רוצה פרטים על תואר בפילוסופיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פילוסופיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בפילוסופיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פילוסופיה תואר ראשון בפילוסופיה - למי זה מתאים? איך מתחילים?

 

 

המילה פילוסופיה הגיעה אלינו מהשפה היוונית ופירושה אהבת החכמה. וכשמה, היא חוקרת את מהותו של האדם והעולם בו הוא נמצא, מוסריות האדם, קיומו של האל ומהותו. הפילוסופיה מתחלקת למגוון תחומים באקדמיה:
 

 • תורת ההיגיון – הלוגיקה ומהותה המבחינה בין הסקה נכונה למוטעית.
 • מטאפילוסופיה- תחום זה חוקר את עצמו וחוקר את מהות הפילוסופיה, שיטותיה, מקורותיה ותכליתה.
 • מטאפיזיקה- תאור המאפיינים הכלליים ביותר של המציאות כמכלול.
 • תורת המידות- כולנו מכירים אותה בשם אתיקה. במילים אחרות, זוהי הפילוסופיה של המוסר.
 • האפיסטמולוגיה – תורת ההכרה. העוסקת בחקר הקיום, מהותו ומאגר הידע האנושי.
   

שני תחומים נוספים בפילוסופיה, אמנם קצת פחות קלאסיים, אך בהחלט נמצאים תחת הגדרתה הם:

 

 • האסתטיקה – דנה במושגי היופי והאומנות. כאן מתמקדים ביופייה של הבריאה ובנפלאות הטבע.
 • פוליטיקה – כאן מתעמקים באתיקה של קבוצות, ובאומנות הממשל. בתקופות רבות במהלך ההיסטוריה, ההתדיינות הפילוסופית בפוליטיקה הייתה חלק מרכזי בעולמם של הפילוסופים של אותה תקופה. הידועים שבהם היו אפלטון וסוקראטס.
   
 • תואר ראשון בפילוסופיה מעניק לסטודנטים ידע נרחב על הגות פילוסופית והשפעותיה על החברה האנושית. במהלך הלימודים מנתחים הסטודנטים כתבים ממיטב הפילוסופים, תוך שהם מבצעים השלכה של המודלים הפילוסופיים על תחומי החיים בחברה המודרנית. כלים אלה - העוסקים בתודעה האנושית, משמעות הקיום, הרצון החופשי והגורל - מאפשרים לסטודנטים לבחון שאלות מהותיות בנושאים הנוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו.

 

קיראו על: מדעי הרוח

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי פילוסופיה לתואר ראשון שואפים לפתח ולקדם בקרב הסטודנטים חשיבה פילוסופית במגוון מסורות ואסכולות. לפילוסופיה מקום מרכזי במורשת האינטלקטואלית שלנו ובכן בהבנתנו את עצמנו ולפיכך היא מהווה רכיב משמעותי וחשוב במחקר האוניברסיטאי ובהשכלה האקדמית.

 

לימודי תואר ראשון בפילוסופיה מתרכזים בהקניית ניסיון בסיסי והכשרה בפילוסופיה תוך שהם מדגישים את חשיבות הפילוסופיה במסורת המערבית. במסגרת הלימודים עושים הסטודנטים היכרות עם ההיסטוריה של הפילוסופיה , על כל שיטותיה וגישותיה, וכן נחשפים לנושאים המרכזיים והכלים ששימשו את הפילוסופים במהלך ההיסטוריה. בנוסף לכך, מושם דגש רב על פיתוח החשיבה הפילוסופית והכרות ראשונית עם ההיסטוריה של הפילוסופיה. 

 

מסלולי לימוד

 

תואר ראשון בפילוסופיה נלמד, בדרך כלל, במתכונת דו חוגית תוך שילוב עם תואר נוסף. ניתן לשלב לימודי פילוסופיה תוך יצירת שילובים מרתקים כגון לימודי משפטים ופילוסופיה, כלכלה ופילוסופיה, פסיכולוגיה ופילוסופיה, לימודי פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה ועוד. שילוב פילוסופיה עם תואר נוסף הופך את חווית הלימוד הכוללת למלאה ושלמה יותר. לימודים אלה מרחיבים את אופקיו של הסטודנט ומסייעים לו להביט על עצמו ועל החברה בצורה ביקורתית. כמו כן, חידוד מחשבה זה מהווה בסיס למצוינות בתחומים אקדמיים נוספים.

 

תוכניות הלימוד לתואר ראשון בפילוסופיה שואפות לחשוף את הסטודנטים למודלים שונים בתחום ולתיאוריות פילוסופיות מובילות. מטרות מרכזיות נוספות של לימודי פילוסופיה לתואר ראשון כוללות פיתוח כלים לניתוח ומחשבה ביקורתית תוך התמודדות עם אתגרים פילוסופים שונים,הקניית ידע והבנה בפילוסופיה בשיטות הפילוסופיות העיקריות, הקניית יכולת לקרוא טקסטים פילוסופים באופן עצמאי ולבחון שיקולי דעת פילוסופיים. כמו כן מתוודעים הסטודנטים למושגי יסוד ולתחומים נוספים בפילוסופיה.

 

הלימודים חושפים את הסטודנטים לתורתם של גדולי הפילוסופים בכל הזמנים, מאריסטו וסוקרטס ביוון העתיקה, דרך רנה דקאר,אבי הפילוסופיה המודרנית, ועד לפילוסופים בני ימינו. לבסוף, הסטודנטים נדרשים לכתוב תכנים פילוסופיים פרי עטם במסגרת הקורסים השונים.

 

מהם נושאי הלימוד?

 

לימודי פילוסופיה לתואר ראשון מקנים לסטודנטים מושגים בסיסיים בתחום. קורסי היסוד כוללים בין השאר לימודי לוגיקה, פילוסופיה יוונית, תורת המוסר, מטאפיסיקה ותורת ההכרה, פילוסופיה חדשה, פילוסופיה של הלשון, פילוסופיה של הדת, מטאפיסיקה ופילוסופיה של הנפש, ופילוסופיה של המדע. כל אלה נלמדים ברמת מבוא, כהכנה ללימודים מקיפים ומעמיקים יותר במסגרת לימודי תואר ראשון בפילוסופיה.

 

בהמשך, נלמדים נושאים נוספים כגון: רציונאליות תיאורטית ומעשית, גאולת הנפש אצל שפינוזה, קריאה מודרכת בטקסטים של פרויד ולאקאן, המיתוס בפילוסופיה, אסכולת פרנקפורט, לשון ונורמטיביות בתורת העצמי, לכסיקון לתיאוריה פוליטית,מושג האדם של מרקס, דפוסים של דתיות בספרות חז"ל, סוגיות קיומיות בפרספקטיבה אנליטית, אנליטיות וא-פריוריות ועוד. כמו כן, במסגרת הפקולטות לפילוסופיה במוסדות הלימוד, עומדת לרשות הסטודנט האפשרות להתעמק בנושאים ספציפיים הקרובים לליבו כגון פילוסופיה יוונית, פילוסופיה יהודית, פילוסופיה בתחום האישות ועוד.

 

מטרת הלימודים

 

לימודי הפילוסופיה יקנו לכם מושגי יסוד ויציגו בפניכם שיטות הגות ונושאים שונים מהפילוסופיה לדורותיה. תקבלו את האפשרות להרחיב ולהעמיק את הידיעות שלכם בתחום זה. לימודי הפילוסופיה מתקיימים בשני מסלולים: מסלול חד חוגי ודו חוגי.

את הלימודים אפשר לשלב עם תחומים נוספים. ביניהם: כלכלה ופילוסופיה, מתמטיקה ופילוסופיה, פסיכולוגיה ופילוסופיה, משפטים ופילוסופיה, ועוד. בסיום התואר הראשון אפשר להתקדם לתארים גבוהים ולהמשיך למחקר בנושא נבחר, להורות את התחום, לפתוח בלוג, לכתוב לכתבי עת פופולריים או אקדמיים, לפרסם ספרי הגות ועוד.

 


מהו משך הלימודים?

תכנית הלימודים לתואר ראשון נמשכת שלוש שנים, ונערכת במתכונת חד חוגית מורחבת או במסגרת דו חוגית, בשילוב עם מקצוע נוסף. 

היכן לומדים?

התואר הראשון מוצע בפילוסופיה במרכז הארץ, בדרומה ובצפונה. ניתן להשלים בכל האוניברסיטאות ברחבי הארץ ובמוסדות שונים. בין המוסדות המלמדים:
 

 • המכללה האקדמית תל חי - במכללה לימודי תואר ראשון בלימודים רב תחומיים BA. ניתן לשלב בתוכנית הלימודים לתואר ראשון רב תחומי בין לימודי מדעי הרוח,  לימודי מדעי החברה  ולימודים נוספים מתחומים שונים לפי בחירתך.

 

 • האוניברסיטה הפתוחה - האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לימודי פילוסופיה בתכנית חד חוגית או בשילוב חוגים נוספים בתכניות דו חוגיות. מוסד הלימוד מפעיל עשרות שלוחות בפרישה ארצית ומתייחד בתכניות הלימודים הגמישות שלו שמאפשרות שילוב לימודים ועבודה. האוניברסיטה אינה מציבה תנאי קבלה למועמדים, ומאפשרת לימודי פילוסופיה ללא פסיכומטרי או בגרות.

 

 • מכון ויצמן למדע - מכון ויצמן למדע הוא מוסד להשכלה גבוהה ומכון מחקר רב תחומי בישראל הממוקם ברחובות. ברמת העיקרון, כחוג, ניתן ללמוד פילוסופיה רק באוניברסיטאות ברחבי הארץ. במכללות ניתן ללמוד פילוסופיה , אך רק כחטיבה או העשרה.

 

לאחר הלימודים

 

תואר ראשון בפילוסופיה מקנה לסטודנטים ראיה רוחבית הנוגעת לתחומים אקדמיים רבים. אי לכך, בוגרי תואר ראשון בפילוסופיה יכולים לפנות בתום לימודיהם גם למסגרות לימודים מתקדמות בתחומים נוספים במדעי הרוח והחברה. לימודי הפילוסופיה אינם מעניקים בידיו של הבוגר מקצוע מוגדר במשק, אך הכלים אותם רוכש הסטודנט במהלך לימודיו יכולים להוות עבורו מדרגה להשתלבות באקדמיה ובחינוך.בנוסף, רבים מבוגרי התואר פונים בתום הלימודים לכיוונים הנוגעים ליצירה עצמאית ומשתלבים בתחומים כגון כתיבה, שירה, עיתונאות וכדומה.


לסיכום,

 

תואר ראשון בפילוסופיה אינו התואר אשר יסייע בידיכם כאשר תפנו למודעות הדרושים בסיום הלימודים. עם זאת, ישנה אמירה ישנה נושנה אשר קובעת כי "לימודי פילוסופיה הם עשייה בפני עצמה". לימודים אלו מסייעים לאיזון בין מחשבה, נפש, גוף וחברה. לימודי פילוסופיה מעניקים בידיו של הבוגר כלים משמעותיים אשר מסייעים לו להתמודד עם שלל תחומי החיים, בכל מקום אליו יפנה. כמו כן, הנושאים המרתקים הנלמדים במסגרת התואר הראשון בפילוסופיה מושכים מדי שנה אלפי סטודנטים בכל רחבי העולם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בפילוסופיה?

רוצה לדעת יותר על תואר בפילוסופיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תואר בפילוסופיה
התקבלו 18 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp