קורס טיפול באמנות, דרמה וביבליותרפיה ביחידה ללימודי חוץ אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון

קורס העצמה לימודית ורגשית באמצעות טיפול באמנות, ביבליותרפיה ודרמה ביחידת לימודי החוץ של המכללה האזורית אשקלון

 

לצמוח בכוח האמנות

 

תרפיה באמצעות אמנות היא גישה טיפולית שמשתמשת בעזרים יצירתיים וחווייתיים כמו אמנות פלסטית, דרמה, סיפור וכתיבה כדי לסייע לבריאות הנפשית ולהתפתחות האישית. הכלים האמנותיים מאפשרים ליצור מרחק בין המציאות והדמיון, ודרך מהלך זה ניתן להתמודד עם חרדות, קשיים התנהגותיים, מועקות ומחסומים נפשיים מגוונים. כמו כן, בכוחו של העיסוק באמנות גם לתרום להעצמה אישית של המטופלים ולחיבור עם נקודות חזקות וחיוביות באישיותם.

 

יחידת לימודי החוץ של המכללה האזורית אשקלון עורכת קורס בהעצמה לימודית ורגשית באמצעות טיפול באמנות, בו יכולים מטפלים מוסמכים לרכוש כלים טיפוליים מגישות הביבליותרפיה, הטיפול באמנות חזותית והטיפול באמצעות דרמה, כדי להעשיר את טכניקות התרפיה שלהם. דרך המיומנויות שנלמדות בתכנית, יכולים הבוגרים לסייע למגוון רחב של מטופלים דרך האמנות ובמקביל לפתח ולהעצים את עצמם כמטפלים וכאנשי הוראה.

 

 

תכנית הלימודים

 

לאורך ההכשרה, המשתתפים מעמיקים בשלל קשיים רגשיים ופגיעות בדימוי העצמי ובוחנים דרכי טיפול שונות שיכולות להקל על מצבים אלה. הם מתמקדים בגישות מעולם הטיפול באמנויות, בין היתר ביבליותרפיה, טיפול בדרמה ותרפיה באמנות חזותית. כך הם לומדים כיצד ניתן להשתמש בכלים הבעתיים כגון ציור, פיסול, משחק וכתיבה כדי להתחבר למשאבים רגשיים פנימיים ולעבד טראומות ומשברים. הם גם דנים בכוחה של האמנות והטיפול ביצירה לסייע לצעירים ולמבוגרים שמתמודדים עם קשיי למידה.

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית זו מתפרשת על פני כ - 60 שעות אקדמיות. היא כוללת שיעורים עיוניים וכן כ - 20 שעות שמוקדשות לביצוע פרקטיקום מעשי. במפגשי הפרקטיקום, שמתקיימים בכיתה, מתנסים המשתתפים בצורה פעילה בכלים הטיפוליים שנלמדים דרך סדנאות ועבודה קבוצתית.

 

נושאי הלימוד

 

 • אמנות לפיתוח דרכי למידה
 • נרטיב כמוטיב התפתחות אישית
 • ציור ככלי ריפוי לטראומות נפשיות
 • דרמה לליבון קונפליקטים חברתיים
 • אמצעים דרמטיים לפיתוח ביטחון עצמי
 • ציור כמשאב חיבור למשאבים הפנימיים    
 • דרמה תרפיה
 • אמנות ככלי טיפולי
 • כתיבה כאמצעי טיפולי
 • טיפול באמנות חזותית
 • טיפול באמצעים השלכתיים    
 • ועוד


סגל הוראה

 

מנחת ומרכזת התכנית היא מומחית לפסיכולוגיה קוגניטיבית בעלת תואר דוקטור. היא עוסקת בהדרכת אנשי מקצוע בתחום הטיפול בלמידה באמצעות ביבליותרפיה ודרמה. כמו כן, היא מתמחה באבחון דידקטי ובהוראה מתקנת לילדים ולצעירים עם הפרעות קשב וריכוז וקשיים התנהגותיים.


על מוסד הלימוד

 

ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית באשקלון מתקיימות שלל תכניות הכשרה מקצועית, בתחומים כמו ניהול, חשבונאות, מזכירות, אימון וייעוץ. בענפי החינוך והטיפול, ניתן ללמוד גם בקורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת, קורס פענוח ציורי ילדים, קורס ייעוץ משפחתי וקורס אימון לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים והפרעות למידה.

 

תנאי קבלה

 

לקורס זה יכולים להתקבל מטפלים, מדריכי ואנשי חינוך מוסמכים ובעלי ניסיון, שברצונם להרחיב את ארגז הכלים לעבודה עם מטופלים ותלמידים.


תעודה

 

משתתפים שמסיימים בהצלחה את התכניות ועומדים בכל דרישותיה מקבלים תעודת גמר "בוגרי קורס העצמה רגשית על ידי טיפול בדרמה, באמנות וביבליותרפיה" אשר מוענקת על ידי המכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp