קורס תקשורת, דוברות ויחסי ציבור במרכז השתלמויות בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס תקשורת, דוברות ויחסי ציבור - השתלמויות בר אילן.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תקשורת, דוברות ויחסי-ציבור במרכז השתלמויות בר-אילן

 

דברו איתנו!

 

מסלול זה אינו פעיל, למסלולים נוספים של המרכז להשתלמויות - בר אילן לחצו כאן

 

לא פעם כאשר אנו מאזינים לתגובותיהם ולדבריהם של נציגי ציבור שונים, אנו מתפעלים – איך זה שתמיד יש להם תשובה לכל דבר! בעולם המתוקשר והמרושת שבו אנו חיים, נדמה כי כמעט מיותר להסביר את חשיבותו של מקצוע הדוברות ויחסי-הציבור. זה אכן מקצוע לכל דבר ועניין; כיום, לא רק שמאחורי רשויות ממשלתיות עומד מערך שלם של דוברים ושל אנשי יחסי-ציבור, אלא שגם חברות ועסקים פרטיים רבים משתמשים בשירותי תקשורת, דוברות ויחסי ציבור. לעתים קרובות הם אף מחזיקים מחלקה כזו בתוך הארגון, כחלק אינטגרלי ממנו. עוד על התפתחות התחום וחשיבותו במרחב התקשורתי של ימינו באתר "האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות".

 

כאשר עסק נדרש להעביר מסר ללקוחותיו, לעתונות או לציבור, הוא זקוק לסיוע בדמות שירותי דוברות – הללו מנסחים בעבורו את ההודעה או את המסר המדויק ומפנים אותו בדיוק למקום הנכון ובזמן הנכון. בנוסף לכך, עסקים בימינו נדרשים גם הם לשירותי יח"צנות, או במילים אחרות – יחסי ציבור. מעבר לעובדה שהוא אחראי לתדמיתו של העסק עצמו תפקידו של איש יחסי-הציבור הוא, בין השאר, גם לבצע מחקר על אודות הלקוח, ללקט את הסיפורים הפיקנטיים ולמכור אותם לעתונות. אנשי הדוברות ויחסי-הציבור הם כיום חלק עיקרי מתמהיל השיווק של העסק או החברה והם מסייעים רבות למיצובו ולקידום מעמדו ותדמיתו בשוק ובקרב הציבור.

 

תחום הדוברות ויחסי-הציבור הוא תחום מרתק המיועד לאנשים שהתקשורת מצויה בנשמתם ובעיקר – לאנשים שנונים, בעלי יכולות מילוליות מובהקות וחשוב לא פחות – בעלי כישורים בינאישיים. העוסקים בתפקיד זה נדרשים לגלות בקיאות בתחומים רבים ולהתמצא היטב בשטח שבו הם פועלים.

 

לימודי תקשורת, דוברות ויחסי-ציבור מוצעים במוסדות רבים ברחבי הארץ; אחת מהתכניות המקיפות יותר בתחומים אלה מתקיימת במרכז ההשתלמויות בר-אילן.

 

הקורס בבר-אילן

 

תכנית הלימודים במרכז ההשתלמויות של בר-אילן מקנה לתלמידיה ידע וכלים מעשיים הנדרשים לעיסוק בתחום יחסי-הציבור והדוברות. התלמידים רוכשים הבנה מעמיקה בתחום ולומדים כיצד לבנות מערך שלם של יחסי-ציבור בחברה, בעסק, בארגון או במפעל. התכנית מדגישה את החשיבות שבלימוד ובתרגול המעשי והחווייתי, ובהתאם לכך – התלמידים מתנסים ביישום החומר הלכה למעשה בשטח. דגש רב מושם גם על הכרות המדיה על כל גווניה, כמו גם על האסטרטגיות והטקטיקות השונות המצויות בתחומים אלה.

 

בין נושאי הלימוד העיקריים הנלמדים בתכנית הלימודים:

 

 • יחסי ציבור ודוברות
 • ניהול משברים
 • תקשורת באינטרנט
 • סדנה לכתיבה עיתונאית
 • שיווק וקידום עצמי
 • בניית קמפיין תקשורתי
 • טכניקות שיווקיות ביחסי ציבור
 • בחינת אייטם עיתונאי
 • קידום הארגון בעתונות הכתובה
 • תקשורת פוליטית
 • תקשורת בינאישית ושיווקית
 • אמצעי התקשורת בישראל
 • הדובר בארגון - תפקידו ומעמדו
 • ועוד

 

 

פרטים נוספים על הקורס

 

התכנית נלמדת בהיקף של 140 שעות לימוד אקדמיות, במתכונת של יום לימודים מרוכז בשבוע. מתוך סך השעות יוקדשו 20 שעות לביצוע פרויקט מסכם. בוגרי התכנית יהיו זכאים לקבל תעודה מטעם אוניברסיטת בר-אילן – המרכז להשתלמויות חוץ. הלימודים צפויים להתחיל בחודש אפריל – יש כמובן לוודא נכונות המועד אל מול מוסד הלימוד עצמו.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן - קורסים והשתלמויות | יחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - המרכז להשתלמויות בר אילן

ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
ללא תגובה
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
דו חוגי בתקשורת ומנהל עסקים
רות
1 תגובות
תנאי קבלה והתמחויות בתחום התקשורת
רפאל וידל
2 תגובות
לימודי תקשורת לבנות בלבד
שילת אורם
1 תגובות
האם לימודי עיתונאות הם פרקטיים?
רותם
1 תגובות
מה שואלים בראיון אישי במכללת ספיר?
מיטל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,260 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי תקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
Whatsapp Whatsapp