רוצה פרטים על השלמה לתעודת הוראה - פרא רפואי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

התאמה להוראה לעובדים במקצועות פרא רפואיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על השלמה לתעודת הוראה - פרא רפואי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנית התאמה להוראה לעובדים פרא רפואיים

 

הזדמנות לקבל זכויות בחינוך

 

מטפלים פרא רפואיים העובדים במערכת החינוך רשאים החל מהשנה השנייה לעבודתם להשתתף בהכשרה לתחום ההוראה. הרעיון הוא לפתח שפה משותפת בין אנשי מקצועות הבריאות ובין אנשי החינוך בבתי הספר, ולאפשר לעובדים הפרא רפואיים ליהנות מזכויות של עובדי הוראה. ההכשרה מאושרת על ידי האגף לחינוך מיוחד, ומקנה הזדמנויות קידום בסולם הדרגות של אופק חדש.

 

עובדים פרא רפואיים במערכת החינוך שהשלימו את תהליך ההתאמה להוראה, יכולים ליהנות מתנאים של תוספת שכר בשיעור 7.5% במעבר מדרגה לדרגה בשלבים ההתחלתיים של הקריירה. העלייה בדרגה מתבצעת כל שנתיים עם הוותק וההשתלמות המקצועית. קבלת התוספת והעלייה בדרגה תלויה בהיקף המשרה, כאשר כמות השעות הראשונית עומדת על 120 שעות בחודש, ולאחר מכן ההיקף גדל ל – 180 שעות.

 

קהל יעד

 

תכנית הלימודים מיועדת למטפלים בעלי תואר ראשון בתחומים: קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה או טיפול באמנויות, העובדים לפחות שנה אחת במערכת החינוך.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית ההתאמה להוראה לעובדים פרא רפואיים שואפת להקנות למשתתפיה ידע בסיסי בתחום ההוראה, על מנת שיוכלו להשתלב בהצלחה במסגרות החינוכיות. במהלך ההכשרה הסטודנטים נחשפים לשיטות הוראה מגוונות, הם מכירים רמות שונות של לקויות למידה, מתכננים את הסביבה הלימודית, מבינים כיצד לעבוד עם הורים ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית מתפרשת על פני שנה אקדמית אחת או שלושה סמסטרים, בהתאם למוסד הלימודים. היא כוללת 150 שעות אקדמיות, במתכונת לימודי ערב או צהריים, אחת לשבוע.

 

 

נושאי לימוד

 

 • ארגון הסביבה החינוכית
 • מחשבת החינוך
 • אתיקה של עובדי הוראה
 • התערבות הורים
 • הפילוסופיה של חוק חינוך מיוחד
 • אסטרטגיות שילוב
 • טיפול בילדים עם הפרעות התנהגות
 • בניית תכניות לימוד     
 • תקשורת ושיתופי פעולה בבית הספר      
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון באחד מן המקצועות הפרא רפואיים, ובעלי ניסיון של שנה ומעלה במערכת החינוך. כמו כן, יש להציג כתב חיוב מכוח אדם, הכולל גם את חוות הדעת של המפקח.

 

תהליך קבלת ההסמכה

 

בוגרי תכנית ההתאמה להוראה שעמדו בהצלחה בכל הדרישות, יקבלו מהמכללה אישור המעיד על סיום ההכשרה והיקף הלימודים. את התעודה יש להגיש לאגף בכיר לכוח אדם בהוראה במשרד החינוך, והוא המקנה את אישור ההתאמה להוראה. בוגרי התכנית יוכלו ליהנות מהזכויות הניתנות לעובדי הוראה, כמו: שנת שבתון, קבלת זכויות ותק, גמול השתלמות ועוד.

 

מוסדות לימוד

 

 • אורנים – המכללה האקדמית לחינוך (קריית טבעון) – בנוסף להכשרה הבסיסית בתחומי ההוראה, הסטודנטים עוסקים בפיתוח סביבת לימודים מתוקשבת ובונים אתר אישי ברמה מקצועית.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב) - במכללת סמינר הקיבוצים נערכת תכנית להתאמת עובדים פרא רפואיים להוראה, היקפה הוא כשנה אחת והיא כוללת 150 שעות לימוד.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב) – מלבד תכנית ההתאמה לעובדים הפרא רפואיים, המכללה מציעה עוד מגוון קורסים טיפוליים ושיקומיים בחינוך, לעבודה עם אוטיסטים, בעלי שיתוק מוחין וצרכים מיוחדים אחרים. קיימת גם תכנית תקשוב לשילוב טכנולוגיה בחינוך המיוחד.

 

 • המכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין (ירושלים) – את התכנית במכללה מרכזת יועצת חינוכית המתמחה בלקויות למידה ובהפרעות קשב וריכוז, כמו גם באבחון יכולות למידה. במקום מוצעים גם מסלולים נוספים בחינוך אנתרופוסופי, בהדרכת הורים וגננות, בחינוך לגיל הרך ועוד.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא) - במכללה האקדמית בית ברל מתקיימת תכנית בהיקף 150 שעות להכשרת עובדים פרא רפואיים להשתלבות בצוותי הוראה רב תחומיים.

 

 • מכללת אורות ישראל (אלקנה) – לצד מסלול ההתאמה, הפועל בפיקוח משרד החינוך ומותאם לבנות דתיות, פועלות במכללה גם תכניות להכשרת מטפלות בתנועה ומחול ובביבליותרפיה. כל התכניות עשירות בתכנים מתחומי הפסיכולוגיה והיצירה ובהיבטים התפתחותיים הקשורים לעבודה החינוכית.

 

 • המכללה האקדמית הערבית לחינוך בישראל (חיפה) – ההכשרה כוללת סדנאות חווייתיות ועוסקת בתחומים ייחודיים כמו גישה נרטיבית במהלך העבודה עם הורים, תכנון ובנייה של תכניות שילוב בחינוך המיוחד, התערבויות טיפוליות ועוד.
   

שירות אישי חינם

צריך פרטים על השלמה לתעודת הוראה - פרא רפואי?

רוצה לדעת יותר על השלמה לתעודת הוראה - פרא רפואי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לתעודה

התקבלו 196 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp