רוצה פרטים על לימודי מתמטיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מתמטיקה לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מתמטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מתמטיקה לתואר ראשון - למי זה מתאים? כמה זה עולה?

 

המתמטיקה היא שפה המהווה תשתית לכל המדעים המדויקים. נעשה בה שימוש במדעי המחשב, פיזיקה, כימיה ועוד. המחקר המתמטי סייע בהתפתחויות בתחומים רבים במדע והוא ציר מרכזי ובסיסי בהתפתחות טכנולוגיות חדישות.

 

בתואר לומדים את תורת המספרים העוסקת בתכונות המספרים הטבעיים וגם היא מתחלקת לתחומים כמו: תורת המספרים האלמנטארית, האנליטית, האלגברית, האריתמטית והחישובית. לומדים גיאומטריה, אלגברה, מדעי המחשב, חקר ביצועים, סטטיסטיקה, מתמטיקה כללית, מתמטיקה שימושית, תורת ההסתברות, תורת הקבוצות, פונקציות, הפילוסופיה של המתמטיקה, לוגיקה מתמטית ועוד.

 

 

מה לומדים?

 

במהלך הלימודים אפשר להתמחות בתחומים, כמו למשל: מתמטיקה עיונית, מתמטיקה שימושית, מתמטיקה כללית, סטטיסטיקה, חקר ביצועים או מדעי המחשב. כל אלו מאפשרים לבוגרי התואר להשתלב במגוון תחומים ולעבוד בפיתוח, מחקר, הדרכה, הוראה, במגזר הפרטי והציבורי. חברות הייטק וחברות פרטיות רבות ישמחו לפתוח בפניכם את שעריהן.

 

לימודי מתמטיקה לתואר ראשון מספקים לסטודנטים היכרות מעמיקה ומקיפה עם עולמה של המתמטיקה. תוכניות הלימוד במתמטיקה עוסקות בנושאי המתמטיקה הטהורה ובנושאי המתמטיקה היישומית. במהלך המסלול מושם דגש רב על פיתוח כישורי חשיבה מופשטת, חשיבה לוגית ופתרון בעיות מתמטיות, שיסייעו לבוגרי המסלול להשתלב במגוון אפשרויות התעסוקה כמו בתחומי המחקר והפיתוח באקדמיה ובתעשייה.

 

 

מסלולי לימוד

 

מוסדות הלימוד השונים מציעים לימודי תואר ראשון במתמטיקה במגוון מסלולי לימוד. הסטודנטים ללימודי מתמטיקה יוכלו לבחור ללמוד במסלול חד חוגי או דו חוגי, המשלב לצד המתמטיקה מקצוע נוסף. בין השילובים האפשריים ניתן לציין את: מדעים, מדעי המחשב, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, פיזיקה, ביולוגיה ומדעי החיים, כימיה, מדעי הטבע, סטטיסטיקה,כלכלה ועוד.

 

כמו כן, ניתן להשתלב במסלול להוראת המתמטיקה, במסגרתו ניתנת הכשרה להוראת מתמטיקה לבתי ספר תיכוניים. בוגרי המסלול יהיו זכאים לתואר ראשון במתמטיקה ולתעודת הוראה. תוכניות הלימוד במסלול זה מתמקדות בהיסטוריה של המתמטיקה, תורת המספרים וגיאומטריה.

 

מטרת הלימודים

 

מתמטיקה מהווה את התשתית הבסיסית לכל הפיתוחים הטכנולוגיים ולה חשיבות רבה והשפעה על כלל התהליכים החברתיים, הכלכליים והפוליטים. מטרת לימודי תואר ראשון במתמטיקה הינה להכשיר מתמטיקאים שיעסקו, יחקרו, ויפתחו את התחום.
לימודי תואר ראשון במתמטיקה נחשבים ללימודים מאתגרים ולפיכך מתאימים לבעלי יכולת ריאלית גבוהה, ולבעלי אוריינטציה למספרים ולמדעים.

 

לימודי מתמטיקה לתואר ראשון כוללים קורסים רבים ומגוונים, ביניהם: מתמטיקה, אלגברה ליניארית, אלגוריתמים, אנליזה א-סימפטוטית, אנליזה נומרית, מבני נתונים, מודלים חישוביים, מתמטיקה בדידה, סטטיסטיקה, גיאומטריה דיפרנציאלית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי, יסודות האנליזה המודרנית, תורת האופרטורים ומרחבי הילברט, תורת הקבוצות, תורת הגרפים, גנומיקה חישובית ועוד.

 

כמו כן, במסגרת מסלולי הלימוד המשולבים, נחשפים הסטודנטים למקצועות לימוד נוספים ממוקדי תחום, כמו למשל לוגיקה למדעי המחשב, בינה מלאכותית, שיטות פיסיקאליות בכימיה אורגאנית, יישומי ספקטרוסקופיה, פיזיקה של כדור הארץ, שיטות נומריות בפיסיקה, תרמודינאמיקה, כימיה קוונטית, מטאורולוגיה דינאמית, מערכות אחסון מתקדמות, וניהול משאבים ברשתות תקשורת.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי המתמטיקה הם ציוני בגרות מעל 85 וציון פסיכומטרי העולה על 660. ישנם שילובים רבים המסתדרים היטב עם תחום המתמטיקה אך השילוב הנחשב והישים ביותר כיום הוא מתמטיקה ומדעי המחשב.

 

מהו משך זמן הלימודים?

 

הלימודים מקנים תואר ראשון ונערכים במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי. ניתן לשלב בין התחומים הבאים: מדעי המחשב, סטטיסטיקה, כלכלה, מנהל עסקים ותחומים נוספים. הלימודים אורכים כשלוש שנים, ומקנים ידע עשיר במחקר המתמטי לסוגיו.

 

נושאי הלימוד מחולקים בד"כ לפי הסדר הבא:

 

שנה א' - מבוא לסטטיסטיקה והסתברות, מתמטיקה דיסקרטית, חשבון אינפיניטסימלי, אלגברה ליניארית, ועוד.
לימודים בשנים ב' ג' - מבוא לטופולוגיה ,תורת הקבוצות, תכנות, לוגיקה מתמטית, מבנים אלגבריים, תורת המידה ,משוואות דיפרנציאליות, רגילות, תורת ההסתברות, , פונקציות מרוכבות ונושאים נוספים.

 

כמה זה עולה?

 

עלות שנת לימודים במסגרת אוניברסיטאות תהיה כ - 10,500 ₪ לשנת לימודים. במכללות הפרטיות גובה שכר הלימוד משתנה ואף גבוה יותר.

 

 

היכן לומדים?

 

לימודי מתמטיקה לתואר ניתן ללמוד בכל האוניברסיטאות בישראל ובנוסף גם במכללות רבות . להלן חלק מן המוסדות שילמדו אתכם מתמטיקה לתואר.

 

  • אוניברסיטת אריאל בשומרון - מציעה מסלול ללימודי למתמטיקה לתואר ראשון, שאורכו שלוש שנים. הסטודנטים לומדים גם סוגיות ממדעי המחשב ומעולם התכנות, בדרך להשתלבות בענפי ההיטק ובתעשייה.

 

  • המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה (כרמיאל) - מוסד הלימוד מציע תכנית ללימודי מתמטיקה שימושית לתואר ראשון, היקפה של התכנית הוא שלוש שנות לימוד.

 

  • מכון טכנולוגי חולון HIT - שם קייים מסלול לתואר ראשון במתמטיקה יישומית, האורך שלוש שנים. ניתן להשתתף בתכנית הנמשכת לאורך זמן ממושך יותר וכוללת לימודים בחודשי הקיץ, על מנת להקל מן העומס במערכת השעות. 

 

  • אוניברסיטת תל אביב - תוכלו ללמוד בה מתמטיקה במגוון מסלולים חד חוגיים ודו חוגיים. תוכלו לשלב מתמטיקה עם מדעי המחשב, עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים או עם כל חוג אחר, ולחילופין לשלב בתוך התואר חטיבות במקצועות כלכלה, פסיכולוגיה ופילוסופיה.

 

  • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע) - באוניברסיטה זו תוכלו ללמוד מתמטיקה בשילוב עם מדעי המחשב, מקצועות מדעי הטבע או חוגי מדעי החברה. יש גם תכנית לתואר כפול במתמטיקה ובמדעי המחשב, המיועדת למצטיינים.

 

  • אוניברסיטת חיפה - בחיפה ישנן תכניות דו חוגיות המשלבות מתמטיקה עם כלכלה או עם מערכות מידע ניהוליות, ותכניות חד חוגיות במתמטיקה או במתמטיקה ולימודי מחשב.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן) - מוצע בה מגוון מסלולים בתחום, בנושאים כגון: מתמטיקה עיונית, סטטיסטיקה, מתמטיקה עם פיזיקה, מתמטיקה שימושית, מתמטיקה עם מדעי המחשב, הוראת מתמטיקה ועוד.

 

  • האוניברסיטה העברית בירושלים - ניתן ללמוד בה מתמטיקה במסלול מורחב, או במסלול רגיל המשלב מקצוע נוסף. השילובים הנפוצים הם עם חוגים כגון: סטטיסטיקה, פיזיקה, כלכלה, מדעי המחשב, פילוסופיה, קוגניציה ועוד. 
     

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

בוגרי לימודי מתמטיקה לתואר ראשון יוכלו להשתלב ולעסוק בקשת רחבה של תחומים ותפקידים כמו: מחקר, פיתוח, הוראה וייעוץ . המתמטיקאים עוסקים בתפקידי מחקר ופיתוח במכוני מחקר ומשתלבים בתפקידים שונים במגזר העיסקי, הציבורי והפרטי:בתעשיות עתירות ידע בתחום ההיי-טק והמחשבים, במוסדות פיננסיים, באוניברסיטאות ובהוראת המתמטיקה בבתי ספר.

 

כמו כן רבים מבוגרי מתמטיקה לתואר ראשון בוחרים להמשיך ללימודי תואר שני ולהשתלב בתפקידי מחקר והוראה באקדמיה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מתמטיקה?

רוצה לדעת יותר על לימודי מתמטיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: לימודי מתמטיקה
התקבלו 82 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp