רוצה פרטים על תנאי קבלה תקשורת?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה - לימודי תואר בתקשורת

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה תקשורת? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי הקבלה לתואר ראשון בתקשורת
 
דרישות הקבלה ללימודי תקשורת באוניברסיטאות הם גבוהים למדי, לעומת המכללות הפרטיות בהן ניתן להתקבל ללימודי תקשורת על סמך ציונים נמוכים יותר. גם במוסדות אלו ציוני בחינות הבגרות נעים סביב שקלול ציון 85 וציון פסיכומטרי של 550. יש לציין שבחלק מן המכללות יהיו מוכנים לקבל אתכם ללא כל דרישה לציון פסיכומטרי בכלל, תוכלו להתקבל ללימודים על סמך ציוני תעודת הבגרות בלבד. יש להתעדכן באתרי מוסדות הלימוד השונים כדי לקבל מידע בדבר רף הקבלה המדויק לשנת הלימודים המסוימת, שהרי נתונים אלה משתנים בהתאם לטיב כלל המועמדים בכל מחזור הרשמה.
 
להלן תנאי הקבלה ללימודי תקשורת לתואר ראשון במכללות השונות. לתשומת לבך, נכונות המידע המוצג כאן עלולה להשתנות מעת לעת. לקבלת תנאי הקבלה מדוייקים בכל מוסד לימודים יש לפנות אל מוסדות הלימוד.
 
 
אוניברסיטת תל אביב
 
על מנת להצטרף למסלול ללימודי תקשורת באוניברסיטת תל אביב, עליכם לעמוד באחד מן ההישגים הבאים:
 
  • ציון התאמה בין בגרות ופסיכומטרי שמעל 580 (שנה שעברה חתך הקבלה היה אף גבוה יותר - 614)
  • ממוצע בגרות 111 וציון התאמה 500 לפחות
  • ציון פסיכומטרי של 732 לפחות וזכאות לבגרות מלאה

 

האוניברסיטה העברית בירושלים

 

בכדי להתקבל ללימודי תקשורת באוניברסיטה העברית תצטרכו למלא אחר אחד מן התנאים הבאים:

 

  • ממוצע בגרות 107.5 לפחות
  • פסיכומטרי בציון של 725 לפחות
  • ציון התאמה מספק; למשל, ניתן להתקבל לחוג גם עם ממוצע בגרות שמעל 100 וציון של 600 בפסיכומטרי. 
 
אוניברסיטת חיפה
 
בחוג לתקשורת לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה דורשים מן המועמדים את הנתונים הבאים:
 
  • תעודת בגרות
  • ציון סכם בין פסיכומטרי לבגרות של 600 לפחות
 
אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה)
 
על פי אתר האינטרנט של אוניברסיטת רייכמן, ללימודים מתקבלים מועמדים על סמך הציון המשוקלל של ממוצע הבגרות והציון בבחינה הפסיכומטרית שלהם. באתר לא מפורט ציון משוקלל מינימאלי והקבלה היא בדרך כלל בהתאם להיצע ולביקוש בכל חוג. יש לציין כי למועמדים שממוצע הבגרות המשוקלל שלהם הוא יותר גבוה מ- 100 או מועמדים שיש להם ציון פסיכומטרי של לפחות 700 יש יתרון מסוים. קראו בהרחבה על תקשורת באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי).
 
המכללה האקדמית כנרת
 
על פי אתר המכללה, תנאי סף להרשמה לחוג לתקשורת במכללה הם ציון של לפחות 500 בבחינה הפסיכומטרית וממוצע בגרות של לפחות 85. לפרטים נוספים בנוגע לקבלה לאוכלוסיות נוספות ניתן לפנות למשרדי המכללה. קראו בהרחבה על תקשורת במכללת כנרת.
 
המכללה האקדמית ספיר
 
 
לאור משבר הקורונה, מתאפשרת קבלה ללא פסיכומטרי על סמך בגרות בלבד. מועמדים אלה מתקבלים במעמד מן המניין שברשותם בגרות מלאה בממוצע 75 ומעלה. אחרי מעבר תהליך מיון אשר כולל מבחן קבלה וראיון אישי שישנה אפשרות לערוך ב - ZOOM. על המועמדים להיות בעלי בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 או ברמת 5 יחידות בציון 65 ומעלה. המתאימים ביותר מוזמנים לראיןו אישי ובחינת מיון, נשקלת פניה של מועמדים בעלי 4 יחידות בגרות באנגלית ומעלה בלבד. כמו כן, נשקלת פניה של מועמדים שברשותם בגרות מלאה או סיום מכינה קדם אקדמית בממוצע 70 ומעלה. חשוב להדגיש כי על המועמדים כולם להיות בעלי בגרות מלאה. קראו בהרחבה על תקשורת במכללת ספיר.
 
הקריה האקדמית אונו
 
מועמדים לתואר ראשון בתקשורת במוסד זה, נדרשים להציג ממוצע ציונים של 92 לכל הפחות בבגרות וציון 650 או יותר בפסיכומטרי. מועמדים שאינם בעלי ציון פסיכומטרי, נדרשים לעמוד בבחינות מעבר פנימיות של הפקולטה. בנוסף, עליהם לעבור ראיון קבלה עם אחד מאנשי הסגל.
 
מכללת רחובות
 
תנאי הקבלה באוניברסיטה הפתוחה הם קלים יותר מאשר באוניברסיטאות ומכללות רגילות. ללימודים במכללת יכולים להתקבל בעלי תעודת בגרות ישראלית מלאה או בעלי תעודה שוות ערך לתעודת הבגרות הישראלית. גם בעלי תעודת סיום של מכינות קדם אקדמיות יכולים להתקבל ללימודים. מועמדים שאינם עומדים בדרישות הללו יכולים לפנות למכללה על מנת שידונו באופן אישי בעניינם. קראו בהרחבה על תקשורת במכללת רחובות.
 
המרכז האקדמי פרס
 
על פי אתר המרכז, ללימודים בתחום זה יכולים להגיש את מועמדותם בעלי תעודת בגרות מלאה (או תעודה אחרת מחו"ל השקולה לה) ומועמדים אשר יש להם ציון של הבחינה הפסיכומטרית. המרכז יבצע שקלול בין הנתונים הללו על פי נוסחה מיוחדת. מועמדים בעלי תעודת בגרות בציון ממוצע של לפחות 90 יתקבלו אוטומטית ללא ציון פסיכומטרי. יתקבלו גם מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות אשר ציון הפסיכומטרי שלהם הוא לפחות 600. למרכז יש ישנם קריטריונים נוספים אשר ניתן להתקבל באמצעותם ללימודים, בהתאם להחלטת המכללה התלויים בגיל, ניסיון, השכלה קודמת ועוד. קראו בהרחבה על תקשורת במרכז האקדמי פרס.
 
המסלול האקדמי המכללה למינהל
 
כדי להגיש מועמדות ללימודים יש צורך בתעודת בגרות מלאה בממוצע של לפחות 85. תנאי הקבלה נקבעים מדי שנה לפי הביקוש ובהתאם לתכניות הלימוד השונות. עמידה בציון הבגרות הנ"ל אינה מספיקה לקבלה אוטומטית ללימודים ויש צורך לעמוד גם בתנאים נוספות לרבות ועדת קבלה. מכינת "שחקים" מוצעת לבעלי ממוצע נמוך יותר מ - 85. לקבלת הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה יש לפנות למסלול האקדמי המכללה למינהל. קראו בהרחבה על תקשורת במכללה למנהל.
 
 
מכללת ראשון לציון
 
הלימודים באוניברסיטה הפתוחה במכללת ראשון לציון פתוחים לכולם ואין כל תנאי קבלה. כל אחד שרוצה תואר ראשון בתקשורת יכול פשוט להירשם לקורסים הרלוונטיים ולצבור נקודות לקראת השלמת התואר. אין צורך להציג את ציוני תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי כמו ברוב המכללות והאוניברסיטאות. קראו בהרחבה על תקשורת במכללת ראשון לציון.
 
אוניברסיטת אריאל בשומרון
 
מתקבלים לתואר בתקשורת מועמדים שברשותם ציון קבלה משולב של לפחות 580. יש צורך בבגרות מלאה בממוצע ציונים של 87 ובציון 580 ומעלה בפסיכומטרי. עבור מועמדים שברשותם ממוצע בגרויות גבוה, של 98 ומעלה, ישנה אפשרות לקבלה ללא פסיכומטרי. ישנם מסלולי קבלה נוספים המפורטים באתר האוניברסיטה (לבוגרי מכינות קדם אקדמיות, אנשים מעל גיל 30 ועוד). קראו בהרחבה על תקשורת באוניברסיטת אריאל.
 
תואר בתקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים
 
הקבלה ללימודים בסמינר הקיבוצים היא על סמך ציון המשקלל את ממוצע הבגרות והציון הפסיכומטרי. לעיתים יש גם צורך במבחן סף. גם בעלי תעודת סיום של מכינה קדם אקדמאית יוכלו להגיש את מועמדותם. פרטים נוספים אודות סיכויי הקבלה ניתן לקבל במשרדי המכללה. קראו בהרחבה על תקשורת בסמינר הקיבוצים.
 
מכללת נתניה
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה, ללימודים בחוגים השונים (ובהם גם תקשורת) מתקבלים בעלי תעודת בגרות ישראלית אשר יש להם ציון משוקלל של לפחות 90 (ואנגלית ברמה של 4 יחידות בציון של לפחות 70 ומעלה). המועמדים ידרשו גם לעמוד בהצלחה בחינת מיון בעברית (למעט מועמדים שציונם הפסיכומטרי הוא יותר מ - 580 אשר יקבלו פטור מהבחינה). גם בעלי תעודת "בוגר" או תעודת "מוסמך" מאוניברסיטה ישראלית או מכללה מוכרות או בעלי תעודת סיום של מכינה קדם אקדמאית יוכלו להגיש את מועמדותם. קראו בהרחבה על תקשורת במכללת נתניה.
 
מכללת אורנים
 
הקבלה ללימודים בחוג זה במכללת אורנים היא על סמך ממוצע הבגרות והציון בחינה הפסיכומטרית (המכללה מבצעת שכלול בין הנתונים על פי נוסחה). לעיתים יש צורך גם במבחן סף. בעלי תעודות שוות ערך (מחו"ל למשל) או תעודת סיום של מכינה קדם אקדמאית יוכלו גם כן להגיש את מועמדותם. המועמדים יעברו גם ראיון אישי. קראו בהרחבה על תקשורת במכללת אורנים.
 
מכללת עמק יזרעאל
 
על פי אתר המכללה, תנאי הקבלה לתואר ראשון במכללה הם תעודת בגרות מלאה (או תעודה שוות ערך) ועמידה בבחינה הפסיכומטרית ברמה הנדרשת על ידי המסלול המבוקש. בנוסף לכך, נדרש ציון בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או ציון במבחן אמי"ר לבדיקת רמת הידע בשפה. בתהליך המיון לוקחים בחשבון את ציון הממוצע המשוקלל של הפסיכומטרי והבגרות (ציון סכם). לחילופין, מתחשבים בממוצע הגולמי של מבחני הבגרות. אפשרות נוספות היא להתקבל על סמך ציון הבחינה הפסיכומטרית בלבד (במידה והוא גבוה במיוחד) בכפוף לזכאות לתעודת בגרות. קראו בהרחבה על תקשורת במכללת עמק יזרעאל.
 
מכללת רעננה
 
תנאי הקבלה במכללת רעננה הם כמו תנאי הקבלה של האוניברסיטה הפתוחה - כולם יכולים להתקבל. אין כל תנאים מוקדמים ודרישות קדם כמו ציוני בגרות או ציון של בחינה פסיכומטרית, פשוט צריך להירשם לקורסים הרלוונטיים ולהתחיל לצבור נקודות לקראת תואר ראשון. הלימודים באוניברסיטה הם המפתח להצלחה בעתיד ומי שמסיים אותם בהצלחה יכול להמשיך לתואר שני (במידה ויתקבל כמובן(.קראו בהרחבה על תקשורת במכללת רעננה.
 
לבירור סיכויי הקבלה יש לפנות אל מדור הרישום והקבלה במוסד הלימודים הספציפי. חשוב לציין כי לעיתים ניתנות הקלות והטבות על רקע נתונים אישיים.
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה תקשורת?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה תקשורת?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תנאי קבלה תקשורת
Whatsapp Whatsapp