תואר ראשון בתקשורת ומדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בתקשורת ומדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בתקשורת ומדעי המחשב של האוניברסיטה הפתוחה

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית ללימודי תואר בתקשורת ומדעי המחשב. התואר משלב בין שני תחומים ממדעים מדוייקים וממדעי החברה: תקשורת ומדעי המחשב. מדובר בשתי דיספלינות "חדשות". מדעי המחשב החלו להיחקר כדיספלינה נפרדת מהמתמטיקה מאז שהופיעו המחשבים ועלתה המודעות לחשיבותם בחיי כולנו. גם אמצעי תקשורת ההמונים, שהתפתחו בד בבד עם הטכנולוגיה החלו להיחקר רק בשנות השמונים של המאה הקודמת. על כן,לימודים לתואר דו חוגי זה מהווים תוכנית לימודית מרתקת, עשירה וחדשנית.

 

לימודי תקשורת

 

לימודי תואר ראשון בתקשורת מעניקים לסטודנט את כל הכלים הנדרשים על מנת להשתלב בעבודה בתחום התקשורת, כמו גם הבנה ויכולת צריכה ביקורתית של התקשורת. על כן, הלימודים מכשירים אנשי תקשורת מן השורה הראשונה, בעלי הבנה מעמיקה בהתפתחותם של אמצעי התקשורת, השפעתם על עיצוב החברה ושיקופה ועל החשיבות שבקיומה של תקשורת בלתי תלויה בחברה דמוקרטית.

 

במהלך השנה הראשונה ללמודים נלמדים קורסי חובה כללים העוסקים בשיטות המחקר השונות שבמדעי החברה. בהמשך ניתן לבחור מבין היצע קורסי הבחירה העשיר שבחוג לתקשורת.

 

מדעי המחשב

 

הלימודים בחוג למדעי המחשב מכשירים את הסטודנטים להשתלב באפשרויות תעסוקה מגוונות המצריכות ידע במדעים מדויקים בכלל ומדעי המחשב בפרט. תחום מדעי המחשב התפתח מחקר המתמטיקה על כן לימודים אלו מצריכים יכולת ריאלית ומספרית גבוה. הלימודים נחשבים לתחום לימודים קשה ומאתגר אך עדיין, הלימודים בחוג למדעי המחשב מהווים את מתחומי הלמוד הפופולאריים בישראל ובעולם כולו.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר תקשורת ומדעי המחשב כוללים:

 

לימודי תשתית

 

להלן קורסי התשתית הנדרשים ללימודי בוגר בתקשורת ומדעי המחשב: שיטות מחקר איכותניות, נושאים במתמטיקה לתלמידי מדעי החברה: פרקים בתורת הקבוצות, בלוגיקה ובאלגברה לינארית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי א', שיטות מחקר במדעי החברה: עקרונות המחקר וסגנונותיו, הסקה סטטיסטית, מבוא לסטטיסטיקה ולהסתברות לתלמידי מדעים ובחירה בין יישומי המחשב למדעי החברה או יישומי המחשב למדעים.

 

לימודי תקשורת

 

  • קורסי חובה בתקשורת. מטרת קורסי החובה הינה הקניית כלים ומושגים בסיסיים בתחום התקשורת, הכרת התופעות המרכזיות בחברה המודרנית, הכרת ההיסטוריה והתפתחותה של מפת התקשורת בארץ, תפקוד והשפעת תקשורת ההמונים בישראל, הכרת ההתפתחות ההיסטורית של טכנולוגיות תקשורת, חשיפה לאמצעי התקשורת החדשים, למידת הגורמים המשפיעים על דעת קהל ועוד.

 

  • קורסי בחירה - להלן קורסי הבחירה בתקשורת: מבוא לבלשנות, לגדול עם הטלוויזיה: המסך הקטן בחייהם של ילדים ובני נוער, פסיכולוגיה חברתית, להבין סרטים: מבוא לאמנות הקולנוע.

    להלן קורסי הבחירה המתקדמים בתקשורת: תרבות, תקשורת ופנאי בישראל, תקשורת כתרבות וסוגיות בסוציולוגיה של האינטרנט ושל תקשורת מקוונת.

 

לימודי מדעי המחשב:

 

  • קורסי החובה במדעי המחשב. מטרת לימודי החובה במדעי המחשב הינה לשמש מבוא למדעי המחשב ומבוא לתכנות, הקניית כלים להתמצאות בנושאים בסיסיים ויסודיים במדעי המחשב, בפתרון בעיות, בכתיבת אלגוריתמים וניתוחם ובעקרונות התכנות. הכרת המושגים היסודיים הקשורים במערכות בסיסי נתונים, הכרת הגישות השונות לפיתוח מערכות מידע, לימוד ויישום של עקרונות תכנות אוניברסליים, הכרה יסודית של שפת C ושל עקרונות התכנות המובנה, היכרות עם המבנה של מערכת ההפעלה Unix ועוד.

 

  • קורסי בחירה -  בקורסי הבחירה במדעי המחשב ניתן למצוא קורסים כגון: כריית מידע, מערכות הפעלה, מימוש מערכות בסיסי-נתונים,מערכות ספרתיות, אלגוריתמיקה: יסודות מדעי המחשב, ארגון המחשב, שפת פרולוג והיבטים לבינה מלאכותית, אלגוריתמים, תכנות מתקדם -  שפת Java ועוד.

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בתקשורת ומדעי המחשב של אוניברסיטה הפתוחה הינה תוכנית שאורכת מינימום שלוש שנים אקדמיות (בהתאם להתקדמות האישית של כל סטודנט ולתקנון האוניברסיטה הפתוחה) בסופם מוענקת לסטודנט תעודת תואר ראשון בוגר בתקשורת ומדעי המחשב.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה תקשורת ומדעי המחשב יכולים להמשיך להמשיך ללימודי תואר שני בתקשורת או תואר שני במדעי המחשב. הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה בתחום התקשורת: בהפקות, בעריכה, בכתיבה לעיתונות הכתובה, המשודרת או המקוונת, ברדיו, בתחום השיווק והפרסום ובעוד מגוון רחב של מקצועות מתחום התקשורת.

 

הבוגרים יכולים גם להשתמש בידע שרכשו במדעי המחשב ולעסוק בתחום הפיתוח, התכנות והבנייה של תוכנות ואפליקציות שונות לצרכים פרטיים או לצרכים ציבוריים. ניתן להשתלב במוסדות ציבוריים כגון רפא"ל, המכון הטכנולוגי, מכון וייצמן, תעשייה אווירית, או בחברות הייטק וסטארט אפ.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp