לימודי תעודת הוראה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תעודת הוראה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים לתעודת הוראה באוניברסיטת תל אביב

 

אם סיימתם את התואר האקדמי ואתם מעוניינים לשתף את תלמידי בית הספר, בחוויה שעברתם במהלך הלימודים ולהעביר להם את כל הידע העיוני והמעשי שרכשתם, המסלול לתעודת הוראה באוניברסיטת תל אביב, יכול להתאים עבורכם.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים במסלולים השונים מקנה למשתתפיה כלים עדכניים והבנה מקיפה הן בתחומי התוכן והן בפיתוח מודעות חברתית, על מנת שיוכלו להנהיג בביטחון קבוצות של תלמידים ברמות שונות ולהחדיר להם את אהבת המקצוע. התכניות מעודכנות בהתאם לדרישות המועצה להשכלה גבוהה משנת 2011, והן כוללות תכנים מעשיים ותיאורטיים והתנסות מעשית בבתי ספר בליווי והנחיה אישית של סגל המרצים.

 

מתכונת הלימודים

 

מתכונת הלימוד במסלולי ההוראה נעה בין שנה או שנתיים אקדמיות, כאשר הלימודים האקדמיים באוניברסיטה מתקיימים במתכונת דו שבועית ועוד יום נוסף מוקדש להתנסות מעשית בבתי הספר. במסלולי הוראת המדעים הלימודים מתפרשים על פני שלושה ימים בשבוע, בנוסף להתנסות המעשית. במסלולי מדעי המחשב, מדעי החיים, מתמטיקה ופיזיקה, קיימת אפשרות שההתמחות בבתי הספר תתפרש על פני יומיים בשבוע (במקום יום אחד).

 

מסלולים אפשריים

 

  • אזרחות: במסגרת לימודי האזרחות המשתתפים מתמודדים עם סוגיות שונות של החברה הישראלית ושמים דגש על הקשיים ועל ההישגים מאז קום המדינה. הסטודנטים רוכשים כלים יישומיים ונחשפים לדרכים מגוונות להוראת המקצוע, כגון: משחקי תפקידים, קטעי עיתונות, סרטים, סיורים ועוד.
  • הוראת ערבית: התכנית מתמקדת בהוראת השפה, באמצעות עזרים מגוונים ויצירתיים, כולל הוראה מתוקשבת. מלבד הקניית השפה המדוברת והכתובה, התכנית עוסקת גם בפן התרבותי של החברה הערבית. ניתן לסיים את המסלול להוראת כיתות ז- יב, בשנה אקדמית אחת ולבוגרי המסלול מובטח מקום עבודה.
  • סינית: התכנית הייחודית פועלת בשיתוף עם מכון קונפוציוס, ומטרתה היא להכשיר מורים להוראת השפה הסינית במוסדות הלימוד של מערכת החינוך.
  • היסטוריה: התכנית כוללת סקירה מקיפה של אישים ואירועים חשובים, ובנוסף מעניקה כלים לחשיבה ערכית ולטיפוח זהותם של התלמידים. המסלול מיועד להוראה בחטיבת הביניים ובתיכון.
  • ספרות: במסגרת ההכשרה הסטודנטים מכירים דרכים מקוריות ויצירתיות לקראת המפגש בין התלמידים לטקסטים הספרותיים. הם מכירים את ספרות העזר המקצועית ונחשפים אל ניתוח היצירות מזוויות שונות ומגוונות. כמו כן, המשתתפים מתנסים בלמידת עמיתים ובקבלת ביקורת בונה.
  • תולדות האמנות: התכנית מיועדת להכשרת מורים בבתי ספר תיכוניים, ולהכנה מקיפה לקראת מבחני הבגרות באמנות. במהלך הלימודים הסטודנטים מסגלים שיטות הוראה ייחודיות, הם מנתחים יצירות אמנות, נחשפים אל מקורות מידע עדכניים, מתכננים מערכי שיעור ויוצאים לסיורים מודרכים בגלריות ובמוזיאונים.
  • תיאטרון: התכנית משלבת בין לימודי התיאוריה וההיסטוריה של התיאטרון, לצד ההתנסות מעשית יצירתית. התכנית מתאימה לבוגרי בתי ספר למשחק, המעוניינים לשלב בנוסף לעבודתם האמנותית את הוראת מקצוע התיאטרון וגם למורים בפועל המעוניינים לרכוש הכשרה ותעודת הוראה פורמאלית.
  • לשון: הסטודנטים נחשפים לתכנית הלימודים החדשה של הוראת השפה העברית, הם משכללים את היכולת להשתמש בכלים לשוניים, מעשירים את אוצר המילים, עוסקים בהגייה, תחביר ומשמעות ובהתפתחות השפה.
  • חינוך מיוחד: במהלך ההכשרה הסטודנטים נחשפים לסוגי המוגבלויות השונים בקרב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ומכירים את דרכי ההוראה הייחודיות והתאמתן לקהל היעד. הסטודנטים מפתחים תכניות למידה בתחומי דעת שונים, עם דגש על שפה כתובה ודבורה והוראת המתמטיקה ולומדים לעבוד במסגרות פרטניות וקבוצתיות.
  • הוראת המדעים: כוללת את תחומים הבאים - מתמטיקה, מדעי החיים, פיזיקה או מדעי המחשב. התכנית עוסקת בפן המחקרי, לצד הפן היישומי, והיא שמה דגש על הוראה לקבוצות תלמידים ברמות שונות, שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, התמודדות עם חרדות, למידה באמצעות משחקים ואמצעים יצירתיים.

 

מסלולי הוראה נוספים שניתן ללמוד באוניברסיטת תל אביב הם: מדעי החברה, מקרא, מחשבה יהודית, אנגלית ופסיכולוגיה.


קהל יעד


מסלולי ההוראה מיועדים לאקדמאים, בעלי תואר ראשון, או סטודנטים שנמצאים בשנה השלישית לתואר. כמו כן, קיימים מסלולי הוראה מיוחדים לבעלי תארים מתקדמים.


תנאי הסמכה


על מנת לעסוק במקצוע ההוראה, הסטודנטים נדרשים לעבור בתום ההכשרה שנת התמחות, בהיקף של לפחות שליש משרה, ובנוסף להשתתף בסדנה בהיקף של 56 שעות אקדמיות.


תנאי קבלה


המועמדים ללימודי תעודת הוראה באוניברסיטת תל אביב נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בתחום הרלוונטי להתמחות, בעלי ממוצע ציונים של 75 ומעלה. מועמדים המעוניינים להשתלב בהוראת המדעים, נדרשים להציג ממוצע ציונים של 70 ומעלה. כמו כן, סטודנטים שנמצאים בשנה השלישית לתואר והם בעלי ממוצע ציונים של 75 ומעלה, רשאים להגיש מועמדות למסלולי ההוראה.

 



** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי חינוך

איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
ללא תגובה
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
מעבר ממדעי המחשב להוראה
גלי נוי
1 תגובות
חשיבות מוסד הלימודים בקבלה לעבודה
דניאל
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp