערכה התאחדות הסטודנטים נמצא, שמפלגת המחנה הציוני מובילה בפער משמעותי, עם 41 מנדטים. הפוליטיקאים מנצלים את הימים האחרונים וממשיכים להתרוצץ בין קמפוס לקמפוס, והסטודנטים כך נראה, ממשיכים לגרום להם להזיע.

אולי יעניין אותך גם

סקר לימודים בישראל ואתר גלובס

מאת: אנאבל אדמסקי, 24/3/2020
סקר שערכנו באתר "לימודים בישראל", שהתפרסם באתר "גלובס" מראה מה באמת חושבים הסטודנטים על הלימודים מרחוק בעקבות התפשטות הקורונה. לכתבה המלאה >>

קורונה ולימודים - מה החלטות המוסדות עם התפשטות הנגיף?

מאת: אנאבל אדמסקי, 12/3/2020
התפשטות הקורונה מאיימת לפגוע בפתיחת סמסטר ב' שנמצא ממש מעבר לפינה. מה הנחיות מוסדות הלימוד לגבי קיום לימודים? ואיך יעזרו לסטודנטים כדי למנוע פגיעה בלימודים? לכתבה המלאה >>

גם אתם יכולים להיות ידענים כמו הצ`ייסר: איתי הרמן מסביר איך לזכור באמצעות הקשר

מאת: תובל קליין, 29/1/2020
הצ'ייסר, איתי הרמן, מגלה את השיטה באמצעותה גם אתם תוכלו לפתח את הזיכרון וסוף סוף לדעת את כל החומר למבחן, ומסביר למה ידע כללי הוא עבורו שליחות. לכתבה המלאה >>

איך נראה יום של טראומטולוג? ד"ר דרור סופר חושף את מאחורי הקלעים של חדר הניתוח

מאת: אנאבל אדמסקי, 22/1/2020
ד"ר דרור סופר, כירורג ומנהל מערך הטראומה בבית החולים איכילוב, מספר על עבודתו המיוחדת שמפגישה אותו עם הגבול הדק שבין חיים למוות, ומשתף בדברים חשובים למי שחולמים ללמוד רפואה. לכתבה המלאה >>

רענן שקד על כלים לתחילת הדרך בתעשיית התקשורת והחשיבות של אמירה אישית

מאת: אנאבל אדמסקי, 21/1/2020
העיתונאי רענן שקד מספר על כלים חשובים לתחילת הקריירה בעולם התקשורת, על התרומה של האקדמיה לעיתונאים מתחילים ועל הכוח של סיפור טוב בעידן הצפת המידע והרשתות החברתיות. לכתבה המלאה >>

הפתרון העיצובי שלכם יכול להיות הסטארט אפ הבא: מה הקשר בין עיצוב תעשייתי לבין עולם ההייטק?

מאת: תובל קליין, 15/1/2020
רוצים קריירה שמשלבת בין יצירתיות ובין צרכים פרקטיים בתעשייה? כיום קיימת עלייה בביקוש למעצבים תעשייתיים: ראש התכנית לעיצוב תעשייתי באחד מהמוסדות המובילים בארץ מספר למה לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp