רוצה פרטים על תנאי קבלה - לימודי הנדסה כימית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי הנדסה כימית

מחפש/ת מידע על לימודים? תנאי קבלה - לימודי הנדסה כימית? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה כימית


איך מתקבלים ללימודי הנדסה כימית?


ענף הנדסת הכימיה מתמקד בהפקה של כימיקלים לצרכים תעשייתיים. הוא בעל השפעה על תחומים כמו תעשיית התרופות, החקלאות, ייצור הדשנים והפקת חומרי ניקוי. החוקרים משלבים בין הבנה מעמיקה של עולם הכימיה ותכונותיהם של חומרים שונים לבין פיתוח של תהליכים הנדסיים בייצור וניהול טכנולוגי של המתרחש בהם. כך הם מפתחים חומרים מסוגים שונים כמו מתכות, חומרים פלסטיים ורכיבים אלקטרוניים ומעצבים אותם לתועלתו של האדם.


לאור ההתפתחויות הרבות בענף, קיים כיום ביקוש רב למהנדסים כימיים. לימודי הנדסה כימית מעניקים כלים וידע מדעי למעוניינים להשתלב במחקר ובפיתוח. את המסלול ניתן ללמוד במספר אוניברסיטאות וכן במכללות. על מנת להתקבל ללימודים, נדרשים המועמדים להיות בעלי ציונים גבוהים יחסית בפסיכומטרי ובבגרויות. כחלק מתנאי הקבלה, מושם דגש רב על ציוני הבגרויות במקצועות הריאליים כמו פיזיקה, כימיה ומתמטיקה.


להלן תנאי קבלה ללימודי הנדסה כימית במוסדות השונים בארץ:


לתשומת לבכם, נכונות המידע המוצג עלולה להשתנות מעת לעת, כדי לקבל את תנאי הקבלה המדויקים יש לפנות אל מוסדות הלימוד עצמם.

 


הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


הסטודנטים בפקולטה להנדסה כימית בטכניון יכולים לבחור מתוך מספר מסלולי לימוד, בין היתר מדעי הטבע; הנדסת ביוכימיה, אשר מתמקדת בתהליכים ביולוגיים; ותכנית במערכות סביבתיות, אשר משותפת למסלול להנדסה אזרחית והנדסת מזון.


על מנת להתקבל ללימודי הנדסה כימית בטכניון, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה ובה מספר יחידות ריאליות וציון בבחינה הפסיכומטרית. ציון הסכם שדרוש לקבלה נע בין 81 - 83. זהו ציון סף משולב שמחושב באופן ייחודי לטכניון.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב


באוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד הנדסת כימיה במסגרת חד חוגית או בתכנית דו חוגית ללימודי כימיה בשילוב ננוטכנולוגיה ולימודי הנדסה כימית. הסטודנטים יכולים לבחור בין התמחות בחומרים מתקדמים לבין התמחות בביוטכנולוגיה.


כדי להתקבל ללימודי הנדסה כימית באוניברסיטת בן גוריון, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי של 600 ומעלה. ציון הסכם שדרוש לקבלה למסלול זה הוא 500 לפחות. ישנה אפשרות להתקבל ללא פסיכומטרי, לבעלי ממוצע בגרויות 109 ומעלה וכן בגרות במתמטיקה ובפיזיקה בהיקף 5 יחידות בציון 90 לפחות.

 

מכללת שנקר


על מנת להתקבל ללימודי הנדסה במכללה, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, ציון בבחינה הפסיכומטרית או תעודת הנדסאי. כדי להתקבל ללימודי הנדסה כימית במכללת שנקר הם נדרשים להציג ממוצע של 85 ומעלה בבגרויות, ברמה של 4 או 5 יחידות במקצועות מתמטיקה, אנגלית, מדעי המחשב, כימיה ופיזיקה. ציון הפסיכומטרי שנדרש לקבלה הוא 620 לפחות. יכולים להתקבל גם מועמדים שלהם ציון 90 ומעלה בבחינות החיצוניות של לימודי הנדסאים.


המועמדים נדרשים לקחת חלק במכינה בכימיה, בפיזיקה ובמתמטיקה שנערכת בחודשי הקיץ לפני תחילת הלימודים. המכינה מתפרשת על פני כ - 7 ימי לימוד מרוכזים. מי שברשותם ציון של 75 ומעלה בבגרות במתמטיקה ובפיזיקה , או ציון של 85 ברמת 4 יחידות בבחינות אלה, פטורים מהשתתפות במכינות ההשלמה.


אוניברסיטת אריאל בשומרון


מועמדים שרוצים להתקבל ללימודי הנדסת כימיה באוניברסיטת אריאל, בכל אחת מההתמחויות, נדרשים להיות בעלי ציון קבלה משולב של לפחות 541, תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע של 80 לפחות, וציון של 550 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית. עליהם להציג ציונים גבוהים בבחינות הבגרות בפיזיקה, במתמטיקה, באנגלית ובמקצוע ריאלי נוסף. כמו כן, המועמדים נדרשים לקחת חלק במכינת השלמה שעורכת האוניברסיטה.


המכללה להנדסה סמי שמעון


לימודי הנדסה כימית בסמי שמעון מתקיימים בשלושה מסלולים: ביוטכנולוגיה, המתמקדת בתהליכי הנדסה של תאים חיים לצרכי התעשייה; טכנולוגיות מים (בבאר שבע), שנוגעת לטיפול כימי במים לצרכי השקיה, שתייה ושיפור סביבתי; ותעשייה תהליכית, מסלול המשלב בין היכרות עם תכונות חומרים לניהול של תהליכים מתקדמים בתעשייה. בקמפוס אשדוד נלמד מסלול התמחות אנרגיה.


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי הנדסה כימית במכללת סמי שמעון נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה. הציון המינימלי הנדרש בבגרות במתמטיקה 70 ברמת 5 יחידות לימוד. יש צורך גם בציון בבגרות בכימיה ברמת 5 יחידות לימוד. כמו כן, עליהם להציג ציון בפסיכומטרי. כל המועמדים מוזמנים לריאיון שנערך בפני ועדת קבלה.

 

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - לימודי הנדסה כימית?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - לימודי הנדסה כימית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - לימודי הנדסה כימית? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 3,035 סטודנטים
המליצו והצביעו על הנדסה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 3.9

    המכללה האקדמית כנרת 184 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים 913 חוות דעת

  • 4.2

    מכללת אפקה 235 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,035 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם