לימודי תעודת הוראה באזרחות באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי תעודת הוראה באזרחות באוניברסיטה הפתוחה

תעודת הוראה באזרחות של האוניברסיטה הפתוחה

 

מעוניים לפעול למען שיפור הדמוקרטיה בחברה הישראלית? נמאס לכם לשבת מנגד ולא לפעול למען שיפור החברה הישראלית? למורי האזרחות בישראל יש השפעה רבה על הדמוקרטיה הישראלית בהיותם מעצבים את אזרחי העתיד במדינת ישראל. רבים חשים כי הוראת האזרחות בבתי הספר העל יסודיים מהווה כלי חשוב בהקניית ערכים דמוקרטיים ועל כן עבודה זו מהווה סוג של שליחות.

 

למרות הביקורת הנשמעת כלפי מערכת החינוך בישראל ותנאיי השכר של המורים במערכות החינוך ברחבי הארץ, מקצוע ההוראה ולימודי תעודת הוראה עדיין נחשבים כמסלול לימודים מבוקש בקרב סטודנטים רבים. האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית למודים כשבסופה תוכלו להשתלב בתחום הוראת החינוך ולהקנות ערכים של אזרחות ודמוקרטיה לדור העתיד.

 

תוכנית זו מיועדת לבוגרי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה בתחום מדעי הרוח או מדעי החברה בהתמחות של מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים. בנוסף, התוכנית מתאימה גם לבעלי תואר ראשון מכל אוניברסיטה אחרת מתחומים: היסטוריה, סוציולגיה, מדעי המדינה ומדעי החברה.

 

הלימודים לתעודת ההוראה באזרחות כוללים את הקורסים הבאים:

 

  • דת, מדינה ופוליטיקה – הקורס מציג תמונה רחבה על השפעת הדת ומוסדות דתיים במדינה על החברה והפוליטיקה המדינית.

 

  • מגמות בחברה הישראלית – קורס זה עוסק במורכבותה של החברה הישראלית על כל השסעים החברתיים המצויים בה. הקורס סוקר את התהליכים שהתרחשו וממשיכים להתרחש בחברה הישראלית, על חוסר ההסכמה ומוקדי ההתנגדות בסוגיות מסוימות ועוד.

 

  • תכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים – מטרתו של קורס זה היא להקנות לסטודנט יגע בבנייה ופיתוח של תוכניות לימודיות תוך הבנה מעמיקה של התהליכים המלווים יישום תוכנית לימודית.

 

  • פסיכולוגיה בחינוך – קורס המתמקד בהבנת תהליכים פסיכולוגיים הקשורים לאופן הלמידה.

 

  • תורת החינוך – קורס הבוחן תיאוריות מרכזיות בחינוך ושיטות הוראה.

 

  • דידקטיקה של הוראת אזרחות – סדנה מטעם משרד החינוך המקנה לסטודנט כלים להוראת האזרחות על מנת להכשיר את התלמידים להיות אזרחים בעלי שיקול דעת עצמאי בחברה הישראלית.

 

  • הכשרה מעשית בהוראת אזרחות (‏פרקטיקום‎) – קורס זה מאפשר למורים ליישם את הכלים שלמדו תוך חשיפה למורים נוספים ולשיקולים המקצועיים המלווים את הוראת האזרחות.

 

תנאי קבלה

 

סטודנטים המעוניינים להתקבל לתוכנית הלימודים לתעודת הוראה באזרחות צריכים להוכיח ממוצע של 75 לפחות בתואר הראשון. בנוסף, סטודנטים שנמצאים במהלך הלימודים לתואר הראשון יוכלו להתקבל לתוכנית רק לאחר שסיימו 72 נ"ז מהתואר. גם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות אשר נמצאים בשלב מתקדם של הלימודים לתואר יוכלו להגיש בקשה לוועדה לאישור תוכניות לימודים של האוניברסיטה הפתוחה.

 

קורסי השלמה

 

סטודנטים שאינם בוגרי תואר במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים יידרשו בקורסי השלמה על מנת להתקבל לתוכנית, קורסי ההשלמה כוללים את הקורסים הבאים:

 

  • ממשל ופוליטיקה במדינת ישראל
  • מבוא למחשבה מדינית
  • דמוקרטיות ודיקטטורות: רעיונות, הקשרים, משטרים

 

תעודת הוראה תוענק לסטודנט שסיים בהצלחה את קורסי ההשלמה ואת התואר הראשון בממוצע של 75 ומעלה, למד את הקורסים השונים המוצעים בתוכנית וסיים את ההכשרה המעשית בהצלחה.

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לקבלת תעודת הוראה באזרחות של האוניברסיטה הפתוחה אורכת כשנה אקדמית (בהתאם להתקדמות האישית של הסטודנט, לא כולל את קורסי ההשלמה) בסופם של הלימודים מוענקת תעודת הוראה באזרחות לבתי ספר העל יסודיים.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על הוראת אזרחות - האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
14/08/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

נגישות, התאמת מערך שיעורים בצורה גמישה(אני אמא ל2 ילדים)

על הקמפוס

את התואר הראשון שלי עשיתי באו"פ וכעת את התעודת הוראה. הקמפוס ידידותי והצוות תומך ומסייע.

טיפים

להורים ולאנשי קריירה, האוניברסיטה הפתוחה היא ה-מקום עבורכם. גמישות, הוגנות, סיוע, קורסי ערב, למידה  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp