לימודי תקשורת פוליטית במכללה האקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המדינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית ת"א יפו - תקשורת פוליטית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בחברה ופוליטיקה עם התמחות בתקשורת פוליטית באקדמיה תל אביב יפו

 

בעשורים האחרונים תפסה התקשורת מקום נכבד בכל תחומי החברה ובכללם גם פוליטיקה. אי לכך, ניתן להבין את החשיבות הרבה בהבנת תחום התקשורת כחלק מלימודי חברה ופוליטיקה.

 

תואר ראשון זה מקנה לסטודנטים בסיס ידע נרחב בשני התחומים, תקשורת ופוליטיקה, ומאפשר להבין את הקשר ביניהם. התואר מיועד לסטודנטים המעוניינים להרחיב את השכלתם בתחום הפוליטיקה והתקשורת ולשלב ביניהם.

 

קצת על המכללה האקדמית תל אביב יפו

 

המכללה האקדמית תל אביב יפו הוקמה בשנת 1994 כיוזמה משותפת של אוניברסיטת תל אביב, עיריית תל אביב-יפו והמועצה להשכלה גבוהה. המכללה חרטה על דגלה, בנוסף למצוינות אקדמית, גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר ותוסס, ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר.

 

סטודנטים אלו מגיעים למכללה מכל רחבי הארץ, וזאת לאור תוכניות הלימודים המגוונות המותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה. המכללה מקפידה לשמור על סטנדרטים גבוהים: איכות הסטודנטים המתקבלים ללימודים היא גבוהה, הדרישות האקדמיות הן בלתי מתפשרות וסגל המרצים הבכיר הינו בעל ניסיון אקדמי ומעשי רב.

 

כמו כן, המכללה ממוקמת ביפו ודרכי הגישה אליה נוחות. בוגרי המכללה האקדמית מבוקשים מאוד בשוק העבודה ורבים מהם משתלבים בתפקידים בכירים במשק.

 

מדוע ללמוד תואר ראשון בתקשורת פוליטית דווקא במכללה האקדמית ת"א יפו?

 

עולם התקשורת בימינו הינו גורם המשפיע ומעצב את החברה על כל רבדיה. התמצאות בתחום התקשורת הינה הכרחית לצורך הבנת הספירה הפוליטית. תקשורת פוליטית משלבת בין שני התחומים ובעזרתה ניתן להבין את הקשרים המורכבים בין התקשורת והפוליטיקה.

 

המכללה האקדמית תל אביב-יפו מציעה מסלול ללימודי פוליטיקה עם התמחות בתקשורת פוליטית. התואר מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי נרחב בשני התחומים ובד בבד מעניק כלים יישומיים. באמצעות הידע שרוכשים הסטודנטים, יכולים הם לבחון תהליכים פוליטיים וחברתיים בארץ ובעולם. תוכנית הלימודים מורכבת מקורסי חובה ובחירה מעניינים ומגוונים.

 

בין הקורסים במסלול ללימודי תקשורת ניתן לציין את הבאים: פוליטיקה השוואתית, המשטר במדינת ישראל, תולדות הרעיון הפוליטי, שיטות מחקר איכותניות, מדע המדינה, מוסדות התקשורת, דיפלומטיה מתוקשרת, טלוויזיה בעידן הדיגיטלי, יצירתיות ברדיו ועוד רבים.

 

בנוסף, בשנה השנייה או השלישית ללימודים בתואר הראשון בתקשורת, עוברים הסטודנטים התמחות מקצועית באחד מערוצי התקשורת בדוברות פוליטית או בחברה ליחסי ציבור פוליטיים. המוסדות הציבוריים בהם מתקיימת ההתמחות עוסקים בקשת רחבה של תחומים כגון הקאמרי, הכנסת, החברה להגנת הטבע, נעמ"ת, מרכז פרס לשלום, רופאים לזכויות אדם ועוד מוסדות רבים.

 

ההתמחות מאפשרת לסטודנטים להתנסות בחיבור בין תחום התקשורת והפוליטיקה ואף לבחון תחומי עניין ועשייה שונים.

 

בוגרי המסלול לתואר ראשון יוכלו להשתלב בשוק העבודה, הן במגזר הפרטי (חברות תקשורת ופרסום, ערוצי טלוויזיה ורדיו, ארגונים חברתיים וכו’) והן במגזר הציבורי (רשויות מקומיות, מוסדות ממשלתיות, תאגידים ציבוריים ועוד. כמו כן, בוגרים בעלי הישגים מתאימים, יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים מתחומים רבים במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.

 

תנאי קבלה

 

  • תעודת בגרות מלאה
  • ציון פסיכומטרי

 

המכללה תשקול קבלת מועמדים ללא תעודת בגרות במקרים הבאים:

  • מתעניינים בגיל 30 ומעלה
  • תלמידי תיכון מצטיינים שהוכיחו כישרון ויכולת בתחום בו הם מתעניינים.
  • מתעניינים ללא תעודת בגרות אשר החלו לימודים אקדמיים במוסד מוכר בארץ ובידם 30 ש"ס לפחות.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במכללה האקדמית תל אביב יפו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp