לימודים לתואר שני לנשים חרדיות במבח"ר - מכללת בני ברק האקדמית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני לחרדיות - מבח"ר.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לימודי תואר שני לחרדיות במכללת מבח"ר
 
להתקדם בשירות הציבור
 
נשים חרדיות בעלות תואר ראשון בתחומי החינוך והטיפול השונים – במכללת מבח"ר חושבים עליכן; במכללה זו מציעים ארבעה מסלולים שונים לבנות ללימודי תואר שני בציבור החרדי, בחסות אוניברסיטת חיפה ובשיתוף מלא עמה. בחירה באחד ממסלולים אלה תאפשר לכן להתקדם מקצועית, להשתלב בתפקידי ניהול, לפתוח נישות מחקריות עצמאיות – וכל זאת במסלולים לנשים בלבד.
 
מסלולי הלימוד
 
להלן פירוט על אודות ארבעת המסלולים ללימודי תואר שני לחרדיות במכללת מבח"ר:
 
תואר שני בייעוץ חינוכי
 
התכנית ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי נועדה להעמיק את הידע ואת הניסיון המעשי המצויים ברשות הסטודנטיות בוגרות התארים הראשונים בתחומי החינוך השונים, ולאפשר להן להתמקצע בייעוץ המיועד למסגרות חינוכיות, בדגש על מסגרות חינוכיות במגזר החרדי. תכנית זו נפרשת על פני שלוש שנים. לשם כך, הסטודנטיות במסלול לומדות גישות שונות לייעוץ פרטני וקבוצתי, מתודות לבנייה של תהליכי ייעוץ והיבטים כלל מערכתיים בייעוץ החינוכי. בנוסף, הן לומדות כיצד לסייע לכל תלמיד בהתאם לאישיותו ולרקע שממנו הוא מגיע, לומדות על מצבי לחץ ומשברים בגילאים השונים, מתרגלות טכניקות לסיוע בקשיי הסתגלות ועוד.
 
תואר שני בעבודה סוציאלית
 
התכנית ללימודי תואר שני בעבודה סוציאלית נועדה להרחיב את ידיעותיהן של התלמידות בתחומים השונים הנכללים במקצוע, להכשיר אותן למחקר אקדמי, להעמיק בהן את ההזדהות עם ערכי המקצוע ולאפשר להן להשתלב בתפקידים ניהוליים בתחום. כמו כן, התכנית נועדה לקדם את הסטודנטיות לעצמאות מקצועית בעבודה סוציאלית. בנוסף, התכנית עוסקת במאפייני המגזר החרדי ובצרכים החברתיים כלכליים של קבוצה זו.
 
לשם כך, הסטודנטיות במסלול לומדות נושאים כפסיכופתולוגיה אבחנתית, שיטות מתקדמות במחקר כמותי ואיכותני, נושאים הקשורים בתיאוריות של גיל ההתבגרות, התמודדות עם הפרעות אכילה, נושאים מתקדמים בטיפול משפחתי ועוד. בנוסף, הן לומדות טכניקות נוספות להתערבות קבוצתית, טיפול הוליסטי בבריאות ובשיקום ונושאים הקשורים בניהול ארגוני רווחה. תכנית לימודים זו, המתקיימת במסלול ללא תזה, כוללת השתתפות בסמינרים ובפרקטיקום, ומחייבת מעבר של בחינה מסכמת.
 
תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות
 
במסגרת מסלול זה לתואר שני לומדות הסטודנטיות כיצד להשתמש בכלי האומנות לצורך יצירה וקידום של תהליכים טיפוליים, קבוצתיים ופרטניים, במגוון אוכלוסיות. לשם כך, הן רוכשות ידע מתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאמנויות, ומתנסות בשיטות טיפול שונות, לומדות על אסכולות טיפוליות ועוד. בתכנית זו ניתן ללמוד במסלול עם תזה או ללא תזה ולבחור באחת מתוך כמה התמחויות: דרמה, פסיכודרמה, אמנות חזותית, מוזיקה ותנועה ומחול.
 
 
תנאי קדם ייחודיים לקבלה ללימודי תואר שני בטיפול באמנויות הם השתתפות בעבר בקורסים: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכופיזיולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה, סטטיסטיקה ושיטות מחקר. נוסף על כך, על המועמדות להיות בעלות 300 שעות של ניסיון מוכר בתחום האמנות שבו הן מבקשות להתמחות בטיפול, וכן להיות בעלות 200 שעות ניסיון מעשי באותו תחום אמנות או בתחומים קרובים אליו. בתכנית זו משולבת הכשרה מעשית מקיפה, והיא כוללת 960 שעות במהלך התואר כולו. בתום הלימודים במסלול תוכלנה הבוגרות להשתלב בעבודה בטיפול באמצעות אמנויות בגופים ציבוריים ופרטיים בתחומי החינוך, הטיפול, הרווחה, הבריאות והשיקום.
 
המסלול ללימודי תואר שני בסיעוד
 
הלימודים במסלול זה מיועדים לבעלות תואר ראשון בסיעוד שהן גם בעלות תעודה של אחות מוסמכת. בתכנית לימודים זו נלמדים מיומנויות וכלים מחקריים המיועדים לתחום הסיעוד, וכן מעמיקים בנושאים מרכזיים בתחום זה; לשם כך, התכנית מתמקדת בפיתוח החשיבה הביקורתית, יכולת הניתוח וכישורי המחקר, וכן בנושאים כקידום איכות חיים במצבים סיעודיים ובהתמקדות במחלות כרוניות קשות. במסגרת הלימודים לתואר שני בסיעוד מתבקשות הסטודנטיות להשתתף בסמינריונים מחקריים וכן להיבחן בבחינת גמר. בתום הלימודים יוכלו הבוגרות להשתלב בתפקידי ניהול במוסדות בריאות שונים – ציבוריים ופרטיים, ואף להשתלב בהוראה ובמחקר במסלולים אקדמיים בענף הסיעוד.
 
תנאי הקבלה
 
תנאי הקבלה זהים ברובם בין המסלולים השונים; בכולם נדרש תואר ראשון בתחום, בציון מינימלי של 85, למעט במסלול לעבודה סוציאלית שבו נדרש ציון ממוצע של 76 ושנתיים לפחות של ניסיון בשטח. בנוסף, הקבלה לכל המסלולים מותנית במעבר של בחינה באנגלית מטעם האוניברסיטה בציון של 75 לפחות, וכן במעבר של ריאיון אישי ובהגשת שתי המלצות אקדמיות או מקצועיות. בחלק מן החוגים נדרשים, בנוסף לתנאים הללו, גם הגשה של קורות חיים, הצהרת כוונות אקדמית ("מדוע אני רוצה ללמוד במסלול זה"), ובחלקם נדרשים גם לימודי קדם או לימודי השלמה בטרם הקבלה למסלול לתואר שני.
 
מתכונת הלימוד
 
בכל המסלולים מתכונת הלימוד היא כשנתיים, כאשר בחלק מהם נוספת עוד שנה, המוקדשת להתנסות מעשית בלבד. לרוב, הלימודים בתכניות אלה נפרשים על פני יום אחד מרוכז בכל שבוע, החל משעות הבוקר ועד שעות הערב. לימים אלה יש להוסיף לעתים ימים של הכשרה מעשית בשטח. בחלק מן המסלולים מתקיימים קורסי קיץ מרוכזים. באופן עקרוני, רוב התכניות נלמדות במסלולים ללא תזה, אך בחלקן תינתן אפשרות לכתיבת תזה, בתיאום מראש.
 
* נציין כי המסלולים לתואר שני בייעוץ חינוכי ובעבודה סוציאלית מוצעים ללימוד במתכונת זהה גם בתכניות המיועדות לגברים בלבד.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מבח"ר - מכללת בני ברק האקדמית | לימודים לחרדים

עוד מסלולי לימוד - מבח"ר - מכללת בני ברק

חוות דעת של סטודנטים על תואר שני לחרדיות - מבח"ר

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מבח"ר - מכללת בני ברק
24/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לא כל כך מסתדרת עם כך שהלימודים הם בבני ברק, קשה לי עם הנסיעות

על הקמפוס

מקום נחמד מאד ישנם חדרי מחשבים, יש פינת קפה, המרצים/ות נהדרים.

טיפים

ללכת על זה עם הרבה מרץ וכח להגיע ללימודים לאחר החלטה נחושה


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

קורס לחרדים לבניית אתרים
שירי מוכתר
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי לחרדים
איברם
1 תגובות
בקורס מאמני כושר לדתיים מלמדים גם עזרה ראשונה?
איציק
1 תגובות
קורס באבטחת מידע לחרדים
ישראל והב
1 תגובות
מסלול קצר מ3 שנים
ענבל
1 תגובות
קבוצות נפרדות בבישול לנשים
שולי
1 תגובות
קורס מדריך רכיבה טיפולית
נתן אמסלם
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה1,257 חוות דעת

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp