תואר בתקשורת באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי תקשורת - אוניברסיטת תל-אביב .

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר בתקשורת באוניברסיטת תל-אביב

 

כלב השמירה (הדיגיטלי) של הדמוקרטיה

 

החוג לתקשורת של אוניברסיטת תל-אביב הוקם בעקבות ועל רקע השינויים הגדולים שפקדו את התקשורת הישראלית והעולמית. שינויים דרמטיים אלו הגבירו באופן משמעותי את הצורך במסגרת אקדמית שתיתן מענה מתאים מבחינה מעשית, תעסוק במחקר ובהוראת התקשורת המודרנית.

 

לאחרונה, ערכו באוניברסיטה שינויים בתכנית הלימודים בתקשורת, ועדכנו אותה על מנת לעמוד במצב המשתנה של שוק התקשורת העולמי. התכנית החדשה שמה דגש רב על לימודי ניו מדיה, ונוגעת בסוגיות עדכניות בתקשורת בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות. העיסוק בתרבות דיגיטלית נועד לסייע לבוגרי התכנית להשתלב במערך המשתנה תמידית של גופי שידור ועיתוני רשת מובילים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי התקשורת באוניברסיטת תל-אביב נוגעים הן לממד המחקרי והן לביטוי המעשי והפרקטי של המדיה הישראלית והעולמית. הסטודנטים מתחילים בהיכרות עם ענף התקשורת, הם בוחנים את התפתחותה לאורך השנים, החל מהעיתונות המודפסת ועד לניו מדיה ולתקשורת המקוונת ברשתות החברתיות ובסמרטפונים. בהמשך, הם דנים לעומק ביחסי המדיה והחברה, בתיאוריות הנוגעות לאידאולוגיה ולחוויית צריכת תכנים חזותיים משודרים, ובסוגיות הנוגעות בתעמולה ובצנזורה. במקביל, הם מתוודעים לבעלי תפקידים בגופי תקשורת ומתנסים בעצמם בכתיבה עיתונאית ופרסומית, בשדרנות ובהופעה מול מצלמה.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התקשורת מתפרשים על פני שלוש שנים, ומתקיימים במתכונת דו חוגית בלבד. הסטודנטים יכולים לבחור מתוך מגוון חוגים מן הפקולטה למדעי החברה ופקולטות נוספות באוניברסיטה. הלימודים משלבים ידע עיוני תיאורטי עם שיעורים מעשיים. התלמידים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובהרצאות תיאורטיות, בסמינריונים, בקורסי העשרה ובחירה, ובמגוון סדנאות מעשיות.

 

כחלק מתכנית הלימודים החדשה, משתתפים התלמידים בסדנת התנסות פרקטית בגופי תקשורת, במסגרתה מתרגלים מיומנויות דוברות, הפקה, יחסי ציבור ודוברות. כמו כן, הם נדרשים להשתתף במעבדה מעשית לשידורי רדיו אינטרנטי ולניהול חדר חדשות מקוון. בשנת הלימודים השנייה, עליהם לבחור בין שני הקבצים, האחד מחקרי, ובו בוחנים תופעות של תקשורת ברשת, והאחר יישומי, ונערך בשיתוף עם מרצי בית הספר "כותרת" לעיתונות.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • תחקירים עיתונאיים
 • ניהול מידע
 • הופעה בפני מצלמה
 • תרבות רשת
 • תקשורת בין אישית
 • ניהול משברים
 • השפעה תקשורתית
 • מיתוג סביבתי
 • כלכלה בעידן הדיגיטלי
 • עיתונות דיגיטלית    
 • אסטרטגיה תקשורתית
 • ועוד
 • היסטוריה של אמצעי התקשורת    
 

 

סגל הוראה

 

המרצים בחוג לתקשורת הם חוקרים ואנשי מדיה מובילים בישראל, שמנוסים בפעילות גופי תקשורת שונים, כאשר חלקם מתמחים בתקשורת דיגיטלית ברשת האינטרנט. חלק מהמרצים בתכנית נמנים עם סגל "כותרת", בית הספר לעיתונאות של אוניברסיטת תל- אביב.

 

 

תנאי קבלה

 

ציון ההתאמה הדרוש לקבלה ללימודי התקשורת באוניברסיטת תל-אביב הוא 560. ישנה גם אפשרות קבלה ללא פסיכומטרי, למועמדים שממוצע ציוני הבגרות שלהם הוא 108 ומעלה, או שהנם בעלי תואר ראשון קודם בממוצע ציונים של 80 לפחות. כדי לקבל את תנאי הקבלה המדויקים, מומלץ לפנות למוסד הלימוד. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם ועומדים בכל חובות הנוכחות וההגשה, זכאים לקבל תואר ראשון בתקשורת, המוענק מטעם אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי תקשורת

קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp