החוג לתולדות ישראל באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
החוג לתולדות ישראל באוניברסיטת חיפה

לימודי תולדות ישראל באוניברסיטת חיפה

 

קצת על הפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה...

 

הפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה מציעה לסטודנטים מגוון מסלולי לימודים לתואר ראשון, שני ושלישי בתחומים. תוכניות הלימודים איכותיות הן מקיפות ורב תחומיות המכשירות את הסטודנטים להיות בעל ידע תיאורטי ומעשי ומקנים להם את מיטב המיומנויות הנחוצות לצרכי מחקר בתחום הלימודים הנבחר. סגל הפקולטה כולל מרצים בעלי מוניטין גבוה וחוקרים בעלי שם בינלאומי. הפקולטה כוללת מכוני מחקר רבים בתחומים רבים.

 

 

לימודי תולדות ישראל לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

 

החוג לתולדות ישראל של אוניברסיטת חיפה מציע לסטודנטים שתי תוכניות ללימודי תואר ראשון: לימודי מחשבת ישראל לתואר ראשון ולימודי היסטוריה של עם ישראל.

 

  • לימודי מחשבת ישראל לתואר ראשון: הלימודים לתואר בוגר B.A במחשבת ישראל מאפשרים לסטודנטים לבחור בין תוכנית לימודי חד חוגית, תוכנית מקיפה המרחיבה בתחומי תולדות ישראל, לבין תוכנית לימודים דו חוגית, תוכנית המאפשרת לסטודנטים לרכוש ידע בתחום זה לצד חוג נוסף לבחירתו. הלימודים מחולקים לתקופות כרונולוגיות: העת העתיקה, המקרא, ספרות בתקופת הבית השני, ספרות בתקופת חז"ל, תקופת ימי הביניים, החסידות והקבלה, ההגות היהודית המודרנית ועוד.

 

  • לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון: לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר בוגר B.A מחולקים לארבע תקופות עיקריות: תקופת המקרא, ימי בית שני, תקופת ימי הביניים ותקופת העת החדשה.

 

משך הלימודים בחוג לתולדות ישראל של אוניברסיטת חיפה

 

הלימודים לתואר ראשון בחוג לתולדות ישראל של אוניברסיטת חיפה אורכים שלוש שנים בכל אחת מתוכניות הלימוד: לימודי מחשבת ישראל ולימודי ההיסטוריה של עם ישראל.

 

תנאי קבלה

 

הלימודים לתואר ראשון בחוג לתולדות ישראל של אוניברסיטת חיפה דורשים מהסטודנטים להציג תעודת בגרות וציון פסיכומטרי, כמו כן להיות בעלי ציון התאמה 500 ורמת "בינוני" ומעלה בבחינות הסיווג והמיון באנגלית. בעלי ממוצע של 100 ומעלה בבגרות יכולים להתקבל גם בלי פסיכומטרי. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים בהתאם לשנתון, למידע מפורט ומעודכן יש לפנות לראש החוג.

 

סיום הלימודים ואפשרויות תעסוקה

 

בוגרי החוג לתולדות ישראל של אוניברסיטת חיפה שעמדו בכל דרישות החוג והמסלול, מקבלים מטעם האוניברסיטה והפקולטה למדעי הרוח תואר ראשון "בוגר B.A בחוג לתולדות ישראל". תואר זה הינו אקדמי על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. עם סיום הלימודים וקבלת התואר יכולים הבוגרים להמשיך ללימודים אקדמיים מתקדמים בתחומי מדעי הרוח, מחשבת ישראל והיסטוריה של עם ישראל. כמו כן יכולים הבוגרים לעסוק במחקר או להשתלב בחינוך והוראת תולדות ישראל בבתי ספר, בתיכוניים ובאקדמיה.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על תולדות ישראל – אוניברסיטת חיפה
התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.7 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
12/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרצים באוניברסיטת חיפה מעולים, מרתקים ובעלי יחסי אנוש מעולים שזה לא פחות חשוב. כייף לבוא ללמוד.

על הקמפוס

אחלה אוניברסיטה, כייף לבוא ללמוד, נקי, מסודר קיימת אבטחה רבה וטוב שכך.

טיפים

ללמוד בכייף ולא רק בגלל שצריך. לבחור נושא לימודים שבאמת אוהבים ומעניין אתכם אחרת זה פחות כייף. לא ל קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
04/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

התכנית חכמ"ה היא מצויינת, המרצים מעולים החומר מאתגר אבל מועבר ומלווה באופן מקצועי מאוד

על הקמפוס

הוא בסדר העיצוב והמבנה ברמה די נמוכה וגם הדשא בחוץ הוא סינטטי שזה קצת עלוב

טיפים

להעביר את עובדות הקבלן בנקיון להעסקה ישירה, אי אפשר שמוסד ציבורי שאמור לסמל את הנאורות ינצל את העובד קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp