תעודת הוראה בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תעודת הוראה בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

תעודת הוראה בפסיכולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה

 

למי מיועדת התוכנית?

 

תוכנית הלימודים לקבלת תעודת הוראה בפסיכולוגיה מיועדת לבעלי תואר בפסיכולוגיה או כל בוגר תואר במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי בפסיכולוגיה ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ. כמו כן, התוכנית מיועדת גם לבוגרי האוניברסיטה הפתוחה בעלי תואר במדעי החברה בהדגשת פסיכולוגיה. תכנית זו מקנה למסיימיה תעודת הוראה בפסיכולוגיה, המאפשרת להם ללמד במסגרות החינוך העל יסודי.

 

מטרת התכנית

 

התכנית ללימודי הוראת פסיכולוגיה נועדה להכשיר את הסטודנטים לעסוק באופן פורמאלי בהוראת פסיכולוגיה במוסדות החינוך העל יסודיים בארץ. במסגרת תוכנית הלימודים הסטודנט רוכש ידע בהוראת פסיכולוגיה ואופן שיטות הלימוד הננקטות על מנת לחנך תלמידים בבתי הספר העל יסודיים את מדע הפסיכולוגיה.

 

במהלך הלימודים, הסטודנט מעמיק את הידע שלו בתיאוריות פסיכולוגיות שונות ושיטות ההוראה שלהן, תוך שימוש במגוון שיטות העומדות בבסיס הוראת פסיכולוגיה כגון: התנסות חוויותית, לימודים על פי היכולות האישיות של כל תלמיד וכדומה.

 

מטרת התוכנית ללימודי תעודת הוראה בפסיכולוגיה הינה להעניק ידע עיוני ותיאורתי לצד התנסות מעשית. תוכנית הלימודים כוללת שלושה תחומים: לימודי יסוד בפסיכולוגיה, לימודי חינוך ושיטת הוראה ושנת התמחות. ההתנסות המעשית מתבצעת באמצעות שנת התמחות (סטאז') בהיקף של שליש משרה לפחות.

 

שנת ההתמחות מלווה בתמיכה של מורה חונך ובהנחייה של איש סגל מהאוניברסיטה הפתוחה. לאלו שיעברו בהצלחה את שנת ההתמחות ואת מבחן הרישוי של משרד החינוך, יוענק רישיון מטעם האגף לכוח אדם בהוראה של משרד החינוך.

 

דרישות החובה לתעודת הוראה בפסיכולוגיה במסגרת לימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה כוללות את הקורסים הבאים:

 

  • תכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים
  • תורת החינוך
  • דידקטיקה של הוראת הפסיכולוגיה
  • חשיבה ביקורתית
  • הכשרה מעשית בהוראת הפסיכולוגיה (‏פרקטיקום‎)‏

 

תוספות חשובות:

 

  • סטודנטים הזכאים לפטור משלושה או מארבעה קורסים על סמך לימודים קודמים בתואר הראשון, מחויבים בקורס אחד או בשני קורסים מבין אלה המוצעים בחינוך או בפסיכולוגיה. לשם כך, יש להיוועץ עם יועץ התוכנית ולקבל את אישורו.

 

  • לקורס דידקטיקה של הוראת הפסיכולוגיה יכולים להתקבל סטודנטים שהשלימו בהצלחה את הקורסים תורת החינוך ותכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים‏.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתכנית לקבלת תעודת הוראה בפסיכולוגיה הינם: סטודנטים בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה, חד חוגי, דו חוגי או תואר כללי בהדגשת פסיכולוגיה.

 

גם בוגרי האוניברסיטה הפתוחה שסיימו תכנית לימודים לתואר ראשון במדעי החברה בדגש חינוך ללקויי למידה, יוכלו להתקבל לתעודת הוראה בפסיכולוגיה במידה והם עומדים בתנאים של תקנון האוניברסיטה הפתוחה.

 

משך הלימודים

 

לימודי תעודת הוראה אורכים כשנת לימודים ובסופה יקבל הסטודנט תעודת הוראה בפסיכולוגיה לבתי הספר העל יסודיים
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על הוראת פסיכולוגיה - האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
24/04/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האופציה לביטוי אישיי ואהבה לתחום הפסיכולוגיה והחינוך. אני מאוד מתתחברת לתחום, קוראת מאמ קרא עוד...

על הקמפוס

בקמפוס יש ספריה שבה אנו לומדים לאחר/לפני שעות הלימודים בקבוצות או ביחידים.

טיפים

לחזור על החומר לאחר השיעור, להיות ממוקדים במהלך כל הסמסטר, לנתב את הכוחות לאורך כל תקופת התואר.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp