תואר ראשון בתקשורת וסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בוגר בתקשורת וסוציולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים לתואר דו חוגי הכוללת שתי דיספלינות ממדעי החברה: תקשורת וסוציולוגיה. בעוד שהסוציולוגיה בוחנת את התנהגותה של החברה ויחסי הגומלין בין המוסדות המרכיבים אותה כגון: המשפחה, המדינה, הצבא וכדומה. לימודי תואר בתקשורת בוחנים את השפעתה של תקשורת ההמונים על החברה. שני התחומים נושקים ביניהם ויצרים תוכנית לימודים עשירה ומרתקת.

 

שיטת הלימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים בשיטה ייחודית השונה מאוניברסיטאות אחרות בארץ. בניגוד למכללות אקדמיות ולאוניברסיטאות הדורשות נוכחות בהרצאות ובשיעורים, האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים בשיטת הוראה של "למידה מרחוק". שיטת הוראה זו מותאמת לסטודנט המעוניין לרכוש השכלה אדמית במקביל לניהול אורח החיים והשגרה הקבועה שלו. כך ניתן ללמוד באופן עצמאי לפי לוח זמנים גמיש המצריך משמעת גבוהה תוך עמידה במטלות השונות של הקורסים המוצעים באוניברסיטה.

 

מה לומדים בתקשורת?

 

כאמור, תוכנית הלימודים בתקשורת בוחנת את היחסים שבין התקשורת והחברה. תוך סקירה של ההיסטוריה של אמצעי התקשורת נבחנת החברה כמראה של התקשורת, המשקפת ומעצבת אותה. בעידן של היום, כמעט כל מה שאנחנו יודעים על העולם החיצון, מעבר ליחסים האישיים שלנו, אנו יודעים מאמצעי התקשורת השונים. הלימודים מענקים כלים לבחינה בקורתית של הסקירה התקשורתית, באמצעות הבנה של תיאוריות תקשורתיות ומודלים שונים של יחסי תקשורת וחברה.

 

מה לומדים בסוציולוגיה?

 

החוג ללימודי סוציולוגיה מציע מגוון רחב של קורסים העוסקים בנושאים מגוונים של החברה ביניהם: ריבוד חברתי, פמיניזם ומגדר, קונפליקטים חברתיים, פוליטיקה וחברה, צבא מדינה וחברה, סוציולוגיה סביבתית, השפעת תהליכי גלובליזציה על החברה ועוד נושאים רבים. מטרת הלימודים בסוציולוגיה הינם להענקי לסטודנט את הכלים הנדרשים לניתוח בקורתי של התנהלות החברה וקשרי הגומלין המצויים בין המוסודת השונים המרכיבים אותה.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר בתקשורת וסוציולוגיה כוללים - 

 

  • קורסי חובה - אמצעי תקשורת המונים בישראל, מבוא לחשיבה חברתית, תקשורת המונים, תקשורת ודעת קהל, לשון ותקשורת, דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל, קלאסיקה בחקר התקשורת: מבט מחודש ותקשורת: טכנולוגיה, חברה, תרבות.
  • סדנות לבחירה מתוך הסדנות הבאות: סדנת סרטי תעודה לטלוויזיה: מתחקיר לתסריט, סדנה בכתיבה עיתונאית, סדנה בעריכה עיתונאית, סדנה בעריכת וידאו בעידן דיגיטלי וסדנת רדיו.
  • קורסי בחירה בתקשורת כגון: תרבות, תקשורת ופנאי בישראל, מבוא לבלשנות, לגדול עם הטלביזיה: המסך הקטן בחייהם של ילדים ונוער, סוגיות בסוציולוגיה של האינטרנט ושל התקשורת המקוונת, להבין סרטים: מבוא לאומנות הקולנוע.


לימודי סוציולוגיה:

  • קורסי החובה הבאים: תאוריות סוציולוגיות בנות-זמננו, תאוריות סוציולוגיות קלאסיות, מבוא לסוציולוגיה, מבוא לחשיבה חברתית, מבוא לאנתרופולגיה ומגמות בחברה הישראלית. מטרת קורסי החובה הינה לימוד מושגי היסוד בסוציולוגיה, לימוד תאוריות סוציולוגיות ופיתוח יכולת ליישום המושגים והתאוריות.
  • קורסי בחירה בסוציולגיה כגון: משפחות בראייה סוציולוגית ואנתרופולוגית, ספורט וחברה, ריבוד: סוגיות באי שיוויון חברתי, נושאים נבחרים בהבנת הקהילה היהודית בארצות הברית, סוציולוגיה של ארגונים, חברה פוליטיקה וכלכלה, מבוא ללמודי מגדר

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות עבודה סמינריונית בסוציולוגיה ועבודה סמינריונית אחת בתקשורת

 

משך הלימודים

 

התוכנית ללימודי תואר ראשון דו חוגי בתקשורת וסוציולוגיה של אוניברסיטה הפתוחה נמשכת כשלוש שנים אקדמיות.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה בתקשורת וסוציולוגיה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בתקשורת, בסוציולוגיה או בתחומים משיקים במדעי החברה אך ייתכנו קורסי השלמה. ניתן גם להשלים לימודים לקבלת תעודת הוראה ולהשתלב בתחום הוראת התקשורת או הסוציולוגיה במוסדות החינוך השונים בארץ.

 

בוגרי התואר יכולים להשתלב בשוק העבודה באמצעי התקשורת השונים: כעורכים, כתבים, מפיקים ועוד. ניתן גם להשתלב במחלקות משאבי האנוש השונות החברות פרטיות או ציבוריות ועוד מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp