רוצה פרטים על תואר במשפטים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר במשפטים, מה אח"כ?

תואר במשפטים הוא אחד מהתארים המבוקשים ביותר בעולם האקדמי ויעידו על כך אין ספור המכללות בתחום שנפתחו בישראל בשנים האחרונות. אלפי עורכי דין מתווספים מדי שנה ללשכת עורכי הדין.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה עושים עם תואר במשפטים?

התואר הראשון במשפטים הוא אחד מהתארים המבוקשים ביותר בעולם האקדמי ויעידו על כך אין ספור המכללות בתחום שנפתחו בישראל בשנים האחרונות. אלפי עורכי דין מתווספים מדי שנה ללשכת עורכי הדין, וכיום רשומים כבר למעלה מ - 40,000 עורכי דין והביקוש ללימודים אלו מצד הסטודנטים רק הולך וגדל.

 

אך נשאלת השאלה, במה עוסקים כל אותם עורכי הדין לאחר שקיבלו את הרישיון? האם יש מקום לכולם? המספרים מראים שלפחות שליש מהבוגרים לא עוסקים במקצוע ופנים לתחומים אחרים. העתיד של כל סטודנט תלוי גם במסלול בו בחר. ברוב המכללות ניתן ללמוד תואר ראשון במשפטים יחד עם תואר נוסף כמו מנהל עסקים, כלכלה, מדעי המדינה, חשבונאות ועוד.

 

מגוון אפשרויות העבודה לסטודנטים הללו הוא גדול מאוד. כיום ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון במשפטים ברוב האוניברסיטאות בישראל (תל אביב, ירושלים, בר אילן, חיפה ועוד) וגם במספר מכללות כמו המרכז הבינתחומי, המכללה למנהל, שערי מדע ומשפט, המכללה האקדמית נתניה ועוד.

 


אז מהן אפשרויות התעסוקה בתחום זה?

בוגרי תואר ראשון במשפטים חייבים לעשות התמחות במשפטים ולעבור בהצלחה את מבחני הלשכה על מנת לעסוק במקצוע. לאחר המסלול הזה (שנמשך קרוב ל - 5 שנים), לבוגרים יש מגוון רחב של אפשרויות. הם יכולים להשתלב כעורכי דין במשרדים מסחריים, אזרחיים, פליליים ועוד.

 

מגוון התחומים בהם ניתן לעבוד הוא גדול וכלל תחומים משפטיים כמו נזיקין, קניין, קניין רוחני, חוזים, משפחה, מקרקעין ועוד. במשרדי עורכי דין רבים (בעיקר הגדולים שבהם) עורכי הדין הצעירים עוסקים בכמה נושאים במהלך עבודתם. אופציה נוספת היא להשתלב בחברה כעורך דין פנימי של החברה.

 

חברות רבות מתחום ההייטק, התקשורת, הנדל"ן וכו’, זקוקות לשירותים של עורכי דין, ולעיתים ניתן להשתלב בחברות הללו מייד עם קבלת הרישיון. אופציות נוספות הן עבודה במגזר הציבורי (במשרדי ממשלה למשל), או בעמותות שונות. ויש גם את אלה שמייד עם סיום הלימודים עוזבים את המקצוע ופונים למסלול אחר.

 


בוגרי תואר ראשון במשפטים מספרים:
 

ערן מאיזור המרכז, למד משפטים במסלול האקדמי ועובד היום כמנהל חברת אינטרנט. "התחום לא עניין אותי כמקצוע אלא כפרקטיקה לעולם העסקים, לימודי המשפטים בהחלט מספקים בסיס טוב לעולם העסקים".

 

יואב מאשקלון, למד משפטים בקריה האקדמית אונו ואינו עובד במקצוע. "בחרתי ללמוד משפטים כדי לשפר היכולות שלי בעולם הביטוח בו אני עובד שנים, להיות גם עורך דין וגם שמאי בהחלט משדרג את שכר טרחה שלי כבעל מקצוע" 

 

אילן מהרצליה, למד משפטים ומנהל עסקים במרכז הביתחומי סמוך לביתו. לאחר קבלת הרישיון השתלב במשרד מסחרי גדול העוסק בעיקר בחוזים ובדיני אינטרנט. אילן: "החלטתי ללכת לכיוון המסחרי כי שם נמצא הכסף הגדול.

 

ב - 3-4 השנים הראשונות אני אעבוד לפחות 12 שעות כל יום אך בעתיד זה ישתלם לי. אני לומד כאן המון כל יום על נושאים כמו חוזים, קניין רוחני, דיני אינטרנט ועוד ורוב העבודה היא מרתקת. התכנית שלי היא להפוך לשותף תוך 6 שנים ואז אני גם אתחיל לקצור את הפירות מבחינה כלכלית".

 

אביב מראשון לציון למד משפטים במסלולל האדמי. "התחלתי ללמוד משפטים כדי לחזק את היכולות שלי בעולם הנדלן. כמתווך תמיד רציתי להפוך להיות יזם מה שאומר לפעול מול בעלי קרקעות, משקיעים ולקוחות. לימודי המשפטים  תרמו משמעותית לקידום הקריירה שלי. התחום מאפשר ללמוד איך להתנהל מול רשיות, להבין חוזים, לדעת מה מגיע וכו'.

עידן במתל אביב לעומת זאת עשה את ההתמחות שלו במשרד המשפטים והשתלב בעבודה במשרד עם קבלת הרישיון. עידן: "התלבטתי מאוד עם לעבוד במגזר הפרטי שם נמצא הכסף הגדול או במגזר הציבורי, אך חודשיים בלבד אחרי תחילת ההתמחות שלי במשרד המשפטים, ידעתי שאעשה הכל על מנת להישאר כאן.

 

שרי המשפטים מתחלפים כל כמה שנים אבל עורכי הדין שעובדים כאן נמצאים במערכת שנים ארוכות ויש לי הרבה מאוד מה ללמוד מהם. העבודה היא מעניינת מאוד ואני מתעסק כל יום עם עניינים המשפיעים על כולנו וזה נותן לי סיפוק גדול.

רונה מבאר שבע בחרה להצטרף עם קבלת הרישיון לעסק המשפחתי של אביה שיש לו משרד קטן בבאר שבע העוסק בדיני משפחה. רונה: "אני מתעסקת כל היום עם אנשים שמתגרשים, חוזי ממון והסכמי גירושין. זה נשמע לא משהו אבל למעשה זהו תחום מעניין מאוד שיש בו הרבה רגשות ואמוציות. אולי בעתיד אפתח משרד משלי".

לסיכום ניתן לראות כי אפשרויות העבודה בתחום זה הן רבות ומגוונות וכל אחד יכול למצוא את דרכו בין אם כעורך דין במשרד עורכי דין גדול, כעורך דין במגזר הציבורי, כעורכת דין במשרד משפחתי קטן או אפילו כיועץ משפטי בחברה פרטית. חלק מהסטודנטים אינם נשארים במקצוע ומשתמשים בלימודי המשפטים כקרש קפיצה לעולמות אחרים לגמרי.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר במשפטים?

רוצה לדעת יותר על תואר במשפטים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר במשפטים
Whatsapp Whatsapp