תכנית לסטודנטים מצטיינים בלימודי חינוך במכללת לוינסקי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תכנית רג"ב - מכללת לוינסקי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנית רג"ב למצטיינים בלימודי חינוך במכללת לוינסקי לחינוך

 

להצטיין בהוראה

 

תפקידו של המורה ושל המחנך אינו נגמר עם צלצול הפעמון. לאיש החינוך יש השפעה ניכרת על תפיסת העולם של התלמידים והוא יכול לעצב את האישיות שלהם למטרת רווחת הכלל.

 

תכנית רג"ב היא תכנית לימודים ייחודית למצטיינים אשר מקנה לסטודנטים בעלי נתונים גבוהים במיוחד את הכלים להקנות לתלמידים במסגרות החינוך השונות לחיים ערכיים של עזרה לזולת ומעורבות בקהילה.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית רג"ב ללימודי חינוך במכללת לוינסקי לחינוך היא תכנית מצטיינים בהוראה המיועדת לסטודנטים עם נתונים גבוהים ועם פוטנציאל למנהיגות חברתית וחינוכית. מטרת התכנית היא להכשיר מורים בעזרת הקנייה של ידע רב תחומי וכלים מתקדמים לחינוך ולהוראה, לפתח מנהיגות, חשיבה ביקורתית, יזמות ועיצוב תפיסת עולם וכן לטפח אחריות חברתית ומעורבות בקהילה בעזרת התנדבות והקמה של מיזמים קהילתיים שונים.

 

תכנית הלימודים היא תכנית מואצת שנבנתה בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. הסטודנטים שמשתתפים בתכנית מקבלים מלגת לימודים מלאה ומלגת קיום. משתתפי התכנית לומדים ידע תיאורטי לצד ידע מעשי לזיהוי צרכים חינוכיים הן בהווה והן בעתיד. נוסף על לימודי מתמטיקה, מדעים ואנגלית הסטודנטים בוחרים במקצוע התמחות שבו הם יקבלו תעודת הוראה מבין המקצועות הבאים: תנ"ך או מחשבת ישראל לבית הספר היסודי והעל יסודי, שפה וספרות ערבית למגזר הערבי, ערבית למגזר היהודי, ספרות ולשון עברי למגזר הדתי ולמגזר הממלכתי דתי או מסלול גן.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים והם כוללים קורסי חינוך והוראה, קורסי התמקצעות בתחום דעת, הכשרה מעשית ועשייה חברתית הן במכללה והן בקהילה.

 

מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך היא מוסד לימודים אקדמי אשר מתמחה בחינוך, בהוראה ובהכשרת מורים. מגוון תכניות הלימוד של המכללה בנויות על בסיס ערכי חברתי הן מהפן המקומי והן מהפן האוניברסלי וכן הן עומדות בדרישות שלמדרש החינוך ומותאמות לצרכים של התלמידים בישראל. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד הוראת תנ"ך, הוראת מחשבת ישראל, הוראת ספרות עברית וכללית והוראת מתמטיקה.

 

תנאי קבלה

 

לתכנית רג"ב למצטיינים מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה על סמך שלושה מסלולים: על סמך ציון משולב של ממוצע הבגרויות עם ציון הבחינה הפסיכומטרית שצריך להיות 650 לפחות; על סמך ציון משולב של 630 למועמדים שמוכיחים הצטיינות חברתית וערכית; על סמך ציון בחינת הפסיכומטרי בלבד שצריך להיות 660 ומעלה. הקבלה ללימודים מותנית בוועדת קבלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים בכל דרישות התכנית מקבלים תואר בוגר בהוראה (B.Ed.) ותעודת הוראה בתחום שבו התמחו.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תוכנית רג"ב למצטיינים בהוראה מבוקשים מאוד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של מסגרות חינוכיות, הן הפורמאליות והן מסגרות חינוך בלתי פורמאלי. כמו כן, הבוגרים יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי החינוך השונים במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

כמה זמן אורכת הרחבת הסמכה לגיל הרך?
שירה
ללא תגובה
קבלה למסלול דו מחלקתי פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטת בן גוריון
אופק חנוך
1 תגובות
בחירת לימודים בתחום פרטני עם ילדים
נירית
1 תגובות
השלמת תזה בחוג מדיניות ומנהיגות בחינוך באונברסיטת חיפה או בר אילן
עריפה
1 תגובות
דו חוגי עם תעודת הוראה
אנונימי
1 תגובות
משכורת של הסבת אקדמאים
מאיה
1 תגובות
חוות דעת על מכללת תלפיות
ליטל
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,224 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,453 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp