קורס מבצע גרפי חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

קורס מבצע גרפי חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

קורסים בתוכנות גרפיות בבית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה

 

מתקבלים לעולם הווירטואלי

 

בבית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה מתמחים במגוון מקצועות התקשורת היצירתיים. במחלקה לגרפיקה, אנימציה ועריכה תוכלו למצוא לימודי עיצוב המותאמים לעבודה בערוצי מדיה שונים. מאמר זה מתמקד בתיאור של מסלולי ההכשרה בתחום הגרפיקה הממוחשבת. במאמרים נוספים תוכלו לקרוא על קורסים באנימציה ובעריכת וידאו.

 

בחשיפה מציעים לכם לרכוש מיומנויות בתוכנות החשובות ביותר בעולם העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. להלן אינפורמציה על שלוש אפשרויות הלימוד:

 

קורס פוטושופ

 

תוכנת העריכה לאובייקטים חזותיים נלמדת במטרה להכשיר את הסטודנטים כביצועיסטים מיומנים בעיצוב לדפוס ולאינטרנט. בתוך כך, מועברים עקרונות עבודה המותאמים לכל אחת משתי הפלטפורמות. המשתתפים מאומנים בעיבוד תמונה, ביצירה המשלבת אלמנטים מיובאים ובעימוד וטיפוגרפיה. הם מכירים את מגוון הכלים העומדים לרשות המעצבים: פונטים, פילטרים, מסכות, שכבות, צורות ומכחולים. בעזרתם הם משפרים את איכות התמונות או מכניסים שינויים כמיטב הדמיון. בנוסף, הם מתורגלים לעבוד עם סוגים שונים של קבצים ובשילוב עם תוכנות נוספות.

 

פרטים טכניים: קורס פוטושופ נערך במפגשים חד שבועיים בני שעתיים וחצי כל אחד, כשאורכו כשלושה חודשים. הסטודנטים מוזמנים למעבדה הפתוחה על מנת להתאמן בכלים הנצברים, מעבר לשעות הפעילות הכיתתית, ובסיוע של מתרגלים.

 

 

קורס אילוסטרייטור

 

אילוסטרייטור היא תוכנה חשובה עבור על כל מי שרוצה להתקבל לתפקידי עיצוב בשוק העבודה. מערכת הגרפיקה הממוחשבת, המושתתת על טכניקת הפיקסלים, מאפשרת ליצור אובייקטים תלת מימדיים מדויקים, לוגואים ואיורים מורכבים. הסטודנטים מכירים את הפקודות המרכזיות בתוכנה, ולומדים לשמור על הפרופורציות תוך כדי הקטנה והגדלה של התצוגה. הם יוצרים אלמנטים, בונים קווים ומשלבים תמונות, מבצעים טרנספורמציות, ומפעילים אפקטים על תמונה. בחירת מיקום וקומפוזיציה, עבודה עם צבעים ומברשות, עיצוב טקסטורה, עיבוד גרפי של טקסט לפרסומת או למודעה, הכנה לדפוס או לפורמט מקוון – כל אלה ועוד כלולים בתכנית הלימודים.

 

פרטים טכניים: קורס אילוסטרייטור נמשך כשלושה חודשים, כאשר בכל שבוע מתקיים מפגש אחד של שעתיים וחצי. בנוסף, הסטודנטים יכולים לתרגל במעבדה הפתוחה בעזרת אנשי מקצוע מיומנים.

 

המסלול המשולב 

 

התוכנות פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין מככבות יחדיו במודעות דרושים רבות, ככלים בהם נדרש ידע וניסיון במשרות גרפיקה. המסלול המשולב בחשיפה מתייחס גם לתהליך החשיבה הנגזר מהשאיפה להעביר מסר באמצעים חזותיים בצורה מיטבית. ההתמקדות היא על עיצוב בדו מימד – תמונות, גרפים, מצגות – כאשר התכנית מתאימה למעוניינים לעבוד בבתי דפוס, בהוצאות לאור, בעיתונים ובאתרי אינטרנט. כמו כן, הקורס מתאים למעצבים שזקוקים לידע עדכני בשלוש התוכנות הגרפיות.

 

פרטים טכניים: המסלול המשולב למבצעים גרפיים נמשך כחמישה חודשים, כאשר המפגשים מתקיימים אחת לשבוע. ניתן להגיע לשעות תרגול בליווי מקצועי אף מחוץ למפגשי הלימוד.

 

תנאי קבלה

 

לכל הקורסים בתוכנות גרפיות בבית הספר חשיפה ניתן להתקבל על סמך רמה בסיסית באנגלית והיכרות עם יישומי המחשב. המועמדים מתבקשים למלא טופס שאלון אישי.

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה

Whatsapp Whatsapp