רוצה פרטים על יחסים בינלאומיים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי יחסים בינלאומיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על יחסים בינלאומיים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


יחסים בין לאומיים  - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

יחסים בינלאומיים הוא אחד הענפים המרכזיים הנלמדים במסגרת לימודי מדעי המדינה באוניברסיטאות ובמכללות השונות. מדע זה חוקר את מדיניות החוץ של המדינות השונות ודן בניתוח היחסים בין מדינות וממשלים בעולם, בעבר ובהווה. לימודי יחסים בין לאומיים מתרכזים בניהול ארגונים בינ"ל ומערכות מסוג זה, בראשן האו"ם, איגודים לא ממשלתיים ותאגידים רב לאומיים.
 
בתחום זה בוחנים ומנתחים היבטים שונים באופן פעילותם ובמדיניות המונהגת במערכות בין לאומיות. החוקרים בודקים מה עומד מאחורי קווי מדיניות ופעילות, כאשר הם נעזרים ונתמכים תיאוריות מחקריות במדעי המדינה ובמחשבה פוליטית.
  
מסלולי לימוד והתמחויות
 

לימודי יחסים בין לאומיים מוצעים במגוון מסלולים והתמחויות כגון: תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, מדעי המדינה יחסים בינלאומיים וניהול, מדעי המדינה יחסים בינלאומיים ותקשורת, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, מדעי המדינה יחסים בינלאומיים וכלכלה, פסיכולוגיה יחסים בינלאומיים ומדעי המדינה.

 

מה לומדים?

 

מדעי המדינה הינו אחד התחומים המרתקים בתחום מדעי החברה. במסגרת מדע המדינה נלמדים נושאים מרתקים כגון יחסים בינלאומיים, מנהל, מדיניות ציבורית, היסטוריה, פסיכולוגיה, ממשל ופוליטיקה, משפטים ועוד.

 

תחום לימודים זה מעניק לסטודנטים ידע עיוני מקיף בתחום המערכות הבינלאומיות וביניהן: ממשלים של מדינות העולם ,משרדי החוץ שלהן, ארגונים בינלאומיים, איגודים לא ממשלתיים ותאגידים רב-לאומיים. במהלך הלימודים נפגשים הסטודנטים עם היבטים שונים הנוגעים ליחסים שבין המדינות כמו: היבטי מסחר, יחסים דיפלומטיים, הסברה ושיווק, לאומיות, צמיחה כלכלית, סיוע בינלאומי, משפט בינלאומי, איכות הסביבה, מלחמה ושלום, תפוצת נשק גרעיני, שיתוף פעולה צבאי וכלכלי, השפעות תרבותיות, זכויות האדם ועוד.

 

כמו כן, תוכניות הלימוד כוללות סקירה היסטורית וניתוח עכשווי של היחסים ומדיניות החוץ בין מדינות העולם ומציעות דרכי טיפול וכלים לגיבוש מדיניות הדדית. לימודים אלה שואפים לנתח אירועים בינלאומיים ברמה ההיסטורית במטרה להסיק את המסקנות הדרושות להמנעות מהישנות של אירועים שליליים בהיסטוריה האנושית.

 

לצורך הגשמת מטרה זו משתמשים מקבלי ההחלטות בכלים אנליטיים לניתוח סוגיות מדיניות, כלכליות, צבאיות, ומשפטיות של מדינות העולם , ולאחר מכן מעצבים את אסטרטגיית מדיניות החוץ, מדיניות הכלכלה הפוליטית הבינלאומית, סוגיות הבטחוןן הלאומי והבינלאומי וכיוצא בזה.

 

מטרת הלימודים

 

לימודי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים מעשירים את הסטודנטים בהבנת התהליכים בתחומי ממשל ופוליטיקה בארץ ובעולם ובכל הקשור ליחסים בינלאומיים, בטחון לאומי ואסטרטגיה, מנהל ומדיניות ציבורית, הגות מדינית ועוד. לימודים אלו כוללים קורסים מעניינים ומגוונים וביניהם: יחסים בינלאומיים, אסטרטגיה, בטחון לאומי, היסטוריה בינלאומית, מערכות בינלאומיות, דיפלומטיה, משא ומתן, פוליטיקה השוואתית, מחשבה מדינית, היסטוריה אינטלקטואלית, מוסר ופוליטיקה, תיאוריה דמוקרטית, המשטר בישראל, ממשל, פוליטיקה, מנהל, משאבי אנוש, ביורוקרטיה ועוד נושאים רבים.

 

לימודי המשך
 
לימודי יחסים בינלאומיים מוצעים גם במסגרת תואר שני המאפשרים התמקצעות בתחומי מדעי המדינה כגון: פוליטיקה השוואתית, מדיניות ומנהל ציבורי, תורת הרעיון המדיני, פוליטיקה ישראלית, דמוקרטיה ואזרחות ותחומים מעניינים ומרתקים אחרים.
 
מהו משך זמן הלימודים?
 
כדי לקבל תואר BA ביחסים בינלאומיים, יש ללמוד שלוש שנים. ניתן לשלב במסלול דו חוגי יחד עם תחום נוסף כמו אסטרטגיה, לימודי האסלאם ועוד. 
 
סטודנטים המעוניינים לשלב לימודים עם עבודה יכולים למצוא לימודי ערב ביחסים בינלאומיים בחלק ממוסדות הלימוד. בדרך כלל במסלולים אלה לומדים מספר מצומצם של ימים בשבוע. אורך הלימודים הוא כשלוש שנים, הם כוללים גם סמסטרים בקיץ.
    
היכן לומדים?
 
לימודי יחסים בין לאומיים ניתן ללמוד בעיקר באוניברסיטאות בארץ: אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל אביב , אוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה הפתוחה. בנוסף ניתן  ללמוד יחסים בין לאומיים לתואר במגוון מכללות, אך המבחר לא רב כגון:
 
  • מכללת עמק יזרעאל - המכללה פועלת כגוף ציבורי מתוקצב ושכר הלימוד זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות.
  • המכללה האקדמית גליל המערבי - תואר B.A ביחסים בין לאומיים בחסותה האקדמית של אוניברסיטת בר אילן.
  • המכללה האקדמית ספיר - המכללה נמצאת בעיר שדרות ולומדים בה כ - 8,000 סטודנטים. במכללה מוצעת תכנית בתחום לתואר ראשון.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על יחסים בינלאומיים?

רוצה לדעת יותר על יחסים בינלאומיים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד יחסים בינלאומיים

חוות דעת של סטודנטים: יחסים בינלאומיים

התקבלו 41 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעי המדינה

ד"ר תמי אמיר
סטודנטים בתכנית ליחסים בינ"ל הינם סטודנטים המגלים מעורבות חברתית וציבורית ומעוניינים להשפיע על מצב היחסים בין המדינות בעולם. הלימודים הינם תיאורטיים וכוללים קריאה מרובה של ספרים ומאמרים באנגלית ובעברית. הלימודים כרוכים בכתיבת עבודות רבה ועל כן רצוי שיכולת הכתיבה והקריאה בעברית ובאנגלית כמו ההבנה המילולית באופן כללי, תהינה גבוהות. בנוסף, נלמדים קורסים בסטטיסטיקה ובמנהל עסקים ולהם נדרשת יכולת כמותית מספקת.
התחומים העיקריים הנלמדים בתכנית זו, מתאימים לאנשים בעלי עניין חברתי - ארגוני ועסקי. כאמור, אנשים שאוהבים להשפיע, להוביל ומעוניינים לנתח מודלים הסטורים ועכשוויים להבנת המצב הבינ"ל ולגיבוש דרכי פעולה. כלומר, אם הנך מעורב, בקיא בחדשות השעה, יודע שפות, מתעניין בניתוחים גלובליים בתחומי ממשל ופוליטיקה ומעוניין להשפיע, נראה שתכנית לימודים זו עשויה להתאים לך.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
סתיו שפיר
חברת הכנסת סתיו שפיר חושבת שמי שרוצה להיות מעורב בזירה החברתית והפוליטית צריך לשלב בין לימודים אקדמיים ועשייה פעילה בשטח. "חשוב מאוד מה עושים לצד הלימודים, לאן לוקחים את היוזמה האישית במהלך התואר. אם זה דרך מעורבות בתאים וארגונים פוליטיים שפועלים במרחב האקדמי, לקיחת פרויקטים או קידום מאבקים שקשורים לתחום הלימודים."
"הייחודיות של אנשים צעירים במערכת הפוליטית היא חשיבה מחוץ לקופסה. לצעירים יש אמירה שאפשר לעשות את הדברים אחרת. הם מבינים שחייבים לייצר שיטות חדשות."
סתיו שפיר
חברת כנסת
Whatsapp Whatsapp