רוצה פרטים על ייעוץ חינוכי ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ייעוץ בחינוך לתואר שני

מחפש/ת מידע על לימודים? ייעוץ חינוכי? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שני בלימודי ייעוץ בחינוך

 

יועצים חינוכיים הם בעלי תפקיד חשוב לאין ערוך בבית הספר. בתחום אחריותם לאתר ולזהות צרכים מיוחדים של ילדים ונערים בתחום הלימודי, בתחום ההתפתחותי ובתחום החברתי והרגשי. כמו כן, עליהם להציע תכניות התערבות במטרה לתת מענה לצרכים מיוחדים של תלמידים הן בתוך המערך הכיתתי והבית ספרי, והן בשיחות עם הורים ומורים. לעיתים, הם נדרשים להפנות את הילד או המשפחה לגורמים מקצועיים אחרים שיוכלו לתת להם מענה שלם. אנשי מקצוע אלה מסוגלים למנוע מבעוד מועד מקרים מסוכנים של אלימות, התאבדות או כניעה לסמים, ותהליכי הידרדרות בלימודים ובמצב הרוח, נשירה, בידוד חברתי וכן הלאה. 

 

בתוכניות הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי הסטודנטים לומדים פרקים בפסיכולוגיה ההתפתחותית כדי שיוכלו לעקוב אחר תהליכים הקשורים להתפתחות מנטלית וחברתית של הילדים ובני הנוער הנתונים תחת חסותם. הם מתוודעים לתחום הארגוני ולמערכת הבית ספרית, על כל יכולותיה ומגבלויותיה בהתמודדות עם בעיות של תלמידים. בוגרי התחום יהיו מסוגלים לסייע למתחנכים להתמודד עם בעיות לימודיות או חברתיות ולספק מענה והכוונה לצוות החינוכי בכל הנוגע לקידומם של התלמידים.

 

 

תוכנית לימודים

 

במרבית המוסדות להשכלה גבוהה מסלולי הלימוד בתחום הייעוץ החינוכי מוצעים במסגרת תואר שני בלבד. תכניות הלימודים משתנות בין מוסד אחד למשנהו, אולם על פי רוב, הן מקנות לסטודנטים ידע בקשת רחבה של תחומים כמו מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה וחינוך.

 

קורסי היסוד עוסקים בעקרונות הבסיסיים של תפקיד היועץ החינוכי, במקומו של היועץ החינוכי במערכת החינוך, בדרכי ההתערבות הטיפולית ובנושאים כמו חינוך מיוחד, חינוך סביבתי, הוראת מדעי הרוח ונושאים נוספים. מלבד זאת, בתוכניות נלמדים קורסים ממוקדי תחום כמו ייעוץ בהתאם לאוכלוסיה או הנחיית קבוצות וסמינריונים וכן קורסים מורחבים בהם הסטודנטים מעמיקים בסוגיות הנוגעות לעבודת היועץ החינוכי.

 

 

הסטודנטים בתוכנית מקבלים יסודות עיוניים מרכזיים של יעוץ כבסיס לפיתוח גישה מדעית בחקר ההתנהגויות, כמו גם כלים פדגוגיים וניהוליים שיתרמו לעבודתם בפועל.

 

תכניות הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי, ברוב המוסדות להשכלה גבוהה, משלבות הקניית ידע עיוני , התנסות מעשית מודרכת בייעוץ חינוכי (פרקטיקום) ועבודת גמר יישומית שמבוססת על הפרקטיקום.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודים לקראת התואר השני בייעוץ חינוכי משתנים מגוף אקדמי אחד לאחר, אולם לרוב התוכניות יתקבלו מועמדים בוגרי תואר ראשון, ובעלי ממוצע של 85 לפחות בתחומים דוגמת פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, חינוך מיוחד, סיעוד, מדעי ההתנהגות או חינוך. מלבד זאת על המועמד להיות בעל ניסיון מצטבר של שלוש שנים, להחזיק בתעודת הוראה ולעמוד בתנאי ועדת הקבלה.

 

 

מהו משך זמן הלימודים?

 

לימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי נמשכים שנתיים.

 

היכן לומדים?

 

 • מכללת אורנים - התכנית לתואר שני באורנים כוללת עבודה מעשית, מחקר יישומי ופרקטיקום, ומשלבת בלימודים דגשים המתייחסים לרגישות תרבותית ולקבוצות סיכון במערכת החינוך הישראלית.

 

 • מכללת עמק יזרעאל - במכללה לימודי MA בייעוץ חינוכי. אין תזה. המסלול יהיה במסגרת החוג למדעי ההתנהגות במכללה. הלימודים כוללים תיאוריה ומעשה והתמקדות בתחום לימודי ההורות והמשפחה.

 

 • מכללת קיי - המכללה נמצאת בבאר שבע ומציעה תכנית לימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי, שבה מוכשרים התלמידים לעסוק בתחום במסגרות רגילות ובמסגרות החינוך המיוחד, ולתת מענה לצרכים מגוונים של ילדים המגיעים מרקעים משפחתיים ותרבותיים שונים.

  

 • המכללה לישראל - במכללה מסלול לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית יישומית בהתמחות ייעוץ חינוכי. עם סיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב כיועצים חינוכיים במסגרות שונות. 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ייעוץ חינוכי?

רוצה לדעת יותר על ייעוץ חינוכי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על ייעוץ חינוכי? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 70 סטודנטים
המליצו והצביעו על ייעוץ חינוכי

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון 167 חוות דעת

 • 4.1

  מכללת לוינסקי לחינוך 386 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: ייעוץ חינוכי

התקבלו 70 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם