.M.A בממשל במרכז הבינתחומי הרצליה

שירות אישי - צור קשר
.M.A בממשל במרכז הבינתחומי הרצליה

.M.A בממשל במרכז הבינתחומי הרצליה

 

מימין לשמאל, ומשמאל לימין

 

התכנית לתואר שני בממשל (M.A) במרכז הבינתחומי הרצליה היא תכנית לימודים חדשה וייחודית, בה מלמדים מרצים בכירים מן הארץ והעולם. הלימודים, המתקיימים בשפות עברית ואנגלית כאחד, מעניקים מגוון נקודות מבט על נושאים בעלי השפעה מכרעת בפוליטיקה, בממשל וביחסים בינלאומיים. זאת תוך ניצול הידע הנרחב שנצבר בישראל, בהיותה מדינה המאופיינת בפוליטיקה מורכבת ובהתמודדות מול איומים רבים.

 

על התכנית

 

מטרת התכנית לתואר שני בממשל היא הענקת כלים תיאורטיים ומעשיים לפעילות משמעותית, בין אם בתחום האקדמי ובין אם בתפקידים דיפלומטיים ובשירות הציבור. הסטודנטים נהנים מתכנית בעלת אופי בינלאומי ייחודי, המאפשר להם יצירת רשת קשרים שתוכל לשמשם כל חייהם. במהלך הלימודים מתקיימים מפגשים עם אישי ציבור, מנהיגים, דיפלומטים וקובעי מדיניות בכירים מכל העולם. כמו כן, במרכז הבינתחומי הרצליה מאורגנים סמינרים, סדנאות וכנסים, וקיים קשר רצוף עם עם מכונים בינלאומיים בכירים, וביניהם המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS) והמכון למדיניות נגד טרור (ICT).

 

 

מסלולי לימוד

 

התכנית מוצעת בשני סוגי מסלולים לבחירה:

 

מסלול עיוני (ללא כתיבת תיזה), בהתמחויות:

 

  • מנהל ומדיניות ציבורית - משתתפי המסלול לתואר שני במנהל ציבורי מוכשרים להשתלבות בתפקידים בכירים בשירות הציבורי. ההתמחות כוללת היבטים תיאורטיים ומעשיים, חברתיים ומשפטיים, מדיניים וכלכליים, ונוגעת בסוגיות כבעיית המשילות וכתהליכים במדיניות.

 

  • שיווק פוליטי - הכשרה בשיווק מועמדים פוליטיים, כמו גם קידום מקוון של אישים, מפלגות ומדינות בעידן הפוליטיקה האינטרנטית. הסטודנטים ילמדו לעמוד על טיבם של קמפיינים במדיות שונות, לתכנן אסטרטגיות שיווקיות ועוד. התכנית מקיימת שיתוף פעולה עם בית הספר לתקשורת במטרה להעניק לסטודנטים היכרות והתנסות בכלים תקשורתיים חדשניים ובדרכי מימוש של רעיונות שיווקיים.

 

  • לימודי ביטחון וטרור (מועברים באנגלית) - תכנית בשיתוף המכון למדיניות נגד טרור (ICT), המשלבת לימודים תיאורטיים לצד סדנאות וסימולציות לשם פיתוח יכולת תגובה מהירה ומדויקת לתסריטים מורכבים ובלתי צפויים. במהלך התכנית ייחשפו הסטודנטים למאפייני הטרור המודרני, היקפו ודרכי פעולתו, בהתבסס על הניסיון הייחודי של מדינת ישראל בתחום הביטחון.

 

  • דיפלומטיה ויישוב סכסוכים (באנגלית) – במסלול זה נלמדות גישות עכשוויות בניתוח ובפתרון עימותים וסכסוכים. בו לומדים כיצד מתפתח קונפליקט, איך הוא מנוהל ומהן הדרכים לפתרון. כמו כן, נבחנים צדדים פסיכולוגיים, משפטיים, חברתיים ותרבותיים תוך שימת דגש על מגמות רעיוניות בניהול משא ומתן, התערבות צד שלישי והתערבות בינלאומית, דיפלומטיה ציבורית, שימור שלום ועוד.

 

הלימודים במסלול העיוני אורכים כשנה אחת (קלנדארית), הנפרשת על גבי שלושה סמסטרים רצופים. מטרתו העשרת הידע המקצועי של הסטודנטים העוסקים או מעוניינים לעסוק בתחום השירות הציבורי, הביטחון או הדיפלומטיה.

 

מסלול מחקרי (עם תזה)

 

המסלול המחקרי מיועד לאלו החפצים בפיתוח קריירה אקדמית או מחקרית. המסלול נמשך שנתיים, והקורסים בו מתקיימים בשפה האנגלית (אם כי את המטלות ואת התזה ניתן להגיש בעברית). את העובדה שהקורסים מתקיימים באנגלית יש לראות כיתרון המעניק לסטודנטים הכנה לקריירה בינלאומית. הלימודים נערכים יומיים בשבוע. על הסטודנטים לבחור את המנחה המיועד בסוף הסמסטר
הראשון, להגיש את הצעת המחקר בסוף שנת הלימודים הראשונה, ואת התזה בסוף השנה השנייה.

 

 

תנאי קבלה

 

בהתמחות שיווק פוליטי או מנהל ומדיניות ציבורית, הקבלה היא למועמדים בוגרי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80. במקרים חריגים מתבצע דיון על ידי וועדת קבלה.

למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה
עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה
Whatsapp Whatsapp