רוצה פרטים על תנאי קבלה לרפואה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה רפואה, מהם הסיכויים שלך?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה לרפואה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה לרפואה

 

לימודי רפואה בעולם בכלל ובארץ בפרט נחשבים לתוכנית הלימודים תובענית המצריכה זמן, אנרגיה, הוצאה כלכלית ובעיקר סבלנות והתמדה. סטודנטים שאפתנים ואמביציוזיים, אשר מוכנים להתמיד ולהשקיע, זוכים בתואר היוקרתי ביותר ויוכלו לעסוק בעתיד בעבודה מאתגרת בעלת חשיבות חברתית ותחושת סיפוק שאין שנייה לה.

 

בארץ, לימודי רפואה אורכים כשבע שנים במסלול הלימודים המלא, והם נלמדים אך ורק באוניברסיטאות (בניגוד לתארים אחרים אותם ניתן ללמוד במכללות) משום כך, תנאי הקבלה ללימודי התואר הינם גבוהים במיוחד. בנוסף, הקבלה לרפואה הייתה מאז ומתמיד משאת נפשם של סטודנטים רבים, אשר מעוניינים לעסוק בעתיד במקצוע מתגמל זה. ואולם, מספר המקומות ללימודי התואר באוניברסיטאות השונות הינו מוגבל ביחס לרמת הביקוש הגבוהה, על כן, תנאי הקבלה עומדים על רף גבוה במיוחד ומאפשרים לאוניברסיטאות לקבל לשורותיהן אך ורק סטודנטים מצטיינים שיוכלו לעמוד בדרישות הגבוהות של בתי הספר לרפואה ברחבי הארץ.

 

אם כך, הקבלה ללימודי רפואה מהווה מכשול עיקרי עבור סטודנטים שחולמים על החלוק הלבן, אולם חשוב לציין שגם לאחר שהתקבלתם, מצפה לכם דרך ארוכה שכוללת לימודים מאתגרים בדרך להגשים את חלומכם. תהליך הקבלה ללימודי רפואה תלוי בראש ובראשונה בציוני הבגרות והבחינה הפסיכומטרית, לעיתים, נדרשת גם בחינת כניסה לחוג.

 

 

תנאי קבלה לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

תנאי הקבלה ללימודי רפואה באוניברסיטת בן-גוריון עומדים על ציון סכם המורכב מציוני הפסיכומטרי וציוני הבגרויות העומד על 757, ומשתנה מידי שנה במספר נקודות למעלה או למטה. בכל שנה מתקבלים הסטודנטים שהגישו את הציונים הגבוהים ביותר ואלו מוזמנים לראיון קבלה אצל וועדת הקבלה של החוג. סטודנטים שעברו בהצלחה את הראיון מתקבלים ללמודים.

 

תנאי קבלה ללימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב

 

תנאי הקבלה ללימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב כוללים ציון התאמה משוכלל בין ציוני הבגרויות והפסיכומטרי העומד על 720 ומשתנה מידי שנה במספר מועט של נקודות למעלה או למטה. מועמדים שעמדו ברף ראשוני זה יקבלו זימון למרכז מור שהינו מרכז הערכה למועמדים ללימודי רפואה. במבחן כולל נושאים כגון דינאמיקה קבוצתית, סדרה של סימולציות וראיונות אישיים. הקבלה ללימודים באוניברסיטה מבוססת על מעבר בציון גבוה של מבחן מור. באוניברסיטת תל אביב יש אפשרות להתקבל ללימודים גם במסגרת אפיק מעבר לרפואה

 

במסגרת האוניברסיטה קיים מסלול קבלה ללימודי רפואה ללא פסיכומטרי, המתאים למי שברשותם תואר ראשון בהצטיינות יתרה. מדובר במסלול אקסקלוסיבי במסגרתו מתקבלים כ - 2 מועמדים כל שנה.

 

תנאי קבלה לרפואה באוניברסיטה העברית

 

האוניברסיטה העברית בירושלים מתנה את הקבלה בציון פסיכומטרי העומד על מינימום של 760 וממוצע בגרות של 111, אולם אם ציון הפסיכומטרי שלכם נמוך יותר וממוצע הבגרויות שלכם גבוהה יותר תוכלו לעבור לשלב הבא. השלב הבא הינו מבחן מרקם להערכת מועמדים לרפואה שכולל מעבר של סדרת ראיונות אישיים. סטודנטים שעברו את הבחינה יתקבלו ללמודים.

 

תנאי קבלה לרפואה בטכניון

 

תנאי הקבלה ללימודי רפואה בטכניון עומדים על ציון סכם שנע בין 93-95, שהיא ציון משוכלל של הבגרויות והפסיכומטרי. בנוסף, מועמדים שעומדים בציון הנ"ל יזומנו לבחינת מור. סטודנטים שיעברו את הבחינה בציון הגבוה ביותר יתקבלו ללימודים.

 

 

ציון פסיכומטרי


ברבים מן המוסדות נדרשים המועמדים לציון פסיכומטרי של 700 לפחות כתנאי מינימלי להרשמה לתכנית השש שנתית, חשוב להדגיש כי נתון זה אינו מתייחס לציון הסכם (או התאמה) שנדרש לצורך הקבלה לחוג, אלא לציון מינימלי למיון ראשוני של מועמדים בעת ההרשמה.


ציון ההתאמה הנדרש לצורך קבלה משתנה כאמור בין המוסדות ונע בין 740 - 760, אולם יכול להיות גבוה או נמוך מטווח זה. ציון ההתאמה מורכב משקלול הפסיכומטרי, בגרויות, ציון מבחן מו"ר וגורמים נוספים לפי נוסחאות פנימיות של מוסדות הלימוד.

 

תהליך הרשמה


תהליך ההרשמה ללימודי רפואה כולל מספר שלבים. הם כוללים חישוב ובדיקה של רף הציונים ולאחריהם מעבר מבחני המיון וימי ההערכה.


רשאים להירשם בעלי אזרחות ישראלית הממלאים הצהרת בריאות, מעידים על היעדר רישום פלילי, ומציגים אישורים על ביצוע החיסונים הנדרשים. קיימים נתוני סף לשליחת המועמדות כגון ציון פסיכומטרי מסוים, בגרות במתמטיקה בציון גבוה וציון גבוה בפרקי האנגלית בפסיכומטרי או מבחן אמי"ר.


כמו כן יש לשלם את תעריפי ההרשמה, המשתנים מעת לעת וממוסד למוסד.


הציונים בפסיכומטרי ובבגרויות נשלחים ישירות אל מוסדות הלימוד על ידי המרכז הארצי לבחינות ומשרד החינוך (בהתאמה). המועמדים אינם נדרשים לשלוח את הציונים בעצמם למוסדות. מי שהם בוגרי תואר ראשון או בוגרי לימודים בחו"ל נדרשים לשלוח מסמכים רלוונטיים אל מוסד הלימוד.

 

גיל ההרשמה


המועצה להשכלה גבוהה הגדירה בעבר בחקיקה את הגיל המינימלי לקבלה ללימודי הרפואה, כאשר הגיל השתנה בין המוסדות, ולאחרונה בוטלה דרישה זו ברבים מבין המוסדות האקדמיים. כך למשל, באוניברסיטה העברית, בר אילן והטכניון אין הגבלת גיל כחלק מתהליך הקבלה.


מקרים מסוימים שבהם כן תיתכן הגבלת גיל הם לעתודאים, אז לעיתים קיימת הגבלה לגיל 17 כגיל מינימלי לקבלה.
 

לימודי רפואה בחו"ל

 

כאמור, תנאי הקבלה ללימודי רפואה בארץ הינם גבוהים במיוחד וסטודנטים רבים שאינם עומדים בקריטריונים הללו, אינם מוותרים על החלום ופונים ללימודים בחו"ל שם תנאי הקבלה פחות נוקשים. לשם כך, ידיעת האנגלית הינה חשובה, במיוחד כאשר מנסים להתקבל ללימודים באחת ממדינות מזרח מאירופה. מדינות אלה מקיימות תוכניות מלאות ללימודי רפואה בשפה האנגלית אשר מיועדות לסטודנטים זרים. חלק מהמוסדות הללו אף דורשים מבחן קבלה בשפה האנגלית.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה לרפואה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה לרפואה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמה לתפקיד רופא/ה
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: רפואה
התקבלו 465 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp