רוצה פרטים על תנאי קבלה מהנדסאי למהנדס?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

השלמה מהנדסאי למהנדס - תנאי קבלה במוסדות לימוד שונים בישראל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה מהנדסאי למהנדס? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה להנדסאים במחלקות לתואר ראשון בהנדסה
 
עברתם מסלול הנדסאי, נבחנתם בבחינות הממשלתיות, הגשתם את פרויקט הגמר, וסוף כל סוף קיבלתם את הדיפלומה. כעת אתם מבקשים להתקדם ללימודים לתואר ראשון בהנדסה, ומבקשים לדעת – האם הדיפלומה שלשמה עמלתם כה רבות תעזור לכם בדרך כלשהי להתקבל ללימודים. ובכן, במאמר זה ערכנו עבורכם סקירה של תנאי הקבלה להנדסאים מדופלמים בפקולטות להנדסה במוסדות הלימוד השונים בישראל.
 
אם ברצונכם להתקדם מתואר הנדסאי לתואר מהנדס, כאן תוכלו לקבל תשובות לשאלות כגון: באיזה מוסד לימודים תעודת ההנדסאי שלכם תעזור לכם להתקבל? האם תוכלו בעזרתה להתקבל ללא בגרות בפיזיקה? האם מתחשבים בממוצע ההנדסאי בחישוב הסכם? באיזה בתי ספר תקנה לכם התעודה פטורים לימודיים, ובאלו תנאים?
 
 
אוניברסיטת תל אביב
 
בפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב לא מפורטים תנאי קבלה מיוחדים למועמדים בעלי תואר הנדסאי. יחד עם זאת, אם יש בידיכם ציון התאמה (בגרות ופסיכומטרי) שאינו נמוך מ – 655, תוכלו להתקבל לתכנית לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ולמסלול דומה המשולב יחד עם מדעי המחשב.
 
אף על פי כן, אלה מכם שלא עברו מבחן בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות, או שקיבלו בבחינה זו ציון נמוך מ – 70, יחויבו במעבר של מבחן סיווג בפיזיקה. אוניברסיטת תל אביב מציעה קורס קיץ בפיזיקה, המהווה הכנה למבחן הסיווג. אחרי שתעברו את מבחן הפיזיקה בהצלחה תוכלו להשלים את התואר הראשון בזמן קצר יותר מן המקובל, בהתאם לכמות הפטורים שתקבלו. פטור ניתן על בסיס ציון ממוצע של 80 ומעלה במבחני הגמר הממשלתיים.
 
הקורסים שלגביהם ניתן לקבל פטור הם: מעבדות באלקטרוניקה (1, 2, 3), מבוא להנדסת חשמל, מערכות לוגיות ספרתיות, מעגלים אלקטרוניים ספרתיים ומעגלים אלקטרוניים אנלוגיים. זאת בתנאי שיש לכם תואר הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה. בוגרי תואר הנדסאי מחשבים זוכים בפטור מקורס מערכות לוגיות ספרתיות.
 
אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בן גוריון דרישות הקבלה מהנדסאי מוסמך דומות לדרישות האמורות בנוגע למועמדים אחרים. דרישות אלו כוללות: בגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות, בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות, ומעבר של מבחן פסיכומטרי. במסלול מחלקתי ניתן להתקבל גם ללא בגרות בפיזיקה, בתנאי שממוצע הבגרות תואם ציון סף אופטימלי, המוגדר על ידי כל מחלקה.
 
תואר הנדסאי בכל זאת יעזור לכם בבן גוריון, אם אין לכם ציון טוב בבחינת הבגרות במתמטיקה. במקרה זה, תהיו זכאים להמיר את ציון הבגרות במתמטיקה בציון מקצוע זה הנלמד בתכנית להנדסאים, ובלבד שתעמדו בקריטריונים הבאים: זכאות לתעודת בגרות, ציון של 550 ומעלה בפסיכומטרי, ממוצע בתואר הנדסאי שאינו נמוך מ – 75, והיקף שעות לימוד במתמטיקה בתכנית ההנדסאי, הנע בין 60 ל – 90 שעות לפחות. לאחר הקבלה ניתן לקבל פטורים בקורסים בעלי תכניות זהות לאלו שנלמדו במסלול ההנדסאי, בפנייה מיוחדת לרכז/ת לענייני סטודנטים ובאישור ועדת הוראה במחלקה.
 
אוניברסיטת בר אילן
 
קבלת הנדסאים לתואר ראשון בהנדסה בבר אילן נשקלת על סמך ציון הסכם של הבגרות והפסיכומטרי. המתקבלים יוכלו לקבל פטור מקורסים מסוימים, בתנאי שציוניהם בקורסים אלה אינם נמוכים מ – 75, ובלבד שלא נכשלו יותר מפעמיים במהלך לימודיהם האקדמיים.
 
הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל
 
בעלי תעודת הנדסאי זוכים בתהליך הרישום והקבלה לתכניות לתואר ראשון בטכניון במקדם הטבה של 1.20. ככל שהציון הממוצע בתואר ההנדסאי גבוה יותר, כך הבונוס גדול יותר. בנוסף, ישנה התחשבות בציון שקיבלו המועמדים בפרויקט שביצעו במסלול ההנדסאי, והוא מצטרף לציוני בחינות הבגרות. ממוצע הציונים בתכנית ההנדסאי מצטרף לממוצע הבגרות.
 
תהליך הקבלה במחלקות השונות בטכניון כולל מעבר של בחינת סיווג בפיזיקה. מועמדים הנדסאים שלמדו במסלול מכונות או במסלול מכונות חקלאיות רשאים לקבל פטור מחלקה הראשון של הבחינה, העוסק במכניקה, ובלבד שקיבלו ציון של 70 ומעלה במבחן החיצוני במכניקה טכנית. אלה שלמדו במסלול אלקטרוניקה או במסלול מכשור ובקרה רשאים לקבל פטור מחלקה השני של בחינת הסיווג, העוסק בחשמל, ובלבד שקיבלו ציון של 70 ומעלה במבחן החיצוני במקצוע המרכזי במסלול.
 
מכון טכנולוגי חולון HIT
 
ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה לתואר ראשון במכון טכנולוגי חולון יוכלו להתקבל הנדסאים גם ללא ציון פסיכומטרי, בתנאי שהממוצע שלהם בבחינות החיצוניות עומד על 80 ויותר. תנאי קבלה נוספים הם: ציון בבחינת בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות (80 לפחות) או ברמת 5 יחידות (70 ומעלה); ציון של 70 לפחות בבגרות בפיזיקה 5 יחידות. בכל אופן, אם אינכם עומדים בתנאים אלה תוכלו לעבור מכינות רלוונטיות במכון טכנולוגי חולון לקראת הקבלה ללימודים.
 
שנקר - בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב
 
בפקולטה להנדסה בשנקר מתקבלים ללימודי התואר הראשון הנדסאים בעלי ממוצע בגרות של 85 ומעלה וציון פסיכומטרי שאינו נמוך מ – 620. הנדסאים המחזיקים בממוצע של 90 ומעלה במבחנים החיצוניים ובפרויקט, אינם נדרשים לציון פסיכומטרי.   
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה מהנדסאי למהנדס?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה מהנדסאי למהנדס?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה מהנדסאי למהנדס

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp