רוצה פרטים על לימודי תואר שני בתקשורת פוליטית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תקשורת פוליטית לתואר שני - רוצה להיות בעל השפעה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי תואר שני בתקשורת פוליטית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בתקשורת פוליטית

 

קואליציה במדעי החברה

 

תכניות לתואר שני בתקשורת פוליטית פונות לאנשים השואפים להגיע לתפקידי ניהול וייעוץ בכירים בעיתונות הכתובה או המשודרת או בתחום יחסי הציבור, וכן לאלה המעוניינים לבצע מחקרים בנושאי חברה, דמוקרטיה, דיפלומטיה ותקשורת. מדובר בתכניות בינתחומיות לתואר שני במדעי החברה, שנוצרו כתוצאה משיתוף פעולה בין מחלקות ללימודי תקשורת ובין בתי ספר למדעי המדינה.

 

תכנית לימודים

 

בתכניות השונות לתואר שני בתקשורת פוליטית דנים ביחסי הגומלין וההשפעה הקיימים בין פוליטיקה לתקשורת. בתכניות יכולות לעלות דוגמאות מן המתרחש במדינות אחרות, אך ברובן המציאות הישראלית עומדת במוקד הלימודים. תפקידה של התקשורת הפוליטית נבחן בהיבט הפנים ארצי ובהיבט של יחסי החוץ.

 

הסטודנטים רוכשים ידע בגישות תיאורטיות ובשיטות כמותיות בתחום המחקר. הם לומדים על עליית תקשורת ההמונים, על ז'אנרים שונים בתקשורת ועל השינויים שהתרחשו בפעילות התקשורתית בישראל לאורך השנים. הם עוסקים בדרכי הרטוריקה ואמנות השכנוע, באופני הייצוג של אירועים חדשותיים ובדיפלומטיה. הם דנים במחאות שהגיעו לתשומת הלב הציבורית ובתעמולה הפוליטית בעיתונות.

 

בחלק מן המקומות נלמדים, בשלב ראשון, נושאים השייכים לתואר שני בתקשורת ונושאים השייכים לתואר שני במדעי המדינה – בנפרד, ורק לאחר מכן נוצר החיבור הבינתחומי. במקומות אחרים הלימודים מעוצבים מתחילתם ועד סופם באמצעות הקשר שבין פוליטיקה לתקשורת. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול הכולל הגשת תזה ובין מסלול עיוני.

 

 

נושאי מחקר עכשוויים

 

באוניברסיטאות השונות בישראל מתבצעים בשנים האחרונות מחקרים הדנים בסוגיות, כגון: עד כמה מכריעה כריזמה של פוליטיקאי את תהליך הבחירות לממשלה? האם התקשורת הישראלית נגועה בדעות קדומות ונטייה פוליטית? מה מאפיין את התקשורת החדשותית? באיזה אופן משפיעים דימויים חזותיים על דעת הקהל? מה מקומם של נרטיבים לאומיים בחברה הישראלית, והאם אנו מסוגלים לסלוח אחד לשני? מי שולט באמצעי התקשורת? איך ישפיע פרסום חודשי של מדד צדק חברתי על מחויבות הממשלה לאזרחיה?

 

בין נושאי הלימוד בתואר

 

 • פוליטיקה בעידן האינטרנט
 • מדיניות תקשורתית
 • כלי מדידה של דעת הקהל
 • שידור משדה הקרב
 • שיווק ופרסום בתחום הפוליטי
 • גבולות חופש הביטוי
 • זהויות פוליטיות בקולנוע ישראלי
 • דיפלומטיה ותקשורת     
 • תהליכי גלובליזציה בתקשורת והשפעתם על מדינת הלאום
 • ועוד
 • סודות מודיעין, פרסומים בתקשורת ומדד הדמוקרטיה בישראל     
 

 


תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל לתכניות לתואר שני בתקשורת פוליטית דרוש תואר ראשון בתקשורת, לימודי תקשורת ופוליטיקה או תואר במדעי המדינה בממוצע מינימלי הנע בין 82 ל – 85. בחלק מן המקרים המועמדים נדרשים להגיש הצהרת כוונות, שבה הם מנמקים את רצונם להשתתף במסלול הנבחר.

 

מוסדות לימוד

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – מציעה מסלול מחקרי ומסלול עיוני בתקשורת פוליטית, במסגרת המחלקה לתקשורת ועיתונאות ובשיתוף החוג למדעי המדינה.

 

 • אוניברסיטת בר אילן – תכניות התואר השני בתקשורת, עם תזה וללא תזה, באוניברסיטה זו, עוסקות בתקשורת פוליטית.

 

 • אוניברסיטת תל אביב – מקיימת תכנית מיוחדת לתואר שני למנהלים, שאינה כוללת תזה ואורכת שנה אחת. בתכנית מתקיימות גם הרצאות אורח מפי אנשי עיתונות ידועים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי תואר שני בתקשורת פוליטית?

רוצה לדעת יותר על לימודי תואר שני בתקשורת פוליטית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי תואר שני בתקשורת פוליטית
חוות דעת של סטודנטים: לימודי תואר שני בתקשורת פוליטית
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp