רוצה פרטים על תואר ראשון B.A כללי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון B.A כללי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר ראשון B.A כללי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


B.A כללי - לימודי תואר ראשון רב תחומי

 

תואר ראשון כללי מציע לסטודנטים גרעין השכלתי בין תחומי, אוניברסאלי ועדכני, שיאפשר להם להשתלב במרחב התרבותי, הפוליטי, והתקשורתי בישראל. לימודי תואר ראשון מעניקים לסטודנטים מכנה משותף תרבותי שישפר את יכולת החשיבה והפעולה שלהם בחברה הישראלית. מערך הלימוד הרב תחומי פותח עבור הסטודנטים דלת להמשך לימודים אקדמיים מתקדמים במגוון רחב של מקצועות ובמגוון חטיבות, והמנעד הרחב של הקורסים בתוכנית, מספקים לסטודנטים שפע של אפשרויות תעסוקתיות בעתיד. 

 

לא כולם יודעים בתחילת שנות העשרים שלהם במה הם ירצו לעסוק בחיים וישנן רבים המתעניינים בתחומים מרתקים כמו פילוסופיה, היסטוריה, ספרות, שפות ועוד, אשר יש להם השפעה גדולה על חיינו ואשר הלימודים בהם הם מאתגרים ומעניינים מאוד. אלה מכם שעדיין לא יודעים במה הם רוצים לעסוק ולאיזה כיוון לקחת את הקריירה שלהם, יכולים לעשות תואר ראשון כללי (B.A כללי), הכולל מגוון רחב של תחומי לימוד, חטיבות, קורסים מרתקים ועוד.

 

תוכנית לימודים

 

התכניות הללו משלבות בדרך כלל בין מספר אשכולות לימוד ותחומי עניין, כאשר רוב הנושאים הם במדעי הרוח או מדעי החברה. המטרה העיקרית של הלימודים הללו היא להקנות לסטודנטים ידע, השכלה וניסיון במגוון תחומים חשובים, אשר בכל אחד ואחד מהם יוכלו להתפתח בהמשך הדרך, אם באמצעות עבודה בשוק הפרטי או באמצעות לימודי תואר שני ושלישי.

 

 

נושאי לימוד

 

רבים הפונים ללימודים אלו, מטרתם היא להרחיב את השכלתם ולצבור ידע בתחום המעניין אותם, ולאו דווקא ממניעים כלכליים או פרקטיים. חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה לתואר זה הם נמוכים יותר וכמעט כולם יכולים להתקבל (יש צורך ברוב המקרים בהצגת ציוני תעודת הבגרות והציון הפסיכומטרי).

 

הלימודים בתוכנית משלבים בין לימודי ליבה שהם שיעורי חובה המתמקדים בתחומי הפילוסופיה והתרבות, לבין לימודי בחירה המוצעים לסטודנטים מתוך מגוון רחב של חטיבות לימוד.

 

בין הנושאים הנלמדים בתוכנית:

 • פוליטיקה וממשל
 • תקשורת וחינוך
 • ספרות
 • מינהל ומדיניות ציבורית
 • מחשבת ישראל
 • היסטוריה של עם ישראל
 • פולקלור
 • אמנות
 • פילוסופיה
 • ועוד...

 

קהל יעד

 

התוכניות השונות ללימודי תואר B.A כללי מעניקות לסטודנטים השכלה בתחומים עיוניים רבים בהם פילוסופיה, היסטוריה ואומנות, אך אינן מתיימרות לספק לבוגרים כישורים מעשיים או מקצוע פרקטי לחיים. הסטודנטים אשר פונים ללימודי BA כללי בוחרים במסלול זה משתי סיבות:

 

האחת היא כדי להשיג יתרון אקדמאי והקלות בתנאי הקבלה למגוון רחב יותר של חוגי לימוד. מועמדים רבים שציוני הבגרות שלהם הגבילו אותם ברשימת המסלולים אליהם יוכלו להרשם, יוכלו, כבוגרי תואר ראשון כללי להתקבל לתחומי לימוד שונים ורבים יותר.

 

הסיבה השנייה בבחירת מסלול זה היא יכולת עמידה בתנאים הנוקשים אשר מציב שוק העבודה והחברות השונות במשק. תעודת BA כללי תאפשר אם כן השתלבות קלה יותר בשוק התעסוקה כמו גם שיפור בתנאי התעסוקה ובמעמד המקצועי.

 

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים להשגת תואר B.A כללי משתנה בהתאם למתכונת הלימודים ולמוסד הלימודי, אך על פי רוב הלימודים מתפרסים על פני תקופה של שלוש שנות לימוד. באוניברסיטה הפתוחה או במסלול לימודי ערב תקופת הלימודים יכולה אף להתפרס על פני שש שנות לימוד.

 

 

היכן לומדים?

 

ברוב האוניברסיטאות בישראל (בר אילן, תל אביב, חיפה ועוד), ניתן ללמוד תואר זה במשך כ - 3 שנים. גם האוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד תואר זה (ואף לפרוש את הלימודים על פני תקופה ארוכה יותר). בין המוסדות המציעים לימודים רב תחומיים:

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון קמפוס אילת: בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן-גוריון ניתן ללמוד בתכנית לימודים רב תחומיים במדעי החברה, הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה חטיבות, כגון משאבי אנוש, ניהול סכסוכים ומשא ומתן ולימודי תקשורת.

 

 • המכללה האקדמית ספיר: במכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד בתכנית לימודים רב תחומיים במספר רב של מסלולים, כגון מסלול ייעודי לאנשים עובדים, מסלול לעובדים בכוחות הביטחון, מסלול לאנשי חינוך, מסלול למצטיינים ותכניות נוספות.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון: במכללה מתקיימת תכנית לימודים רב תחומיים במדעי החברה. הסטודנטים יכולים לבחור בין כמה מסלולים, בהם רב תחומי במסלול משאבי אנוש, רב תחומי במסלול מנהל עסקים ורב תחומי במסלול חינוך.

 

 • המכללה האקדמית כנרת: התכנית הרב תחומי במכללת כנרת מציעה לסטודנטים לבחור ארבע חטיבות מבין שש חטיבות, בתחומים כגון קרימינולוגיה, לימודי ארץ ישראל, חינוך, פסיכולוגיה, משאבי אנוש וכלכלה. מסלול זה מתאים למעוניינים בלימודי מדעי הרוח בצפון.

 

 • המכללה האקדמית תל חי: המכללה האקדמית תל חי מפעילה תכנית לימודים רב תחומיים בה ניתן לבחור בחטיבת מדעי ההתנהגות והחברה או בחטיבת תרבות. כל חטיבה מציעה מקבצים בענפים שונים כגון ניהול סכסוכים, מגדר, פילוסופיה וארץ ישראל. המכללה מאפשרת להתחיל ללמוד גם בסמסטר אביב.

 

 • המכללה האקדמית אחוה: המסלולים הנלמדים במסגרת הלימודים הרב תחומיים במכללה זו, שמותאמים במיוחד לאנשים עובדים, כוללים: חינוך ומשאבי אנוש, חינוך, אמנות ותרבות חזותית. כל מסלול כולל מספר חטיבות בתחומים שונים.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: בתכנית ללימודים רב תחומיים של אוניברסיטת אריאל ניתן לשלב בין מגוון חטיבות. כמו כן, אפשר ללמוד בתכנית לימודים לסטודנטים מצטיינים, בתכנית לימודים ממוקדי ניהול ובמסגרות נוספות.

 

 • המכללה האקדמית צפת: במכללה האקדמית צפת מתקיימת תכנית ללימודים רב תחומיים, שבה הסטודנטים יכולים לבחור בין כמה מסלולים ובהם כלכלה וניהול, קרימינולוגיה ואכיפת חוק, ניהול ומדעי המדינה, פסיכולוגיה וחינוך מיוחד, פסיכולוגיה, קבלה ורוחניות ועוד.

 

יישום תעסוקתי

 

בוגרי מסלולי הלימוד לקראת תואר B.A כללי יוכלו להשתלב במגוון מסלולים תעסוקתיים לרבות, ניהול אדמיניסטרטיבי, כוח אדם, שיווק, מכירות ותקשורת.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון B.A כללי?

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון B.A כללי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר ראשון B.A כללי
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון B.A כללי
התקבלו 530 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp