תואר בתרבות יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר בתרבות יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר

לימודי תרבות יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר

 

נפתחה ההרשמה לסמסטר אביב


ליצור וליזום את עתיד התרבות

 

בעשורים האחרונים החלו לימודי התרבות להתמסד ברחבי העולם, זאת על רקע תהליכים היסטוריים, טכנולוגיים, כלכליים וחברתיים. תהליכים אלה העצימו את חשיבות התרבות להבנת חיי האדם והחברה. חוקרי תרבות בוחנים מגוון רחב של היבטים אמנותיים, אידיאולוגיים, פסיכולוגיים, חברתיים, פוליטיים ומגדריים כדי לנתח את התהליכים בעולם התרבות ומהם להסיק על תהליכים בחברה שלנו.

 

לימודי תרבות, יצירה והפקה שמתקיימים במכללה האקדמית ספיר מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בתחומי התרבות ומכשירים אותם למלא שלל תפקידי מפתח בזירת התרבות הישראלית. התכנית משלבת ידע עיוני עם התנסות מעשית בפעילות במוסדות תרבות. היא פותחת מגוון של אפשרויות תעסוקה בפני הבוגרים בתחומי היצירה, האמנות, הפנאי, ההפקה, המדיה וענפים נוספים.

 

 

תכנית הלימודים


הלימודים באים להקנות לתלמידים כלים לחשיבה, חקר וביקורת לזיהוי תהליכים וכוחות אידיאולוגיים, פוליטיים ואסתטיים בשדה התרבות. הם לומדים להכיר את האופי והמבנה של זירת התרבות בישראלית, את הגופים והמוסדות שפועלים במסגרתה ואת המגמות החדשניות בענפים השונים. כמו כן, הם מתוודעים לכלים ביזמות, בהפקה ובניהול של מיזמי תרבות ושמים דגש גם על יצירה וכתיבה של תוכן תרבותי וביקורתי.

 

במסגרת התוכנית ניתן להתמחות במספר תחומים:

 

 • ניהול תרבות: במסלול זה מפתחים מיומנויות יזמות והפקה בעולם התרבות ולומדים לנהל תקציבים, לבנות תכניות שיווק ולנהל צוותים ותהליכים.

 

 • כתיבה ועריכה: המסלול לכתיבה ועריכה עוסק בכתיבה ובהפקת תוכן לעיתונות דיגיטלית וכתובה, להוצאות לאור ולמוספי תרבות.

 

 • שימור תרבות וארכיונאות: תכנית זו שמה דגש על ניהול מידע היסטורי וארכיונאות והיא מציעה כלים להשתלבות בארכיונים במרכב בכפרי והעירוני, באתרי מורשת ובגופים ציבוריים.

 

 • תכנית למוזיקאים: תכנית ייעודית למוזיקאים שבאה להכשירם בתחומים שונים של פעילות תרבותית לצורך קידום ענף המוזיקה בדרום וברחבי הארץ.

 

 • מסלול למנהלים: התכנית מיועדת למנהלים בתחום התרבות ומתמקדת בהפקתם ובהפעלתם של מיזמים בזירה התרבותית.

 

מתכונת הלימוד


תכנית הלימודים נפרסת על פני שלוש שנים. הלימודים כוללים שיעורים עיוניים לצד מגוון של סדנאות והתמחויות במוסדות תרבות בענפי הספרות, המוזיקה, הספרות, העיתונות והאמנות החזותית. הסטודנטים מתנסים בעבודה בפסטיבלים ובאירועי תרבות וגם משתתפים במפגשים עם אנשי תרבות מובילים.

 

נושאי הלימוד

 

 • עריכה והתקנת טקסטים
 • תיאוריות במחקר תרבות
 • משפחות ישראליות בטלוויזיה
 • ייצוגי ילדות באמנות העכשווית
 • זיכרון השואה בתרבות הפופולרית
 • סוגיות תרבותיות בתכניות ריאליטי   
 • כתיבה למוספי תרבות
 • סוציולוגיה של הספורט
 • אתרי תרבות באינטרנט  
 • הקצאת תקציבי תרבות
 • מנהיגות תרבות בדרום
 • ועוד


תנאי קבלה

תנאי קבלה לתוכנית הלימודים כוללים: תעודת בגרות מלאה, ציון ממוצע בבגרות של 80 ומעלה או ציון  530 ומעלה בפסיכומטרי. סיווג רמת האנגלית של כל סטודנט תיקבע בהתאם לציון במבחן אמי"ר, או בכפוף להישגיו בחלק הרלבנטי בבחינה הפסיכומטרית. מועמדים אשר אינם עומדים באחד או יותר מתנאי הקבלה מוזמנים לפי שיקולי המחלקה במסגרת וועדת הקבלה. מועמדים מעל גיל שלושים נדרשים לעמוד במכינת 30+ ולהשיג ממוצע ציונים של 80 ומעלה.

 

מלגות עידוד השכלה לבני 30 ומעלה ניתנות לסטודנטים שמתחילים את הלימודים בשנת הלימודים תשע"ט, אשר עומדים בתקנון. גובה המלגה 30 אחוזים משכר הלימוד לשנת הלימודים הראשונה.

 

מועמדים עם תעודת בגרות או ציון בפסיכומטרי:


ציון פסיכומטרי של לפחות 530 או ממוצע בגרות 80 ומעלה. יש צורך בהצגת ציון סיווג באנגלית לפי מבחן אמי"ר או פסיכומטרי עד לתחילת שנת הלימודים. כמו כן יש לעבור ראיון קבלה אישי.


מועמדים עם בגרות חלקית:


סיום שנת הלימודים הראשונה בממוצע 75 ומעלה. כמו כן, הצגת ציון סיווג באנלית על פי מבחן פסיכומטרי, מבחן אמי"ר או אמיר"ם עד תחילת שנת הלימודים. יש צורך בראיון קבלה אישי.


מועמדים אשר מתקבלים ללא תעודת בגרות או עם בגרות חלקית מסווגים במעמד "על תנאי" עד מילוי התנאים הנחוצים לסיווג במעמד "מן המניין". עליהם לעבור בציון חיובי את כל קורסי החובה והליבה בשנה א' ולסיים את השנה הראשונה לתואר בממוצע 75 ומעלה כדי להתקבל במעמד "מן המניין" לשנה ב'.

על מוסד הלימוד

המכללה האקדמית ספיר, שידועה כמכללת הדגל של איזור הנגב, חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לנושאים חברתיים והומאניים והיא פועלת לקידומם. במכללה פועלים שלל מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני, לצד קורסים ותכניות לימודי תעודה. בין מסלולי הלימוד שמתקיימים במכללה: תואר ראשון בתקשורת, לימודי אמנויות הקול והמסך, לימודי שיווק טכנולוגי, לימודי ניהול המשאב האנושי, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי כלכלה יישומית וניהול, לימודי ניהול תעשייתי ועוד תכניות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
חוות דעת של סטודנטים על ספיר - תרבות, יצירה והפקה
התקבלו 16 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
29/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

קרוב לבייייית (ווהווווווו🤗) יש את האקשן הטוב והמוכר משדרות, הבית. יש אחלה של חומר ובאסה שמרג קרא עוד...

על הקמפוס

לא קונים בקפיטריה,למי יש ככ הרבה כסף לקפה?! סהכ אחלה מכללה, מרצים בגובה העיניים, מבינים עניין ונכנ קרא עוד...

טיפים

סטודנט עתידי, תבוא עם כסף מהבית! והרבה חיוך, מוטיבציה ולזכור-זה זמני ובסוף זה משתלם!

המכללה האקדמית ספיר
08/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מכללה עם אנרגיות טובות! מרצים שנותנים יחס אישי לסטודנטים ומקום שמאפשר לך להתפתח, במיוחד במחלקה שלי!ג קרא עוד...

על הקמפוס

אני לומדת במכללת ספיר בחוג תרבות יצירה והפקה. אשמח לשבח את המחקלה ולהגיד שיש מענה לכל בעיה. המחלקה ב קרא עוד...

טיפים

אני אתחיל ואומר שאם תואר ראשון וחווית לימודים אחרת עם אווירה סטודנטיאלית חזקה מעניינת אותך, אז ללא ס קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp