לימודי תולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תולדות האמנות – אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תולדות האמנות לתואר ראשון  באוניברסיטת תל אביב

 

לימודי תואר ראשון B.A בתולדות האומנות

 

לימודי תולדות האמנות לתואר ראשון, הינם לימודים לקראת "בוגר באוניברסיטה B.A באומנות". תוכנית זו מאפשרת לסטודנטים לקבל נקודת מבט מעמיקה וביקורתית בתחומים השונים של תולדות האומנות והאומנות החזותית: איור, ציור, עיצוב, פיסול, אדריכלות ואמנויות גראפיות עתיקות מתקופות כגון: העת העתיקה, ימי הביניים, הרנסנס, התקופה המודרנית, האומנות האסלאמית והאומנות הישראלית העכשווית. תוכנית הלימודים מדגישה את היצירה האינדיבידואלית של כל יוצר ומטפח חשיבה ביקורתית ועצמאית בקרב הסטודנטים.

 

 

מטרת הלימודים

 

לימודי תולדות האמנות באוניברסיטת תל-אביב באים להקנות כלים מקצועיים לפרשנות של שפה חזותית ויצירות אמנות. התכנית מפתחת מיומנויות ביקורת ומחקר ומספקת מיומנויות ניתוח של היבטים היסטוריים, תרבותיים וחברותיים של תולדות האמנות. הלימודים מטפחים מחשבה עצמאית וביקורתית בדרך לעיסוק במקצועות האמנות השונים.

 

תוכנית הלימודים

 

במהלך השנתיים הראשונות לתואר, הסטודנטים רוכשים ידע כללי באומנות האירופאית, בארבע התקופות העיקריות: העת העתיקה, ימי הביניים, תקופת הרנסנס, תקופת הבארוק והעת החדשה. כמו כן רוכשים הסטודנטים גם ידע באומנות הישראלית ובאומנות המוסלמית.

 

בשנת הלימודים השנייה משתתפים הסטודנטים בסמינריונים מעשיים המקנים להם מושגי יסוד בחקר האומנות ובשיטות העבודה בתחום זה. בשנת הלימודים האחרונה מעמיקים הסטודנטים את ידיעותיהם בשיטות עיון ומחקר מגוונות על ידי השתתפות נוספת בסמינריונים.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי תולדות האמנות מתפרשים על פני כ - 3 שנים אקדמיות ומחולקים ל - 6 סמסטרים. הסטודנטים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בסדנאות, בסיורים בתערוכות ובמוזאונים, במפגשים עם יוצרים ואמנים ובהרצאות אורח.


ניתן ללמוד במתכונת חד חוגית או דו חוגית. כמו כן, מציעה האוניברסיטה מסלול חד חוגי חדש לסטודנטים מצטיינים. במסגרת מסלול מיוחד זה זכאים הסטודנטים למקומות בסמינרים יישומיים בגלריות ובמוזאונים, למימון של מלגות מטעם החוג ולהשתתפות בשלל קורסים וכיתות אמן.
 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודי תולדות האמנות באוניברסיטת תל-אביב, נדרשים המועמדים להיות בעלי פסיכומטרי של 450 ומעלה ותעודת בגרות שעונה על דרישות האוניברסיטה. ישנן מספר אפשרויות קבלה ללא פסיכומטרי, למועמדים בני 40 ומעלה שזכאים לבגרות, למועמדים בעלי תעודת בגרות בממוצע 100 ומעלה, לבעלי ממוצע של 85 לפחות במקצועות ההמוניים בתעודת הבגרות או בעלי ממוצע 82 במקצועות ההומניים בתעודת הבגרות וצין של 85 במקצוע מתחומי אמנות ברמת 5 יחידות.


כדי לקבל את תנאי הקבלה המדויקים, מומלץ לפנות למזכירות החוג. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 

 

סיום הלימודים וקבלת תעודות

 

בתום לימודי התואר הראשון יוענק, לבוגרים אשר סיימו בהצלחה את כל דרישות החוג לאומנות, תואר ראשון "בוגר באומנות B.A" מטעם אוניברסיטת תל אביב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עם סיום לימודי התואר הראשון בתולדות האמנות יוכלו הבוגרים להשתלב במקצועות ההוראה וההדרכה בתחום האומנות, לעבוד במשרד החינוך, בחוגים, מתנ"סים, מוזיאונים וכדומה. כמו כן יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודי תואר שני באומנות או בתחומי לימוד קרובים, כגון: עיצוב, מוזיאולוגיה ואדריכלות. בתום לימודי תואר שני יוכלו הבוגרים לעסוק גם במחקר.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום ייעוץ לימודים
מקצוע יציב שנותן הכנסה טובה
אושר שאוליאן
ללא תגובה
שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
1 תגובות
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
1 תגובות
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
1 תגובות
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
1 תגובות
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp