לימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל

לימודי הנדסת תעשייה וניהול B.Sc. באוניברסיטת אריאל בשומרון


המחלקה להנדסת תעשייה וניהול של אוניברסיטת אריאל בשומרון שמה דגש על למידת תהליכים חדשניים בתעשייה שבהם יכולים מהנדסי תעשייה וניהול להשתלב. אלה כוללים למשל מערכות תנועת עיניים, פעילות עם רובוטים שיתופיים וחשיפה לכלים חדשניים בתעשייה. המחלקה מפעילה שיתוף פעולה הדוק במיוחד עם התעשייה, מה שבא לידי ביטוי בפרויקט הגמר של הסטודנטים והשילוב של תעשיינים מובילים בהרצאות בתחומי תוכן רלבנטיים שונים.


בפני בוגרי המחלקה נפתחות דלתות להשתלבות בשלל מגזרים במשק הציבורי והפרטי במבחר תפקידים, כגון מהנדסי ארגון ושיטות, מנהלי ייצור, מהנדסי תפ"י, מהנדסי לוגיסטיקה, כלכלנים ותמחירנים תעשייתיים, מנהלי כוח אדם ותפקידים נוספים. באפשרות בוגרים שמעוניינים בכך להמשיך גם לתואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש שמתקיים במחלקה להנדסת תעשייה וניהול של אוניברסיטת אריאל.

 

ניתן לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה - מגמת תעשייה וניהול

 


תכנית הלימודים


תכנית לימודי הנדסת תעשייה וניהול מכשירה את תלמידיה לראייה מערכתית כוללת דרך שימוש בכלי ניתוח, תכנון, בניית מודלים ויישומם. במהלך התכנית נלמדים מקצועות מן המדעים המדויקים, מקצועות מחלקתיים שמציגים ידע בסיסי שנדרש ממהנדסי תעשייה וניהול ומקצועות בחירה שמאפשרים להעמיק בנושאים ייחודיים.


תחומי ההתמחות במחלקה להנדסת תעשייה וניהול כוללים:

 

 

  • הנדסת מערכות מידע
  • הנדסת ייצור
  • הנדסת ניהול טכנולוגי


במחלקה פועל מסלול ללימודי הנדסת בטיחות. מסלול ייחודי זה מכשיר את תלמידיו להתמודדות על שלל בעיות מורכבות בהקמה ובניהול מערך ניהול בטיחות. סטודנטים שמסיימים את התכנית זכאי להירשם כמהנדסים במדור הנדסת בטיחות ברשם המהנדסים.
כמו כן, הסטודנטים יכולים לבחור לשלב את התכנית עם לימודי תעודה:

 

 

  • ביקורת פנימית וציבורית: תכנית לימודי התעודה מכשירה את הבוגרים להשתלבות כמבקרים פנימיים בגופים ציבוריים ומעניקה תעודת מבקר פנימי מוסמך מטעם לשכת המבקרים הפנימיים בישראל ובשיתוף אוניברסיטת אריאל.

 

  • שמאות מקרקעין וניהול נכסים: לימודי התעודה מכשירים את הבוגרים למעבר מבחן מועצת השמאים ולהתמחות בענף.


מתכונת הלימוד


היקף לימודי הנדסת תעשייה וניהול הוא ארבע שנים. אופן הלמידה במחלקה הוא ייחודי, מה שבא לידי ביטוי בכיתת למידה אינטראקטיבית שיתופית המבוססת על טכנולוגיות למידה מתקדמות. במסגרת פרויקט הגמר של הסטודנטים, מתקיימים שיתופי פעולה הדוקים עם התעשייה . כמו כן, תעשיינים מובילים משתלבים בהרצאות בתחומי תוכן רלבנטיים. המחלקה מפעילה שלוש מעבדות שנמצאות בחזית הטכנולוגיה, אלה כוללות את המעבדה לחקר גורמי אנוש, המעבדה לרובוטיקה ו - K&CG לקינמטיקה וגיאומטריה חישובית.


לסטודנטים מצטיינים מוצעת תכנית לימודים ישירה ללימודי הנדסת תעשייה וניהול ותואר שני ברובוטיקה והנדסת גורמי אנוש אשר נפרשת על פני חמש שנים בלבד. כמו כן ניתן ללמוד בתכנית מצטיינים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול ותואר שני במנהל עסקים MBA, שהיקפה חמש שנים בלבד. סטודנטים בשנה השלישית ובוגרי התואר יכולים להצטרף ללימודים לתעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול.


במסגרת קורסים בין לאומיים שמתקיימים באריאל, המחלקה מפעילה חילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות בחו"ל וכן קורסים בחו"ל שאליהם יכולים סטודנטים מהמחלקה לצאת וכך להיפגש עם תעשיות מובילות ברחבי העולם.


סגל הוראה


חברי הסגל של המחלקה הם מהנדסים מנוסים שעוסקים בשלל תחומים מובילים, כגון רובוטיקה, בינה מלאכותית, מערכות קבלת החלטות, מערכות אבטחת מידע, למידת מכונה, טכנולוגיות בתחבורה, שרשראות אספקה, קריפטולוגיה, חקר ביצועים, אינטרנט של הדברים, מערכות אדם מכונה ונושאים רבים נוספים. במסגרת פרויקט מחקר בסיום התואר הסטודנטים יכולים להתלוות לעבודה מול הסגל.


תנאי קבלה


סיפי הקבלה ללימודים מתבססים על ממוצע הבגרות והציון בפסיכומטרי של המועמדים. נוסף על כך, הם צריכים להציג 9 יחידות ריאליות בתעודת הבגרות. כדי לקבל את הפרטים העדכניים והמדויקים בנוגע לתנאי קבלה אנו ממליצים לפנות הישר למוסד הלימוד.

 


תעודה


תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול מוענקת לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את התכנית, על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. ניתן לשלב את הלימודים במחלקה זו עם תעודת הוראה בהנדסת תעשייה וניהול.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על הנדסת תעשייה וניהול - אוניברסיטת אריאל
התקבלו 82 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
25/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אם לא גרים באריאל הנסיעה ארוכה וצריך להסתדר עם טרמפים או תחבורה ציבורית. צריך לבדוק תמיד בהרשמה שנ קרא עוד...

על הקמפוס

יש שני קמפוסים עליון ותחתון רוב הלימודים הם בעליון

טיפים

שנה ראשונה להשקיע ומשנה שניה למצוא משרת סטודנט לצבור נסיון. לשמור על ממוצע אבל לשים יותר דגש על לקבל קרא עוד...

אוניברסיטת אריאל
21/04/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האווירה בלימודים . רק ככה אפשר לעבור תואר קשה שדורש הרבה לימודים והרבה מאמץ עם אווירה ט קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נחמד יש אווירה טובה ודשא . יש כמה קפיטריות שניתן לקנות אוכל גם בשרי וגם חלבי .

טיפים

לא להיכנס ללחץ . לבחור מקצוע שאתה באמת אוהב ולעשות מה שאתה יכול בשביל להצליח בלי להיכנס ללחץ


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp