קורס ניהול רשתות MCSA ו - MCSE במכללת המינהל הטכני

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על המינהל הטכני - קורס ניהול רשתות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניהול רשתות תקשורת ומחשבים MCSE ו - MCSA במכללת המינהל הטכני


מעבירים את הנתונים בהצלחה


כמות המידע והנתונים שעוברים היום בארגונים עסקיים היא רבה ביותר, אינפורמציה זו היא בעלת חשיבות רבה במיוחד לתפקוד הארגוני התקין כאשר לרוב מדובר במידע רגיש שבו תלויים במידה רבה הפעילות התקינה של החברה והיתרון שלה בתחרות הרבה במשק. חברת התוכנה הגלובלית מיקרוסופט הגדירה כמה דרגות למנהלי רשתות, בהן הסמכת MCSE, ולאחריה הסמכת MCSA. הסמכות אלה מגדירות את תחומי האחריות של מנהלי הרשתות ומוודאות של רמת שליטתם במיומנויות חיוניות לביצוע תפקידם. תפקידים אלה הם מבוקשים במיוחד בתעשייה של היום ויכולים לפתוח דלת לקריירה מאתגרת בעולם ההייטק.


במכללת המינהל הטכני ניתן ללמוד בקורס ניהול רשתות תקשורת, שמכין את תלמידיו לקבלת הכשרת MCSE והכשרת MCSA של חברת מיקרוסופט העולמית. תכנית זו מעניקה למשתתפיה כלים להשתלבות כמנהלי רשתות מחשבים ותקשורת שיכולים לספק מענה יכיל וממוקד לשלל תקלות ברשתות ובתחומי הגישה למשאבים הארגוניים. בוגרי הקורס מחזיקים בידע מקצועי רב, הם יכולים להקים רשתות מרמת התכנון ועד למתן שירות שוטף לרשתות פעילות, וכך הם יכולים להשתלב במגוון של ארגונים בתעשיית ההייטק.

 


תכנית הלימודים


לאורך הכשרה מקצועית זו המשתתפים רוכשים מיומנויות יסוד בתחום רשתות התקשורת וניהולן. הם מתוודעים לסוגי הרשתות המקומיות והמרחביות ולטופולוגיות רשת שונות וכן לציוד שנדרש לרשתות כגון נתבים, רכזת ורכיבים נוספים. כמו כן, הם לומדים לעומק על תהליך ההתקנה הפיזית של הרשתות, מרמת הכבילה ועד להגדרתן של תחנות עבודה ברשת. כמו כן, הם לומדים על הגדרות מתקדמות ברשתות, כגון הגדרת מחשבים או הגדרתם של משתמשים תחת שירותי השרת. לאחר מכן, הם לומדים כיצד לנהל ולאכוף מדיניות ארגונית בשלל סביבות עבודה ממוחשבות ולטפל בסוגית שנוגעות למערכות וירטואליות, למדפסות ולקבצים. נוסף על כך, הם עוסקים בתחום אבטחת המידע ולומדים כיצד ניתן להגן על המידע המועבר דרך הרשתות ובשירותי הענן ולשמור עליו מפני פגיעות ומתקפות.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כחצי שנה, המשתפים בו יכולים לבחור בין מספר מסלולים לפי צורכיהם. ניתן ללמוד בקורס ערב בו נערכים שני שיעורים במהלך השבוע או במסלול ימי שישי, שבו השיעורים נערכים בבקרים. נוסף על כך אפשר ללמוד במסלול פרטני בו מקבלים הדרכה אחד על אחד ממדריך במתכונת מואצת. קורס זה משלב עבודה מעשית לכל אורכו, במהלכו המשתתפים לוקחים חלק בתרגילים במעבדת המחשבים של המכללה ובהם מתנסים בהקמה של רשתות תקשורת ברמה הפיזית וברמת הגדרת הרשת.


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס זה לומדים על מגוון רחב של נושאים ובהם:

 

 • ניהול רשתות אנטרפרייז
 • מחשוב ענן ושרתי טרמינל
 • תקשורת פסיבית ואקטיבית
 • מערכות וירטואליות ושרתים
 • עבודה מול קבוצות מחשבים
 • אינטרנט ככלי למנהלי רשתות
 • רשתות מקומיות מול מרחביות
 • התקנת רשתות והגדרת תחנות
 • ניהול קבוצות ומשתמשים בדומיין    
 • אבטחת מידע
 • הגדרות תצורה
 • טופולוגיות רשת
 • נתבים וציוד רשת
 • פרוטוקול TCP ו - IP
 • חלוקת כתובות ברשת
 • שרתי קבצים ומדפסות
 • אכיפת מדיניות ארגונית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת המינהל הטכני מתמקדת בהכשרתם של טכנאי שירות במגוון של תחומים מבוקשים. ההכשרות המקצועיות שמתקיימות בה משלבות עשייה מעשית מרובה ומכינות את המשתתפים בהן להשתלבות בתפקידים טכנולוגיים בשלל ענפים. בין היתר, ניתן ללמוד בקורס טכנאי מזגנים וקירור, קורס תוכניתני CNC, קורס תוכנת סולידוורקס, קורס טכנאי מחשבים, קורס מערכות מיגון ושמע לרכב, קורס טכנאי טלפונים סלולריים, קורס מכשור רפואי, קורס טכנאי מערכות מיגון ואבטחה, קורס טכנאי שירות למוצרי חשמל ביתיים, קורס מנעולנות ועוד שלל תכניות. חלק מן הקורסים במכללה ניתן ללמוד גם במתכונת פרטנית בהדרכה אחד על אחד, במטרה להתאים את מתכונת ההכשרה ואת התכנים הנלמדים בה לצורכים האישיים. למכללה שלוחות בערים ראשון לציון וכפר סבא.


תנאי קבלה


הקורס מתאים למעוניינים להשתלב מבחינה מקצועית בתחום ההייטק ולמלא תפקידי מנהלי רשתות. כדי להתקבל לתכנית אין צורך בניסיון מקצועי קודם בתחום הרשתות, עם זאת יש עדיפות לבעלי רקע ושליטה בסיסיים בתפעול מחשב ובהיכרות עם מערכת ההפעלה חלונות של חברת מיקרוסופט.

 


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל התנאים זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית באר שבע. לאחר תום הקורס הם יכולים לגשת למבחנים חיצוניים שעורכת חברת מיקרוסופט, מי שעוברים בחינות אלה בהצלחה זכאים לקבל הסמכות בינלאומיות מטעם החברה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת המינהל הטכני - בית ספר לטכנאי שירות | קורסים מקצועיים

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

כניסה לתחום אבטחת מידע ללא ידע קודם
אלעד
1 תגובות
התמקצעות וכניסה לתחום אבטחת מידע
יצחק
1 תגובות
הסבה מניהול מערכות בריאות לתחום ההייטק
סארה
1 תגובות
קורס הכרת המחשב ותוכנות אופיס
מאיר
1 תגובות
קורס Solidworks במכללה הטכנולוגית באר שבע
שגב
1 תגובות
איזו תעודה מקבלים בסיום תואר ראשון במדעי המחשב?
בן אברהם
1 תגובות
היכן מתקיים בארץ קורס CISA?
הדס
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן950 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp