תואר ראשון בתקשורת

רגע לפני בחירת מסלול לימודים לתואר ראשון בתקשורת, אנו מציעים לך לקרוא בעיון על תכניות הלימוד במכללות ואוניברסיטאות. קראו גם על תנאי קבלה לתואר בתקשורת, מלגות, ימים פתוחים וחוות דעת של סטודנטים לתואר ראשון בתקשורת.

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על תואר בתקשורת?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בתקשורת  - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

 

רוצה להיות מגיש החדשות הבא של ערוץ 2? חלמת תמיד להיות שדרן/ית רדיו? רוצה להיות שליח מעריב בלונדון? דרכך לחלום הנחשק מתחילה בלימודי מקצועות התקשורת. הלימודים במקצועות אלה עוסקים בעיקר באמצעי הפצת המידע להמונים - תופעה יחסית חדשה שהחלה בראשית המאה ה - 20. מדובר, למעשה, ברכישת כישורים נדרשים להעברת מסרים המכוונים לכמה שיותר אנשים, ולעבודה בערוצי הטלוויזיה והרדיו, ברשת האינטרנט, בעיתונים, במשרדי פרסום ועוד. כלים אלה לא משמשים עוד רק להפצת אינפורמציה אובייקטיבית, אלא הם ממלאים פונקציות שיווקיות, מסחריות וחברתיות - בין אם מדובר בקידום המודעות למוצר חדש במדף המכולת, ובין אם המטרה היא לקדם מודעות לנושא הסביבה למשל. התקשורת כיום ממלאת תפקיד מכריע בגורלן של מדינות ובתהליכים המשנים את פני האנושות.
 
למה כדאי לי ללמוד?
 
התקשורת האלקטרונית, והמדיה הם בין התחומים המתפתחים ביותר כיום בעולם. האדם הממוצע צורך יותר ויותר תקשורת. טלוויזיה רב ערוצית, אינטרנט, מאות ואלפי ערוצי חדשות, ספורט ומידע. ככל שהביקוש למידע גדל , כך גדל הביקוש לכח אדם שיפעיל מערך אדיר מימדים זה.
 
בישראל עם התפתחות ענפי הטלוויזיה, הרדיו האיזורי, פורטלי האינטרנט וכמובן הפיכת המערך כולו למסחרי מאד, מבטיחהלבוגרי המגמות בחוגים לתקשורת השתלבות מעניינת ומכניסה באחד התחומים בעולם עצום ומתרחב זה.
 
עבודתו בפועל של איש התקשורת - עבודה בתקשורת

בוגר לימודי תקשורת יכול להשתלב בעבודה במספר תחומים: כאיש טלוויזיה, כאיש רדיו, כעיתונאי, כדובר, כאיש פרסום או יחסי ציבור, כקופירייטר, כאיש מדיה דיגיטלית, כעורך תוכן או כמורה לתקשורת בתיכון. חלק מן המקצועות האלו דורשים למידה נוספת: למשל קורס קופירייטינג או לימודים לתעודת הוראה. כל המקצועות המוזכרים לעיל דורשים יכולת ביטוי טובה.

העבודה בטלוויזיה יכולה להיות כשדרן, כתחקירן, כעורך או כמפיק. לתפקידים אלו מגיעים לרוב בסיוע קשרים אישיים. העבודה ברדיו היא כשדרן או כעורך מוסיקה. העבודה בעיתון היא ככתב או כעורך. כיום ישנם תפקידים רבים גם בעיתונות דיגיטלית, שם מועסקים כותבי תוכן. במרבית מהתפקידים הללו, הכרוכים בכתיבה או עריכה, צריך למצוא תוכן מעניין ולהציג אותו בצורה מושכת.

איש הפרסום צריך לשווק מוצרים באופן יעיל תוך שימוש באמצעי המדיה השונים: טלוויזיה, רדיו, רשתות חברתיות או באנרים. הקופירייטר מתעסק אף הוא בפרסום והעלאת מכירות של מוצר כלשהו, כאשר הוא עושה זאת תוך שימוש ביצירתיות. הוא עובד לרוב תחת לחץ ומשקיע שעות מרובות בתפקידו. תפקידי קופירייטינג הם לרוב תחרותיים מאוד באופיים.

מי שעוסק ביחסי ציבור או בדוברות צריך לייצג במסגרת תפקידו אנשים או ארגונים באופן חיובי כך שתהיה להם תדמית ציבורית טובה. איש יחסי הציבור צריך לדאוג לכך שהאדם (למשל אמן כלשהו) אותו הוא מייצג יקבל סיקור אוהד בתקשורת. הדובר צריך להגיב באופן דיפלומטי ומשכנע כאשר הארגון אותו הוא מייצג נקלע למצבים אשר עלולים להזיק לתדמיתו.

יכולות ותכונות הנחוצות לתפקיד של איש תקשורת

איש התקשורת צריך להיות סקרן ובעל ידע כללי רחב. עליו להיות בעצמו צרכן של תקשורת, על כל סוגיה, כדי להכיר את אופני המדיה השונים. עליו להיות בעל יכולת מילולית גבוהה, בכתב ובעל פה. חלק ממקצועות התקשורת דורשים רמה גבוהה של יצירתיות למשל קופירייטר או כותב טור בעיתון. תפקידים יצירתיים אלו להתאים למי שהוא בעל נפש אומנותית.

עבודת של העיתונאי דורשת אסרטיביות ואף מידה של מרפקנות כדי להשיג את המידע. חלק מהעיתונאים מסתובבים בשטח כדי להשיג סקופים ואילו אחרים עובדים מהבית או מבית קפה. עבודת התחקירנים דורשת יחסי אנוש טובים ויכולת הקשבה הנחוצים כדי לדובב את המרואיינים. עבודת העיתונאי דורשת לעיתים אומץ הנחוץ כדי לחשוף שחיתויות, עוולות ואי צדק.

איש התקשורת בתחום יחסי הציבור צריך להיות חברותי ומקושר לאנשי תקשורת רבים, כדי שיוכל לשכנע אותם לשלב ידיעות בעיתון. איש התקשורת העוסק בדוברות צריך אף הוא לשכנע ולהותיר רושם טוב על הציבור. לשם כך עליו להיות ייצוגי ובעל בטחון עצמי. השדרן בטלוויזיה צריך גם כן להיות ייצוגי ובעל בטחון עצמי. עליו להיות מוחצן באישיותו ומוכן לחוסר הפרטיות הכרוך בחשיפה בטלוויזיה.

מי שעוסק בהפקה צריך להיות אנרגטי ובעל כושר ארגון. עליו לדעת לתאם בין גורמים שונים. ולתאם שכולם יפעלו יחד כשורה בעת העלייה לשידור. לעומתו העורך מתעסק בתוכן, הוא צריך להבין מה ימשוך את הקהל ויעניין אותו. שני התפקידים (מפיק ועורך) מתבצעים מאחורי הקלעים.

תנאי ההעסקה - שכר איש תקשורת

תפקידיו של איש התקשורת מגוונים ולכן גם השכר הניתן עבורם משתנה. כך, כוכב טלוויזיה או מגיש חדשות מגיעים לרמות שכר גבוהות למדיי בהשוואה לשכרם של מי שעובד בעיתונות הכתובה. תפקידים רבים שהוזכרו לעיל אינם בעלי שעות העסקה קונבנציונליות והם דורשים זמינות גם בשעות הערב או עבודה מסביב לשעון.
 
מהו משך זמן הלימודים?
 
הלימודים אורכים ברוב המקרים שלוש שנים במסגרות שונות ( אוניברסיטאיות או אחרות ). ניתן לעשות שילובים לתואר בתקשורת יחד עם אמנות, בתוספת תעודת הוראה, עם תואר ראשון בכלכלה או מדעי המדינה וכן הלאה.
 
 
היכן לומדים?
 
בשל הפופולאריות הרבה והתחומים המגוונים במקצועות התקשורת ניתן ללמוד במספר רב של מוסדות אקדמיים , חלקם מתמחים בלימודים של תחום עיקרי בלימודי התקשורת. בין המוסדות האקדמיים ניתן למצוא גם את:
 
 • המסלול האקדמי המכללה למינהל - במסלול האקדמי המכללה למינהל ניתן ללמוד לתואר ראשון בתקשורת וניהול. הלימודים מעניקים ידע וכלים רבים בשלל פלטפורמות מדיה ובמהלכם לומדים על מבנה, תפקוד, עקרונות ותהליכים באמצעי התקשורת של היום. הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות תוכן ויצירה או שיווק ופרסום. בהמשך ישנה אפשרות לבחור מבין שלושה אשכולות: עיצוב, הפקה או דיגיטל.
 
 • המרכז הבינתחומי הרצליה - התואר הראשון בתקשורת במרכז הבינתחומי חושף לשלל היבטים במדיה ומתמקד במדיה החדשה והדיגיטלית. ניתן לבחור מבין כמה מסלולי התמחות ובהם התמחות בתוכן ויזואלי, התמחות בתקשורת אינטראקטיבית והתמחות בתקשורת פוליטית ושיווקית. בבית הספר הבינלאומי פועלת תכנית לתואר ראשון בתקשורת בשפה האנגלית.

 

 • המכללה האקדמית כנרת (עמק הירדן) - המכללה האקדמית כנרת מציעה תכנית לתואר ראשון בתקשורת החושפת את הסטודנטים לסוגיות טכנולוגיות, חברתיות וקהילתיות של המדיה במאה ה - 21. הם משתתפים בשלל קורסים בענפים כעיתונאות, יחסי ציבור, אינטרנט וקולנוע ולוקחים חלק בהתנסות מעשית.

 

 • הקריה האקדמית אונו - בקריה האקדמית אונו אפשר ללמוד במסלול לימודי פרסום ותקשורת שיווקית לתואר ראשון. בתכנית זו מתוודעים לשלל תחומים כגון ניהול מכירות, יחסי ציבור, שיווק דיגיטלי וניהול מותגים. הסטודנטים מתנסים במיומנויות עבודה במדיה באמצעות סימולטור שיווקי וגם משתתפים בהכשרה מעשית בתחום המדיה.

 

 • המכללה האקדמית הדסה - המכללה מציעה תכנית לתואר ראשון בתקשורת צילומית. מסלול זה מפתח את היצירתיות ואת יכולות הצילום של הסטודנטים ובמקביל מפתח מיומנויות במדיה מדפסת ודיגיטלית.

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב) - התואר הראשון בתקשורת של המכללה האקדמית ספיר נלמד בכמה התמחויות, כגון תואר ראשון בתקשורת בהתמחות רדיו ושידורים דיגיטליים ותואר ראשון בתקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית.

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית) - האוניברסיטה הפתוחה מציעה תואר ראשון בתקשורת במסגרת שני מסלולים, לימודי מדעי החברה עם הדגשה בתקשורת או לימודים דו חוגיים בהם משלבים תקשורת וחוג נוסף. הסטודנטים דנים בתחומים עדכניים כגון תקשורת ותרבות וקהלי התקשורת.

 

 • אוניברסיטת תל-אביב - התואר הראשון בתקשורת מעניק הבנה ויכלת ניתוח של תופעות במדיה והקשריה החברתיים ובמקביל מיומנויות תקשורתיות מעשיות בפלטפורמות דיגיטליות וחדשות. הסטודנטים משתתפים בקורסים במגוון ענפים במדעי התקשורת וגם לוקחים חלק בסדנאות עיתונות דיגיטלית, פרסום, ניהול מידע, מיתוג ברשת וסדנאות נוספות.

 

 • האוניברסיטה העברית - בתואר הראשון בתקשורת באוניברסיטה העברית לומדים על סוגיות מחקריות ועיוניות כגון תקשורת ודעת קהל, עיתונות דיגיטלית, תרבות חזותית, תרבות הצריכה, היסטוריה של טכנולוגיות התקשורת ורשתות חברתיות. הלימודים משלבים מרכז מעשי דרך מגוון סדנאות בפרסום, בטלוויזיה, בכתיבה ובאינטרנט ומדיה דיגיטלית.

 

 • אוניברסיטת חיפה - התואר הראשון משלב בין לימוד עיוני וסדנאות מעשיות דרכן לומדים על מושגים ותהליכים במוסדות המדיה ובקהלי היעד שלהם. החוג מפעיל מגזין אינטרנטי אותו הסטודנטים מפיקים. ניתן לעבור התמחות בארגוני תקשורת בחיפה והצפון.

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן) - אוניברסיטת בר אילן מציעה תואר בתקשורת במסגרת לימודים דו חוגיים, ניתן ללמוד במסלולים כתקשורת ומדעי המדינה, תקשורת וחינוך, תקשורת וסוציולוגיה ותקשורת ומזרח תיכון. ניתן גם ללמוד לקהלת תעודת הוראת תקשורת.

 

 • אוניברסיטת אריאל - בתואר הראשון בתקשורת של אוניברסיטת אריאל אפשר לבחור מבין מספר מסלולי לימוד, כגון תואר בתקשורת במסלול תקשורת אסטרטגית, תואר בתקשורת במסלול עיתונות כתובה, תואר בתקשורת במסלול רדיו ותואר בתקשורת במסלול קולנוע.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) - במסגרת התואר הראשון בתקשורת של אוניברסיטת בן גוריון, הסטודנטים יכולים לבחור באשכולות התמחות כגון מדיה חדשים, תעשיות התקשורת או תקשורת רב תרבותית.

 

 • המכללה האקדמית עמק יזרעאל - הסטודנטים בתואר הראשון בתקשורת במכללת עמק יזרעאל דנים בהיבטים כלכליים, חברתיים וכלכליים של המדיה ומתנסים מעשית בשלל פלטפורמות תקשורת. המכללה מציעה כמה התמחויות כגון רדיו וטלוויזיה, תקשורת שיווקית ותקשורת דיגיטלית.
   
 • המכון הטכנולוגי חולון - המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית - המכון הטכנולוגי חולון שומר על רמה אקדמית גבוהה, תנאי לימוד נוחים, תכניות לימוד עדכניות המשלבות בין התנסות מעשית ללימודים עיוניים. הלימודים במכון הטכנולוגי חולון מתקיימים תוך שיתוף פעולה מחקרי ויישומי של המכון עם התעשייה עתירת הידע בישראל. לרשות סגל ההוראה והסטודנטים במכון הטכנולוגי חולון עומדים ספרייה מקיפה, מעבדות מקצועיות עתירות ציוד טכנולוגי עדכני, מעבדות מחשב, סדנאות, אולפן טלוויזיה, אולפן רדיו ומחלקה לציוד אור-קולי ועוד.
 
 • מכללת רמת גן - מכללת רמת גן הינה אחת המכללות הגדולות והותיקות בישראל, קמפוס מכללת רמת גן ממוקם במרכז הארץ ומשתרע ע"פ כ-41 דונם. קמפוס המכללה מחזיק עשרות כיתות לימוד ממוזגות, חדרי הרצאות, מעבדות חדישות למחשבים, קפיטריות, ספריות, וחניונים שאינם דורשים תשלום.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בתקשורת?

רוצה לדעת יותר על תואר בתקשורת?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר בתקשורת

טיפים ממומחים בנושא תואר בתקשורת

המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר משפטים 595 92
תואר בקיימות 610 84
תואר יחסים בינלאומיים 576 93

חוות דעת של סטודנטים: תואר בתקשורת

התקבלו 421 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

סטודנט שמעוניין ללמוד לבצלאל צריך להכין לרשותו מספר דברים טרם תחילת הלימודים.
הראשון בהם הוא תקציב, ולצערי הוא הראשון ברשימה, אבל הוא הכי דחוף. הלימודים עצמם אינם זולים, והם בהחלט לא מסתיימים בשכר הלימוד האוניברסיטאי. ההוצאות הראשוניות הם מחשב (בייחוד למחלקה בה אני לומדת, בה לאפל יש מנייה גדולה), ואולי חומרים בסיסיים כמו עפרונות רישום. אך בהמשך ישנן הוצאות אדירות על חומרי ״יצירה״ כמו צבעים וניירות לשיעורים כאלו ואחרים, וצנצנת של מטבעות באלפי שקלים, להדפסות, קרטוני ביצוע ודבק ספריי אחד לשבוע.

אחרי שיחסית עברנו את הפרט הכלכלי, יש לציין במשפט כי בשנים א׳ וב׳ אין זמן לעבוד. בכלל. אין יום פנוי, אין שעות פנויות בערב, ואין חיים באופן כללי.

אין גם שעות שינה. אז יש לנוח טרם תחילת הלימודים.

בנוסף יש להתעניין ולחקור ולשאוב מידע מכל אשר עובר לידך.

ולבסוף צריך לבוא עם הרבה רצון וחשק ותאווה לתחום הספציפי ולאומנות בכלל, כי רק משם באה היצירה עצמה.

שיהייה בהצלחה.
האקדמיה בבצלאל
רותם
תואר בתקשורת חזותית
סטודנטים לעתיד שירצו ללמוד את מקצועות העיצוב והאומנות חייבים לדעת שאת כל ההוצאות יצטרכו לשלם בעצמם, וישנן המון הוצאות. הדפסות, חומרים, ספרים, קטלוגים... הכל עלינו! לכן חייבים לחסוך מראש המון המון כסף. לפני שנכנסים ללימודים שכאלה (למי שאין רקע) מומלץ בחום להיכנס למוזיאונים, לחפש באינטרנט עבודות של מעצבים ידועים ולקרוא על תולדות האומנות. בהתחלה קצת קשה להיכנס ללימודים ולהבין מה המרצים רוצים. אם סטודנטים מתכוונים לשלב עבודה עם הלימודים בויצו, זה קשה!!! אני עובדת מאז תחילת התואר, ואני עולה לשנה ג', ואיני ישנה... שלוש שעות בלילה מקסימום. צריך לשלם על ההדפסות והכל.....
המרכז האקדמי ויצו חיפה
מרינה
תואר בתקשורת חזותית
רצוי שתכינו את הכסף מראש. בשנה הראשונה רוב הסטודנטים לא מצליחים לשלב לימודים לצד עבודה ואלו שמתעקשים עלולים למצוא עצמם בחוץ (כל מה שכתבתי מתייחס רק למחלקה לתקשורת חזותית). בשנה השנייה גם עמוס מאוד. בשלישית וברביעית יש פחות דרישה להגיע ללימודים, אך העומס לא פוחת. והוא תלוי במידת ההשקעה של הסטודנט. דרושה השקעה עצומה, וזאת החלטה שצריך לשקול. אם רוצים לעבוד במקצוע ממש לא חייבים תואר. וניתן להרוויח הרבה כסף ללא תואר בתחום עם המיומנות שאין לאלו עם התואר. התואר הוא מאוד כללי, ואם לא באים עם ניסיון בתחום מלפני זה - יהיה קשה לסטודנט להצליח.
האקדמיה בבצלאל
ראם
תואר בתקשורת חזותית
אל תראו את התואר הראשון שלכם כדבר שאתם חייבים לעסוק בו אחרי כן לכל חייכם, קחו את הזמן להבין מה בא לכם לעשות בחייכם, תלמדו משהו שמושך אתכם באמת וזה גם בסדר להתחרט באמצע, אבל תתחילו, אל תפחדו להתחיל מהמחשבה שאתם לא יודעים מה ללמוד ובמה אתם טובים. תאמינו בעצמכם שאתם טובים ושאין גבולות ושאין חוקים ושאין עוד אנשים שיכולים להיות יותר טובים מכם ו"מאיימים" על מקומכם בתעשייה, אתם הכי טובים ואתם מיוחדים כל אחד בדרכו יש לו מה לתרום שלאחר אין
האקדמיה בבצלאל
סתיו
תואר אמנויות המסך - בצלאל
בתור סטודנטית בשנה שלישית, העצות שאני יכולה לתת לסטודנטים שמתחילים ללמוד הן לבצע את מטלות הבית באותו יום במידה וניתן, או לפחות כמה שיותר מהר משום שיש מטלות בית מרובות וכשהן מצטברות, יכול להיווצר המון לחץ. למי שיש אפשרות לבשל בבית, אני ממליצה להביא אוכל בקופסא משום שמאוד יקר לקנות באופן יום-יומי מהקפיטריה. בשיעורים מסוימים כדאי לעשות קניות משותפות לחומרים ולהיערך מראש משום שסך החומרים יכול להצטבר לסכומים מאוד גבוהים.
האקדמיה בבצלאל
הדר
תואר בתקשורת חזותית
מי שמגיע לבצלאל צריך לדעת שהוא בא לעבוד קשה. ניתן להעביר את תקופת הלימודים עם השקעה מינימאלית אבל רק בגלל התחומים הרבים שבצלאל פותח בפני סטודנטים כדאי להשקיע את המיטב כדי לשאוב כמה שיותר ידע וניסיון.
צריך להסתכל על הלימודים כחוויה, וכמו כל חוויה לא תמיד קל וזורם - לכן באנו ללמוד, כדי להשתפר. ההישג העצמי הכי גדול הוא לעבור את כל ה"לא, לא, לא, לא, לא, לא, לא..." ולהגיע ל"כן" בסוף מבלי להתייאש ולהישאר נחושים.
האקדמיה בבצלאל
מאיה
תואר בתקשורת חזותית
בתור סטודנטית, העצה שלי לסטודנטים שיבואו בעתיד להראות להם את איכות המרצים והאחווה המשפחתית בין הסטודנטים זה משנה את כל שלוש השנים של לימודים לחוויה של החיים. בנוסף האגודה שנמצאת בקמפוס חשובה כי היא זו שעושה את ההווי שאחרי הלימודים. חשוב לדעת שהמקום נותן תמיכה מלאה וגב אחרי הלימודים שלא נישאר לבד בלי לדעת מה הלאה, חשוב שיהיה מי שיתמוך אחרי סיום הלימודים וינחה לאן ללכת ואיזה מקומות.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
אורי
תואר בתקשורת
בהרבה מובנים ישנה בשנים א' וב' תחושה של גישה צבאית מבחינת יחס ומבנה התרגילים. ישנם הרבה תרגילים שמטרתם אינה ברורה (עד היום) וכמו כן לא מעט מרצים שלוקחים את תפקידם להיררכיה מוגזמת מאוד. חשוב לקבל יחס יותר אישי ותומך בשנים האלה, לפי דעתי, לא רק בגלל בטחון העצמי של הסטודנטית ויכולתם לפרוח בסביבה יותר חיובית, אלה גם מכיוון שלפעמים זה הופך את המחלקה למעט "אבסורדית" בעיני הסטודנטים.
האקדמיה בבצלאל
מיכאלה
תואר בתקשורת חזותית
צריך לחשוב טובלפני שבוחרים את המסלול שרוצים. בוקר או ערב. היתרון במסלול בוקר הוא שבאמת יותר קל להתרכז, ופחות פקקים. אך מנגד לא ניתן להשתלב בתחום בזמן התואר כי כל משרות הפרסום הן משרות בוקר. אין אופציה לשילוב עבודה אמיתית כשלומדים בבוקר - בניגוד למסלול ערב.
כדי לקבל מלגות צריך ממש לצאת מסכנים, מעטים האנשים כמוני שגם מממניפ לבד את התואר וגם לא קיבלו מלגה כלשהי - מה שממש מבאס.
הקריה האקדמית אונו
דורין
הקריה האקדמית אונו - תקשורת ופרסום
עשיתי מחקרון במסגרת הלימודים על הלימודים בעיצוב בארץ וכספים, יש קושי גדול מאד בתחום הזה לשלב עבודה, הרבה באים עם גב כלכלי מאחוריהם, אחרים - מנסים למצוא עבודה שבמסגרתה לא יכולים לעבוד אפילו חצי משרה, כי יש מלא שיעורים ופרוייקטים במקביל שצריך להספיק כך שלפעמים מעדיפים לחיות בלי לקנות במכולת כי מעדיפים להוציא את הכסף על חומרים ללימודים. זה מאד קשה!
המרכז האקדמי ויצו חיפה
עדי עוז
תואר בתקשורת חזותית
תבואו בראש פתוח, זה לא בית ספר ופה מה שאתה משקיע ישתלם לך באמת כי פה רוכשים את הכלים לעתיד שלך- תשקיע יותר תקבל יותר, תשקיע פחות תקבל פחות. ואחרי הכל אנחנו תמיד רוצים את הכי טוב בשבילי מי אם לא עצמנו! תבחרו מוסד לפי הלב ולא לפי מה שההורים אומרים, כמובן בשקלול של גורמים שונים אבל לא לשכוח שהכי חשוב שאתה תהיה שלם עם המקצוע והמקום שבחרת ללמוד.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
יאנה
תואר בתקשורת
המסלול של תקשורת חזותית בבצלאל מאוד עמוס ודורש הרבה זמן והשקעה במגוון רב של פרוייקטים. קשה עד בלתי אפשרי לשלב עבודה בנוסף.
יחד עם זאת שווה לבוא ללמוד.
אני לא ממליץ ללכת לעשות קורס הכנה וכדומה לפני- כל המכינות למיניהן. ממולץ פשוט לבוא, ואם יש לך משהו ביד הם כבר יבחינו בזה. המטרה היא לראות שיש לך כיוון בעיצוב ולא שאתה כבר מעצב מוכן.
האקדמיה בבצלאל
ניב
תואר בתקשורת חזותית
חשוב להיות מוכנים כלכלית לקראת התואר הזה, אי אפשר לתאר את הסכומים שמוציאים במהלך שנת לימודים אחת. מגורים קרובים למכללה מהווים יתרון. אחד הדברים שלמדתי משנה א' הוא לדעת להקשיב למרצים וללמוד מהם, אבל לדעת לעמוד על שלי בתרגילים ובהגשות, לגביי מה שאני חושבת שנכון עבור הפרוייקט שלי. לא לפחד להתייעץ, להתלבט. תסתובבו עם אנשים שמרימים אתכם!
המרכז האקדמי ויצו חיפה
שירן
תואר בתקשורת חזותית
סטודנטים לעיצוב צריכים לדעת לאן הם נכנסים. זה לימודים תובעניים, חמישה ימים בשבוע. מאוד קשה לעבוד תוך כדי. אבל כל רגע שווה את זה אם באמת רוצים לעבוד בתחום. אני מאוד ממליצה חאנשים שמתלבטים עוד לבוא לויצו לראות את התערוכות והיתרון של המוסד הזה שיוצאים עם תואר בעיצוב ותעודת הוראה שתתרום בעתיד למי שירצה לשלב עוד דבריםבעתידו המקצועי.
המרכז האקדמי ויצו חיפה
לי
תואר בתקשורת חזותית
מומלץ כבר משנה ג' לחפש עבודה במקצוע במקביל, כדאי לצאת כבר עם ניסיון!
להתכונן לזה ששנה ג' היא השנה הכי קשה, בעיקר סמסטר א'!
יצר הסקרנות ומחקר בנושא הנלמד הוא הכרחי להצלחה גם בחוץ, ממליצה בחום לחקור מעבר לנלמד, תוך כדי, לקרוא מאמרים ולהתעניין, כי זה מקצוע שאחרי הלימודים תמיד צריך להיות עדכניים וקשובים למה שקורה בשוק .
המרכז האקדמי ויצו חיפה
קרן
תואר בתקשורת חזותית
אני אוהב בקריה האקדמית באונו את העובדה שבמסלול הלימודים שבחרתי, אני נהנה ממגוון נושאים רב הקשורים בפרסום ושיווק. כמו כן, המרצים מגוונים ובעלי ניסיון מקצועי רב. לצערי, הקריה ממוקמת רחוק יחסית מביתי (אני גר ביבנה) ומכאן עולה קושי בהגעה למקום. סה"כ ניתן לומר שאני די מרוצה והייתי בהחלט ממליץ על לימודי התואר בקריה.
הקריה האקדמית אונו
איציק
לימודי שיווק ופרסום
לפני בבצלאל מומלץ לגשת למורה פרטית או מכינה. באופן אישי פניתי למורה פרטית והיא עזרה לי מאוד לכן אני ממליצה על האופציה הראשונה. ללמוד כמה שיותר על התחום לפני, להסתכל באתרי השראה כמו pininterst או behance וללמוד כמה שיותר על טיפוגרפיה. דבר זה יעזור מאוד בהתאקלמות במוסד ובהבנה טובה יותר של התחומים הנלמדים.
האקדמיה בבצלאל
הדס
תואר בתקשורת חזותית
מומלץ להתכונן מספר חודשים לפני הבחינות על מנת להכין תיק עבדות המכיל עבודות אשר אתם אכן מאמינים בהן אשר מעידות על כיוון אמנותי, יצירתיות וייחודיות. במבחנים המעשיים ובשלב הראיון מומלץ להיות בטוחים בעצמכם ולנסות להנות. חווית הלימוד בירושלים היא ייחודית, ובמקרה וברצונך לעבור לפה כדאי לטייל טיפה בעיר לפני.
האקדמיה בבצלאל
אבידן
תואר בתקשורת חזותית
קודם כל לבוא כדי ליהנות. להסדיר את תשלום תווי החניה במידה ואתם באים עם רכב כי זה באמת מוזיל משמעותית, במרחק הליכה קצרצרה מבצלאל נמצאים הקמפוסים של מדעי הטבע, תלמידי חו״ל ועוד, שווה לטייל בהם קצת יש להם גם קפיטריות מגוונות יותר וגם להם יש מדשאות עם פינות חמד :] אה ותביאו סוודר, קפוא בכיתות.
האקדמיה בבצלאל
עדי
תואר בתקשורת חזותית
אם ממש לא בא לכם לעשות פסיכומטרי שוב ושב עד שתקבלו ציון עובר הקריה נותנת את האפשרות לעשות מכינה או מבחנים אחרים שיכולים להקל על תנאי הקבלה. המרצים מעולים ויש אווירה של אקדמיה והסטודנטים ממש בראש של ליזום רעיונות וסטראטפים. יחסית במקום מרכזי כך שלא בעיה להגיע לשם גם אם אתם מגיעים מרחוק.
הקריה האקדמית אונו
רפאל
לימודי שיווק ופרסום
Whatsapp Whatsapp