רוצה פרטים על תקשורת צילומית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תקשורת צילומית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תקשורת צילומית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

לימודי תקשורת צילומית


תקשורת צילומית היא תחום דעת המשלב בין לימודי תקשורת, אמנות חזותית ובין לימודי צילום.


הסטודנטים לתחום זה לומדים את הפן העיוני, תיאוריות בתחום התקשורת, וגם מקיפים את הפן המעשי של עבודת הצילום – בסטילס ובווידאו, מה שהופך את הבוגרים לאנשי מקצוע בעלי היכרות מעמיקה עם פלטפורמות מדיה שונות.


לימודי תקשורת צילומית מוצעים כיום בארץ במוסד לימודים אקדמי אחד בלבד.


תכנית הלימודים


הלימודים בתואר זה משלבים בין ההיבטים המגוונים של עולמות התקשורת והצילום, כאשר בתכנית הלימודים משולבים תכנים המאפשרים עריכת דיון מעמיק גם בנקודות ההצטלבות ביניהם.


הסטודנטים מתמקצעים בסגנונות וטכניקות צילום שונות, כולל סטילס, וידאו ותלת מימד. כמו כן, הם רוכשים יכולות חשיבה תקשורתית ושיווקית, ולומדים תכנים מעולמות התקשורת החזותית והעיצוב. בין היתר, הם לומדים על צילומי עיתונות, פרסומות, ושיווק, וכן על יצירת סרטים דוקומנטריים, וידאו קליפים ווידאו ארט, על כל שלביהם.


הדיגיטיזציה של תחום התקשורת בשנים האחרונות מצריך הקניית שליטה טכנולוגית ברמה גבוהה, במגוון סוגים של אמצעים ותוכנות מחשב. כך למשל, הסטודנטים לומדים על צילום לשם יצירת מציאות מדומה (VR) או (AR), ואף רוכשים הבנה בתחום עיצוב חוויית המשתמש ופיתוח אפליקציות ויישומים לאינטרנט.


כמו כן, הסטודנטים רוכשים היכרות עם ההיסטוריה של האמנות, הצילום והקולנוע, וכן עם תיאוריות עכשוויות בתחומי המדיה והתקשורת החזותית. היכרות זו מקנה להם תשתית ידע עיוני שעל בסיסו ניתן לפתח את סגנונם האמנותי האישי.


מתכונת הלימודים


משך הלימודים כ – 4 שנים, והם כוללים תכנים עיוניים ומעשיים כאחד. לצד טיפוח יכולותיהם הטכניות של הסטודנטים, ניתנת להם במה לעשייה יצירתית ופיתוח הסגנון האמנותי האישי של כל אחד.


שעות העבודה המעשית במהלך התואר כוללות תרגול באולפני צילום ומעבדות מחשבים, ועידוד הסטודנטים לצאת לעבודות בשטח. הסטודנטים מבצעים פרויקטים בהנחיית סגל הקורס, ולעתים גם מרצים אורחים מהתעשייה.


נושאי הלימוד


התכנים הנלמדים במהלך לימודי תואר זה, מגיעים מעולמות תוכן מגוונים. כך מתאפשר לסטודנטים לקבל ראייה רב מימדית של התחום וכן היכרות עם הפלטפורמות האפשריות השונות – מה שעוזר להם לפתח את סגנונם האמנותי האישי.

 

 

 • דיגיטל וניו מדיה
 • קולנוע דוקומנטרי
 • הוצאה לאור דיגיטלית
 • מציאות רבודה ומדומה
 • פיתוח מודלים חזותיים
 • תולדות האמנות והקולנוע
 • מבוא לאנתרופולוגיה חזותית
 • יסודות הפרסום והשיווק הדיגיטלי
 • יישומים וטכנולוגיות של סטילס ווידאו
 • תקשורת המונים, תעמולה ואסתטיקה בלימודי קולנוע וטלוויזיה
 • ועוד


מוסדות לימוד אפשריים


כיום ניתן להשתתף בלימודי תואר זה רק במוסד לימודים אחד בארץ.


המכללה האקדמית הדסה ירושלים HAC: הלימודים במכללה זו נערכים מתוך ראייה חברתית-תרבותית של התחום, ומתמקדים ביצירה ועיבוד של דימויים חזותיים שונים בפלטפורמות מדיה עכשוויות.


סגל המרצים בחוג כולל אקדמאים ואנשי מקצוע המתמחים בתחומים מגוונים, המעבירים לסטודנטים מניסיונם באקדמיה ובתעשייה. בין היתר, ניתן למנות פרופסור, מחלוצי המולטימדיה בישראל, המתעניין בשימור דיגיטלי של מורשת תרבותית; אמנית חזותית זוכת פרסים המציגה תערוכות בארץ ובעולם; מומחה לאמנות חזותית ואינטראקטיבית, המלמד את תחומי עיבוד התמונה הדיגיטלי, היישומים האינטראקטיביים ובניית אתרים; דוקטור והיסטוריון של האמנות, המתמחה באמנות מודרנית ועכשווית; ועוד.


במהלך לימודי תואר זה, הסטודנטים יכולים לבחור בין שתי מגמות: פרסומית ותיעודית.


במגמה הפרסומית, הסטודנטים מעמיקים בעולם הפרסום, ומשתתפים בצילומי סטודיו בהנחיית צלמים מובילים, המתמחים בצילום מזון, קליפים, ואופנה. הם אף מפיקים וידאו קליפ בעצמם תוך הנחיית הגל. כמו כן, הסטודנטים במגמה זו מקיפים תחומים בחשיבה שיווקית, ולוקחים חלק בשיתופי פעולה בין המכללה לבין גורמים בתעשייה.


במגמה התיעודית, הסטודנטים מתנסים ביצירת פרויקטים תיעודיים בסטילס ובוידאו. כמו כן, הם רוכשים הבנה בצילומי דיוקן מגזיניים וכן לומדים כיצד לערוך כתבות חדשותיות. הפרויקטים והתרגולים מתבצעים בהנחיית אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחומם.


המיקוד המעשי של הלימודים במכללה מאפשר לסטודנטים לרכוש בקיאות ומיומנות במערכות התקשורת, הצילום והשיווק בישראל, ואופני העבודה הנהוגים בהן. כמו כן, במהלך הלימודים שמים דגש רב על חיזוק המיומנויות הטכנולוגיות של הסטודנטים.


נוסף על טיפוח שפתם האמנותית של הסטודנטים, הם נחשפים גם לסוגיות אתיות בייצוג הסובייקטים שאותם הם מצלמים.


על מנת להשתתף בלימודי התחום במכללה, הסטודנטים נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה מטעם משרד החינוך. כמו כן, עליהם לעמוד בהצלחה בראיון קבלה אישי. סטודנטים שאינם עומדים בהישגים הנדרשים בבגרות, יכולים להירשם ללימודי מכינה קדם אקדמית הפועלת במסגרת המכללה.


כדי להמשיך בלימודיהם לאחר השנה הראשונה, הסטודנטים נדרשים לעמוד ברמת ההישגים הנקבעת על ידי המכללה.


סטודנטים שמשתתפים בפרויקט מעורבות חברתית, הכולל התנדבות של 20 שעות לפחות בקהילה, יכולים לעמוד בתנאים לצורך קבלת מלגה עבור שנת הלימודים הראשונה.


תעודה


בסיום לימודיהם, הבוגרים שעומדים בכל הדרישות האקדמיות, כולל הגשת משימות ופרויקטים במהלך הלימודים, זכאים לתואר ראשון B.A. בתקשורת צילומית, מטעם מוסד הלימודים.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר מחזיקים בניסיון מעשי ובכישורים רלבנטיים לשוק העבודה, כולל שליטה גבוהה בטכנולוגיות: כך מתאפשר להם להשתלב במגוון תחומי עיסוק לאחר סיום לימודיהם.


מסיימי המגמה התיעודית יכולים לעסוק בתחום לאחר הלימודים, בתור צלמי סטילס או ווידאו, במאים מפיקים או עורכים, במבחר מקומות עבודה: הן בעיתונות המודפסת והאינטרנטית, והן כיוצרי קולנוע דוקומנטרי. כמו כן, הם יכולים לעבוד בארכיונים ומרכזי שימור חזותי.


מסיימי המגמה הפרסומית יכולים לפעול כעצמאים בתחומי צילום המזון, האופנה, הפרסום או התדמית. כמו כן, הם יכולים לעבוד בצילום אירועים, מקצוע בעל ביקוש רב.


מלבד זאת, הם יכולים לעבוד כשכירים בחברות פרסום ושיווק, בהוצאות לאור וגופי תקשורת דיגיטלית, ובחברות שונות העוסקות בניו מדיה. עורכי תוכן, מפיקים ובמאים הם אנשי מקצוע נחוצים גם בגופי חדשות, אך גם בחברות הייטק שעוסקות בפיתוח מציאות מדומה או רבודה.


אפשרות נוספת היא להשתלב בהוראת התחום לילדים ולמבוגרים במתנ"סים, חוגים, או בתי ספר ללימודי התחום. מי שתחום החינוך מושך אותם יכולים לקחת חלק בלימודים לקראת תעודת הוראה בתקשורת או בקולנוע ולאחר מכן ללמד את התחום בבתי ספר יסודי, חטיבות או תיכונים.


כמו כן, בפני הבוגרים עומדת האפשרות להמשיך בלימודי התיאוריה או ההיסטוריה של התחום באקדמיה לתארים מתקדמים, בארץ ובמדינות שונות בעולם.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תקשורת צילומית?

רוצה לדעת יותר על תקשורת צילומית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תקשורת צילומית
Whatsapp Whatsapp