רוצה פרטים על חשבי שכר?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חשבי שכר, כל מה שצריך לדעת

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על חשבי שכר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשבי שכר יכול לעזור לך להתקדם

 

למי מתאים קורס חשבות שכר? כמה זה עולה? איך מתחילים?

שכר הוא גמול הניתן בתמורה למתן שירות, אם במסגרת השוק העצמאי ואם במסגרת מקום עבודה. היקף הגמול הכספי נקבע מראש בין נותן השירות או העובד, ובין מקבל השירות או המעסיק. כשמדובר בארגון, העובדים מקבלים בסוף כל חודש תלוש שכר, שבו מגולמים רכיבים פיננסיים שונים, כגון: מס הכנסה, מס בריאות, קרן השתלמות, פנסיה וביטוח לאומי. אחד מתפקידיו המרכזיים של חשב השכר הוא עיבוד תלושי השכר המועברים לעובדים והפקתם. כמו כן, החשבים מדווחים על העברות השכר לכל המוסדות והרשויות הרלוונטיים.  

 

גולשים שביקרו בעמוד זה קראו גם:

 

 
נושאים הקשורים להעברת כספים לעובד שלא במסגרת משכורת, כדוגמת הפרשות לקופות גמל, קרנות השתלמות וכן ביטוח מנהלים, גם הן ייקבעו על ידי החשב. וכן מימוש התנאים הסוציאליים של העובד, כמו חופשות לידה, ימי חופש, מילואים, ימי מחלה,ועוד.

למה כדאי לי ללמוד חשבי שכר?


ראשית, יש לדעת כי קורס חשבי שכר מיועד למנהלי חשבונות, לאנשים העוסקים בכוח אדם ולמנהלים שרוצים לקבל כלים יעילים ומקצועיים לעריכת נושא השכר בארגון. הנושאים הנלמדים בקורס הם רבים מגוונים והכרחיים לעוסקים במקצועות אלה. לדוגמא, אנשי מקצוע אלה יסתייעו רבות בעיסוקם בידע שיקבלו בקורס בתחום דיני העבודה. בנוסף, יישום הכלים הנרכשים בקורס יתרום למידת האפקטיביות והתפקוד הן של העוסקים במקצוע והן של החברות והארגונים שבהם הם מועסקים. אלה מכם שיש להם עסק יוכלו להסתייע רבות בידע ובמיומנויות שקורס זה מקנה למשתתפיו.

  

מה לומדים?

 

בקורס חשבות לומדים בין היתר:

 

 • נותני שירותים עצמאיים
 • הכנסות פטורות
 • הוצאות מוכרות ועודפות
 • הוראות ניכוי במקור
 • מיסוי בינלאומי ומניעת מיסוי כפול
 • מס שכר ומס מעסיק
 • מיסוי קופות גמל וחישובי אופטימום
 • עדכוני מחוקק ופסקי דין    
 • מדרגות מס בחישוב מצטבר ובחישוב חודשי
 • ועוד
 • הליכי שומה וגביה - דוחות עצמאיים ושכירים    
 

 

מהו משך זמן הלימודים?


ארבעה חודשי לימוד לקבלת התעודה, כשנפגשים פעמיים בשבוע למשך ארבע שעות בכל פעם. למשתתפים בקורס חשבי שכר תוענק תעודה מטעם המוסד המוסמך שהעביר את הקורס. הסמכה רשמית מטעם לשכת רואי החשבון מתאפשרת לעוברים את הבחינה החיצונית.

 
כמה זה עולה?


מחיר קורס חשבות שכר יעלה בין 5,000 ל - 7,000 ₪. עם זאת עשויים להיות מסלולים שעלותם גבוהה יותר. כמו כן, בחלק מן המקרים מציעים במוסדות קורסים מקוונים שנלמדים אונליין, שמחירם נמוך מטווח זה.

 

תעודת חשב שכר


לצורך השתלבות במקצוע יש צורך בתעודת חשב שכר הכוללת חתימה של לשכת רואי החשבון בישראל, שהיא הגוף האחראי היום על הסמכת אנשי המקצוע בתחום החשבות. את הדיפלומה מקבלים לאחר מעבר של מבחנים עיוניים ומעשיים שעורכת הלשכה. התעודה משמשת אישור על הרמה המקצועית ועל ההיכרות עם תקנות עדכניות. יש לציין כי כדי לשמור על תוקפה של התעודה, יש צורך לעבור השתלמות מדי שנה. היקף ההשתלמות כ - 15 שעות ובה מכירים עדכוני חקיקה רלוונטיים.
 


היכן לומדים?

 

מוסדות בפרישה ארצית

 

 

 

תל אביב ומרכז

 

המעוניינים ללמוד בתל אביב או בערים נוספות במרכז הארץ יכולים לבחור מבין מגוון של מוסדות לימוד, ובהם:

 

 • מכללת מישלב (תל אביב) - המכללה נמצאת בתל אביב ומאז הקמתה מתמחה במתן קורסים, הדרכות, כנסים, השתלמויות וימי עיון למגזר העסקי והפרטי. ישנו אישור ופיקוח של לשכת רואי החשבון וכן אפשרות להמשיך לקורס בודק שכר

 

 • מכללת ט.מ.ל (רמת גן) - המכללה נמצאת ברמת גן, שם מתקיימים המפגשים. הקורס נערך באישורה ותחת פיקוחה של מועצת רואי החשבון בישראל.

 

 • מכללת רמת גן - המכללה מציעה קורס חשבי שכר בכירים, בפיקוח מועצת רואי החשבון ומשרד התמ"ת, האורך בין ארבעה לשמונה חודשים. ניתן ללמוד במסלול בוקר או במסלול ערב.

 

 • הקריה האקדמית אונו - לימודי תעודה והמשך - ביחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו ניתן ללמוד בקורס חשבי שכר בכירים. מסלול זה, שמתקיים כקורס ערב, כולל כ - 145 שעות לימוד. הוא מכין את תלמידיו לקראת בחינות ההסמכה החיצוניות של לשכת רואי החשבון.

 

אזור הדרום והשפלה

 

תושבי הדרום והשפלה יכולים למצוא קורסים במוסדות הבאים באזור מגוריהם:

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב) - במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיים קורס חשבי שכר בכירים במסלול בוקר או ערב, שמוכר על ידי משרד העבודה.

 

 • מכללת אורט רחובות - במכללה ניתן לקחת חלק בקורס חשבים שבו נלמדים עקרונות השכר וזכויות העובדים. הקורס מתאים למנהלי חשבונות בעלי דרגת סוג 1 לפחות.

 

צפון הארץ

 

תושבי חיפה והגליל יכולים למצוא מספר מוסדות באזור שבהם מתקיימים קורסים בתחום זה. חלק מן המוסדות ממוקמים בקריות או בקרבת חיפה ואחרים פזורים ביישובים נוספים בגליל.

 

 • מכללת אורט קריית ביאליק - ניתן להשתתף במכללה בקורס חשבי שכר, שמשכו כ - 7 חודשים. הקורס מהווה הכנה לקראת הבחינות של לשכת רואי החשבון וכן הבחינות של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

 • הטכנולוגית אורט בראודה (כרמיאל) - במכללה מתקיים קורס משולב בהנהלת חשבונות סוג 1+2 וחשבי שכר. בוגרי הקורס יכולים להירשם אחרי סיומו למבחני ההסמכה בתחומי חשבות השכר והנהלת החשבונות, אותם נדרש לעבור כדי לעסוק במקצוע.

 

בירושלים

 

 • מכללת אורט ירושלים - הקורס מתאים למנהלי חשבונות מנוסים סוג 1 ומעלה לפחות, שמעוניינים להרחיב את תחומי הסמכות המקצועית. נכללת בקורס הכנה למבחני ההסמכה לחשבות שכר.

 

 אזור השרון

 

 • מכללת השרון (כפר סבא) - הקורס במכללת השרון נפרש על פני 160 שעות אקדמיות ומכין את התלמידים למבחני לשכת רואי החשבון להסמכה כחשבי שכר. הוא מוכר למימוש פיקדון לחייל המשוחרר.

 

 • מכללת חשב (כפר סבא, תל אביב) - המכללה מתמחה בכל מה שקשור בהכשרת מנהלי חשבונות, יועצי מס וחשבי שכר. סניפיה נמצאים בתל אביב וספר סבא.

 

 • מכללת אורט כפר סבא - במכללה מתקיים קורס חשבי שכר שהיקפו כ - 164 שעות הוראה. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע ואורך כל אחד מהם הוא 4 שעות אקדמיות.

  

מדובר כמובן ברשימה חלקית, ובתי ספר בהם מעבירים קורסים להסמכה כחשב שכר קיימים בכל רחבי הארץ. 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חשבי שכר?

רוצה לדעת יותר על חשבי שכר?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד חשבי שכר
חוות דעת של סטודנטים: חשבי שכר
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 4.8 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp