רוצה פרטים על תרגול פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תרגול לפסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תרגול פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תרגול פסיכומטרי - איך מתרגלים לפסיכומטרי?

 

הדרך שלכם להצליח

 

על מנת להצליח במבחן הפסיכומטרי יש לתרגל שוב ושוב את החומר הנלמד. בין אם המדובר בחלק באנגלית, בחלק הכמותי או בחלק המילולי, ללא תרגול איכותי ומקיף, יהיה לכם קשה להצליח במבחן. מעטים האנשים המגיעים למבחן ללא כל תרגול ומצליחים להוציא ציונים גבוהים.

 

על מנת לתרגל לקראת המבחן, רוב הנבחנים נרשמים לקורסי ההכנה השונים של מוסדות הלימוד העוסקים בתחום. בקורסים עצמם יש שעות רבות של תרגול במגוון אמצעים. אך גם מי שלא נרשם לקורס הכנה יכול לתרגל לבחינה בעצמו. בעידן האינטרנט ניתן לעשות זאת גם ברשת.

אז כיצד מתרגלים?

בין אם נרשמתם לקורס ובין אם אתם מתרגלים לבד, זכרו כי עליכם לפתור מאות ואף אלפי תרגילים לפני הבחינה האמיתית. בקורסי ההכנה פותרים התלמידים אלפי תרגילים בכיתה ובבית, על דפים ובאמצעות האינטרנט. התרגול הטוב ביותר כולל פתירת תרגילים בנושאים מגוונים, פתירת מבחנים ישנים וסימולציות של מבחנים בתנאי אמת. מבחני הסימולציה הם החשובים ביותר, ומומלץ לעשות אותם באותם תנאים בהם תעשו את המבחן האמיתי (כלומר ללא הפסקות).

 

מבחנים אלו משקפים בצורה הטובה ביותר את הרמה האמיתית שלכם לקראת המבחן ונותנים לכם אינדיקציות לגבי התחומים בהם אתם טובים יותר וטובים פחות. ישנם כיום סימולציות רבות באינטרנט, הן באתרים של מוסדות הלימוד והן באתרים עצמאיים העוסקים בתחום זה.

 

בנוסף, כל מי שנרשם לקורס מקבל ערכה עם תרגילים רבים ומבחני סימולציה המתאימים לרוח המבחנים של השנים האחרונות.

מרבית מוסדות הלימוד להכנה לפסיכומטרי מספקים לתלמידים מערכות למידה מקוונות. אלה כוללות עזרים לשינון אוצר המילים לפסיכומטרי ותוכנות למעקב אחר הישגים אישיים. בדרך כלל, למדריכי הקורס יש גישה למערכת זו וכך הם יכולים להנחות את התלמידים לגבי נקודות חוזק וחולשה, בהתאם לצרכיהם.

 


כמה שיטות ללמידה יעילה

 

 

  • לפרקי חשיבה מילולית: החלק המילולי בפסיכומטרי מצריך שינון רב של ביטויים ומילים, חלקם מוכרים יותר ואחרים פחות. קיימות דרכים רבות לזכירה של כמויות מילים גדולות, יש כאלה שמצליחים לזכור אותן רק לאחר שהם מצמידים לכל מילה אסוציאציה או 'סיפור' קטן שמרמז על המשמעות שלה. תלמידים אחרים מעדיפים לשלב את המילים בכתיבה של קטעים קצרים, אז מתחבר להן הקשר. שיטה נוספת היא שימוש בכרטיסיות מילים, מהסוג שמחולקות במרבית קורסי ההכנה, שפועלות על זיכרון חזותי.

  

  • לפרקי האנגלית: תלמידים רבים מביעים חשש מפרקי האנגלית לקראת הפסיכומטרי, שכן לא ברור להם כיצד ניתן לשפר ידע והבנה בשפה בזמן קצר יחסית של חודשים ספורים. למעשה, דרך תרגול נכון והתמדה אפשר בהחלט להעלות באופן משמעותי את רמת האנגלית, מה שיכול להביא אתכם קרוב יותר לרמת ה'פטור' הנחשקת. מומלץ מאוד לקרוא לכל אורך החודשים שלפני הבחינה, ספרים, עיתונים, ידיעות באינטרנט ומאמרים. כל אלה מעשירים את אוצר המילים ועוזרים לתרגל את השפה.

 

  • לפרקי חשיבה כמותית: בפרקים הכמותיים, אין דרך אחרת להצליח מלבד לפתור כמה שיותר תרגילים, מכל הסוגים: בעיות מילוליות, אחוזים, אלגברה, גרפים וגיאומטריה. מצאו גם מבחנים משנים קודמות ופתרו אותם. במרבית מכוני ההכנה, מקדישים זמן רב לתרגול כמותי ולפתרון של שאלות מסובכות, שכן זהו חלק 'בעייתי' עבור תלמידים רבים. זכרו שתרגול רב מגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תרגול פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על תרגול פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אם אין לך מושג מה מתאים לך ללמוד


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp