לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעים > פיזיקה

תוכנית לימודים - לימודי פיזיקה


מחפש/ת מידע על לימודים? פיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
פיזיקה
ביולוגיה
חקלאות
לימודי גנטיקה
כימיה
לימודי מתמטיקה
מדעי החיים
מדעי הסביבה
מקצועות ההנדסה
ביוטכנולוגיה
 
 
לימודי סטטיסטיקה
מדעי הים
מדעי התזונה
לימודי ביוטכנולוגיה ימית
לימודי ביואינפורמטיקה
תואר שני במדעים מדוייקים
תואר B.Sc
לימודי מתמטיקה שימושית
פסיכולוגיה ומדעי החיים
תנאי קבלה - מדעי החיים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי פיזיקה, להיות פיזיקאי מתאים לך? כמה זה עולה? איך מתחילים?

תורת הפיזיקה עוסקת בחקר התנהגות גופים. גופים אלה יכולים להיות זעירים כמו אלקטרונים, או גדולים כגלקסיות וכרקמת היקום כולה. הפיזיקאים בודקים לגבי הגופים השונים תזוזה ממקום למקום, מזמן לזמן, ובין זמן למקום. הם בודקים מהירות של עצמים, תגובות בין עצמים, אופי של תנועה לאורך זמן, וכן הלאה. תחום דעת מרתק זה הוא גם תיאורטי וגם מתמטי. המתמטיקה היא חלק בלתי נפרד מהפיזיקה, ולכן ללימוד ולמחקר משמעותי בפיזיקה נדרשות יכולות גבוהות של הבנה וחשיבה כמותית.

 

אם אין לכם גישה למספרים ולנוסחאות, תוכלו לקרוא ספרים מרתקים על תורת הקוואנטים ועל תיאוריית בריחת היקום, ואף להגות רעיונות מבריקים משלכם, אך לימודים אקדמיים בפיזיקה עלולים לתסכל אתכם. לעולם אל תתייאשו. לכו ותלמדו בקורסי פיזיקה ללא פיזיקאים או במסלולים להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות. אל תוותרו על התשוקה שלכם להבנת היקום ולגילויו מחדש.

 

 

למה כדאי ללמוד פיזיקה?

 

הפיזיקה משמשת בסיס לכל המקצועות המדעיים והטכנולוגיים הן מבחינת הנושאים שבהם היא עוסקת והן מבחינת שיטות המחקר. מדעני הפיזיקה עוסקים בבעיות העמוקות ביותר העולות במחשבתו של האדם, כמו למשל - כיצד נוצר היקום? מה הופך קבוצת חלקיקים לחומר? ועוד.


כידוע, תורת הפיזיקה אינה מצטמצמת רק למימדים התיאורטיים, ובידע שנתגלה בלימודי הפיזיקה , במחקרים ובתגליות במהלך השנים, נעשה שימוש רב בכל תחומי החיים. אחד הפיזיקאים הידועים, היה אלברט איינשטיין, שהמאמרים שפרסם גרמו לפריצת דרך בתחומים רבים, ובמיוחד בתחום האנרגיה האטומית בה נעשה שימוש רב היום.


אגב, גם המצלמות הדיגיטליות, הציוד האופטי הצבאי והאזרחי, גלאי האור והתקנים נוספים מאותה משפחה, נתאפשרו בעקבות מחקר של איינשטיין (1910) אודות האפקט הפוטואלקטרי, שהייתה גם אבן דרך חשובה הדרך לניסוחה של מכאניקת הקוונטים. כפיסיקאי צעיר תהיה לך ההזדמנות לחקור ולבדוק התנהגויות שונות בטבע, להתמקד באנרגיות, עצמים וחומרים ולנתח את מערכת היחסים ביניהם. וההמשך, תלוי בך.

 

מה לומדים?


נכון, כדי להשיג תואר בפיזיקה יש לעבוד קשה. החומר הוא רב ומורכב, ותקופת לימודים זו דורשת השקעה רבה מצד הסטודנט. ישנה אפשרות ללמוד רק פיזיקה במסלול חד חוגי, אך שילוב עם חוג נוסף יהיה יותר פרקטי להמשך. כמעט בכל המוסדות קיימת האפשרות למסלול דו חוגי. השילובים המתבקשים הם בד"כ מדעי המחשב, הנדסת מחשבים, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה, כלכלה, כימיה והוראת מדעים.

 

לא כמו במקצועות לימוד הנדסיים, הדגש בלימודי פיזיקה הוא לא על שינון אלא על פיתוח חשיבה ביקורתית. בוגרי פיסיקה הם בין המבוקשים ביותר בתעשיות עתירות הידע. הם עוסקים לא רק בתחומים של אלקטרואופטיקה, אלא גם בפיתוח אלגוריתמים, פיסיקה רפואית, מחקרים בביולוגיה מולקולרית ועוד. כמו כן, ההשכלה בתחום הפיזיקה היא תמיד רלוונטית ותלווה את בוגריה לאורך קריירה רבת שנים.

 

מטרת הלימודים

 

פיסיקה עושה שימוש בשיטות תיאורטיות, ניסיוניות וחישוביות כדי לחקור את מבנה החומר ואת התהליכים המתרחשים בתוך החומר. חקר החומרים מתחיל מרמת תת-אטום ועד לקנה מידה קוסמולוגי. תחום הפיזיקה כולל שטחים רבים מהם: תורת המיתרים והחלקיקים האלמנטריים, חומר אסטרופיסיקה, תיאוריה קוסמולוגית, הדרוני וגרעיני, פיסיקה אטומית ופיסיקת הפלסמה, פיסיקה מולקולרית ותחומים רבים של פיסיקת חומר מעובה, פיסיקה סטטיסטית ועוד.

 

לימודי הפיסיקה שואפים להקנות לסטודנטים ידע תיאורטי מעמיק בכל תחומי הפיסיקה ולתיאוריות פיסיקליות, לצד פיתוח הכלים והמיומנויות למחקר וניסוי של התיאוריות הפיסיקליות הקיימות וכדי ליצור תיאוריות חדשות בנוגע לחומרים השונים. הפיסיקה מהווה תשתית בסיסית ומקור למרבית המקצועות הטכנולוגיים והמדעים, הן מבחינת שיטות המחקר שלה והן מבחינת נושאי הבדיקה.

 

 

מסלולי לימוד

 

מוסדות הלימוד מציעים לימודי פיזיקה לתואר בוגר במגוון מסלולים והתמחויות. ניתן לבחור בלימודי פיזיקה כחוג יחיד או בשילוב עם חוג נוסף, כמו מדעי המחשב, אלקטרוניקה, ביולוגיה. תוכניות הלימוד בתחום הפיזיקה הן רב-תחומיות וכוללות בין השאר את נושאי הלימוד הבאים: מתמטיקה ויחסות פרטית, מבוא לכימיה, חשמל ומגנטיות, מתמטיקה שימושית לפיסיקאים, פיסיקה תרמית, מכניקה אנליטית, חשבון אינפיניטסימלי, אלגברה ליניארית , גלים ואופטיקה, משוואות של פיסיקה מתמטית, תורת הקוונטים, חשמל אנליטי, הסתברות ושימושיה, פונקציות מורכבות ושימושיהן, פיסיקה סטטיסטית, מבוא למחקר, אסטרופיסיקה וקוסמולוגיה, מצב מוצק, פיסיקה גרעינית, תורת הרצף ומבוא לחלקיקים אלמנטריים.

 

מהו משך זמן הלימודים?


לימודי תואר ראשון בפיזיקה אורכים שלוש שנים. בדרך כלל הם משולבים במסלול דו חוגי עם תחומים אותם ציינו לעיל.

 


כמה זה עולה?


גובה שכר לימוד לשנה אקדמית באוניברסיטאות יהיה כ- 10,500 ₪, לעומת מחיר כפול ואף יותר במכללות השונות.

 


היכן לומדים?


בכל האוניברסיטאות המוכרות בארץ ניתן ללמוד פיזיקה לתואר ראשון ושני. ישנן מכללות נוספות בהן ניתן לעשות זאת. להלן רשימה חלקית:

 

 

  • המכון הטכנולוגי חולון - במכון תהנו מלימודים בסביבה אקדמית יוקרתית עם סגל מרצים מקצועי בתחום הוראת המדעים המדויקים , שיקנה לכם כלים חשובים לבניית הקריירה המקצועית.

 

  • המכללה האקדמית אחוה - באחריות אקדמית של אוניברסיטת בן גוריון בנגב. נמצאת סמוך לקריית מלאכי.

 

  • מכללת רמת גן - סטודנטים יוכלו ללמוד לתואר B.A של האוניברסיטה הפתוחה, שהנו תואר מוכר, מוערך ויוקרתי, תוך שילוב של לימודים ועבודה במשרה מלאה.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון - באוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד בתכנית לימודי פיזיקה שאורכה שלוש שנים. כמו כן, מתקיימת תכנית למצטיינים לתואר כפול בלימויד פיזיקה והנדסת מכונות.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

בוגרי המסלול משתלבים בתפקידי מחקר ופיתוח בתעשיות עתירות ידע, כמו למשל בענפים: תקשורת והעברת נתונים, סיבים אופטיים, לווינים, לייזרים, מכ"מ, תקשורת הסלולרית, תעשיית המחשבים וההייטק, מזעור, תעשיית האלקטרוניקה, רפואה, ממוגרפיה, פיסיקה בתעשיית הכימיה והחומרים, חומרים חדישים וחומרים מורכבים למטוסים. כמו כן, רבים מבוגרי לימודי פיזיקה לתואר ראשון ממשיכים ללימודי תואר שני בפיזיקה, למחקר ולהוראה.
 

רוצה לדעת יותר על פיזיקה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על פיזיקה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד פיזיקה

המרכז האקדמי לב - לימודי פיזיקה שימושית לתואר ראשון B.Sc אוניברסיטת בן גוריון - לימודי פיזיקה והנדסת חומרים לתואר כפול, לימודי הנדסת חומרים ופיזיקה
האוניברסיטה העברית - לימודי פיזיקה ומדעי המחשב, מדעי המחשב ופיזיקה הטכניון - לימודי מדעי המחשב ופיזיקה, לימודי פיזיקה ומדעי המחשב
אוניברסיטת בר אילן - לימודי פיסיקה לתואר ראשון, לימודי פיזיקה אוניברסיטת תל אביב - לימודי פיזיקה לתואר ראשון
אפיק מעבר ללימודי פיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית אפיק מעבר ללימודי פיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב
אפיק מעבר ללימודי פיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון אוניברסיטת אריאל - לימודי פיזיקה והנדסת חשמל ואלקטרוניקה במסלול משולב
האוניברסיטה העברית - לימודי פיזיקה וכימיה במסלול משולב האוניברסיטה העברית - לימודי פיזיקה לתואר ראשון
אוניברסיטת בן גוריון - לימודי פיזיקה לתואר ראשון לימודי פיזיקה - הטכניון מכון טכנולוגי לישראל
אוניברסיטת אריאל - לימודי פיזיקה רפואית קרינתית
       


חוות דעת של סטודנטים: פיזיקה (63 חוות דעת)
התקבלו 63 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
ניב,האוניברסיטה הפתוחה, מתמטיקה ופיסיקה - האוניברסיטה הפתוחה, 09/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הפורמט של הפתוחה מושלם לדעתי. הוא נותן לסטודנטים כלים שימושיים ללמידה ולחיים ומאפשר חופש ככה שאפשר להינות מהחומר אפילו עם הלחץ.

על הקמפוס
הקמפוס ברעננה מרווח ובכל פינה אפשר לשבת ללמוד, מה שגורם לי לבוא במיוחד ללמוד שם כשאני באיזור.
הודיה,אוניברסיטת בר אילן, לימודי פיסיקה - אוניברסיטת בר אילן, 29/11/2017
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני ממש מתחברת לאווירה בבר אילן,ובמיוחד לזאת שבלימודי פיזיקה. אווירה משפחתית, רצון משותף של הסטודנטים לעור אחד לשני, וחוויה מהנה סך הכל :)

על הקמפוס
באוניברסיטה יש המון מפגשים חברתיים ומהנים.
במקצועות שדורשים המון זמן לימוד האירועים האלו ממש משחררים ושוברים את השגרה. יש מגוון פעילויות כמו:אירועי פתיחת שנה, פאב חברתי, הופעות של זמרים, ואפילו מופעי סטנדאפ.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי בריאות ומסלולים פרא רפואיים
פורום לימודי מדעים
פורום מכללת ספיר
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי ביולוגיה - תנאי קבלה
כמה מרוויח ביולוג בישראל?
כמה מרוויח כימאי בישראל?
כמה מרוויח פיזיקאי בישראל?
לימודי תואר ראשון בביוכימיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למדעים
אוניברסיטת חיפה
רופין - מדעי הים
מכון טכנולוגי חולון
המרכז האקדמי רופין
מכללת תל חי
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על פיזיקה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד מדעים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשותהמבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD