רוצה פרטים על הנדסאי קירור ומיזוג אויר?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אויר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי קירור ומיזוג אויר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר

 

מה הם לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר?

 

מרבית הפרויקטים ההנדסאים כוללים בדרך זו או אחרת תחומים הנוגעים להנדסת הקירור ומיזוג האוויר. מדובר בתחום העוסק בין השאר בקירור וחימום של מוצרים ביתיים (כגון מזגנים, דודי שמש ומקררים) ונוגע גם בענף התעשייתי (איזון ובקרה על חום מכונות במפעלים או מוצרים בתעשייה הצבאית).

 

כמו כן, בדומה לענפי טכנולוגיה נוספים, גם הנדסת קירור ומיזוג אוויר התקדמה רבות במהלך עשרים השנים האחרונות. הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום הולידו את הצורך באנשי מקצוע מיומנים אשר יודעים לפתח ולתת מענה לאתגרים המציב עולם טכנולוגי זה.

 

בהתאם לעלייה המתמדת בהתפתחות הטכנולוגית בענף הקירור ומיזוג האוויר, עולה גם הביקוש לבעלי תעודת הנדסאי קירור ומיזוג אויר מדופלמים בחברות ומפעלים. כמו כן, מדובר במקצוע המוכר על ידי משרד התמ"ת והמכון הישראלי להכשרה בטכנולוגיה ומדע (המה"ט).

 

מה לומדים במסגרת תוכנית זו?

 

ייחודם של לימודי הנדסאי הינו בהכשרה של סטודנטים בענפי ההנדסה השונים, תוך ראייה מעשית ותיאורטית כאחד. מדובר בתוכניות לימוד אשר בוגריהם זוכים לתעודת הנדסאי מדופלם המוכרת על ידי משרד התמ"ת. הסטודנטים בתוכנית נחשפים במהלך לימודיהם גם לגוון המעשי של התחום תוך שימוש במעבדות שונות ומאובזרות.

 

מעבדות לאוטומציה, לתכנון ממוחשב, לתרמודינמיקה ולבקרים מתוכנתים הן רק חלק מרשימת המעבדות הקיימות במגמות הלימוד להנדסאי קירור ומיזוג אוויר. כמו כן, היות ועסקינן בלימודים פרקטיים מוכוונים תעשייה, בוגרי מסלולים אלו משתלבים במהרה בשוק העבודה עם קבלת התעודה.

 

לימודי תעודה אלו בתחום הנדסאי קירור ומיזוג אוויר כוללים מגוון מרתק של נושאים כגון פיקוד ובקרה, מיתוג, אנגלית טכנית, תורת הקירור, טכניקות המיזוג, אלקטרוניקה תעשייתית, תורת החשמל, מתקני חשמל ותפעולם, תרמודינאמיקה, מערכות הידראוליות ועוד.

 

הסטודנטים בתוכנית נחשפים במהלך לימודיהם גם לגוון הפרקטי והמעשי של התחום. בתום הלימודים, משתלבים הסטודנטים בתפקידים רבים ומגוונים בתעשייה ובמשק.

 

היכן לומדים?

 

מכללות ומוסדות רבים מפעילות תוכניות ללימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר. בין המוסדות השונים ניתן למנות את: 

 

  • מכללת אורט הרמלין (נתניה) - מכללת אורט הרמלין מציעה תכנית שמתקיימת במסלול יום שאורכו שנתיים או במסלול משולב שאורכו שלוש שנים.

 

  • מכללת אורט סינגאלובסקי (תל אביב) - סטודנטים במסלול של מכללת אורט סינגאלובסקי בתל אביב רוכשים שלל כלים להתקנה ותחזוקה של מערכות קירור מתקדמות.

 

  • המכללה הטכנולוגית באר שבע - במכללה הטכנולוגית באר שבע אפשר ללמוד במסלול יום או במסלול ערב במסגרת לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר.

 

  • מכללת אורט ירושלים - ניתן להשתתף במכללה במסלול שהיקפו כ - 2,176 שעות לימוד. הלימודים במסלול מכינים לקראת בחינות ההסמכה מטעם מה"ט.

  

מה הם תנאי הקבלה?

 

על פי רוב, תנאי הקבלה לתוכניות ללימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר הינם תעודת בגרות מלאה וציון עובר באנגלית ובמתמטיקה. כמו כן, מועמדים אשר אין בידיהם תעודת בגרות העונה על דרישות אלו, יכולים לפנות ללימודי מכינות להנדסאים הפועלות במגוון מכללות ברחבי הארץ. קבלה למסלולים אלו אפשרית פעמים רבות בהתאם להישגים במכינה זו (ותוך קבלת מלגות ו/או הנחה בשכר הלימוד).

 

כמה זמן נמשכים הלימודים?

 

לימודי הנדסאי, בניגוד ללימודי הנדסה (הנמשכים ארבע שנים), אורכות בד"כ כארבעה סמסטרים רצופים. לעיתים, ניתן לכלול את לימודי ההנדסאי במסגרת חוג משולב הנמשך שלוש שנים ומעניק לבוגריו תואר ראשון B.A. ברוב מוסדות הלימוד, תוכניות הלימוד הללו נערכות בשעות הבוקר. עם זאת, מקומות מסוימים (כגון בית הספר להנדסאים של הטכניון) מאפשרים לימודים אלו גם במסגרת לימודי ערב.

 

מהו שכר הלימוד?

 

במכללות ובתי הספר המתוקצבים ע"י המה"ט שכר הלימוד הוא כ- 8,000 שקלים לשנת לימוד ועוד 1,800 שקלים לפרויקט הגמר. חיילים משוחררים יוכלו לשלם את כל שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי.

 

מיהו הגוף המפקח?

 

מוסדות הלימוד נמצאים תחת הפיקוח של מה"ט השייך למשרד התמ"ת.

 

מה הן אפשרויות התעסוקה להנדסאי קירור ומיזוג אוויר?

 

בוגרים אשר מסיימים בהצלחה לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר זוכים לקבל בתום לימודיהם, בנוסף לתעודת ההנדסאי המדופלם, גם הסמכה כחשמלאי מוסמך (תעודה זו מתקבלת לאחר שבוגר הלימודים מוכיח שלוש שנות ניסיון בתחום). תעודות אלו מעניקות לבוגרים מקצוע המוכר על ידי התקנות הציבוריות ומשרד התמ"ת.

 

בנוסף, היות והליכי קירור ומיזוג הינם נפוצים בקרב ענפי תעשיה שונים, הבוגרים משתלבים לא אחת בעמדות מפתח במשק הישראלי ובתעשייה הפרטית והצבאית: החל מתכנון של מערכות קירור ומיזוג אוויר, שרות ותחזוקת ציוד, שיווק והפצה של ציוד ומכשור, פיקוח על הקמת מערכות, ביצוע עבודות חשמל וכלה בעבודה בתחומי הבקרה והאוטומציה של מערכות קירור ומיזוג אוויר. זאת ועוד, בוגרי מסלול זה יכולים לפנות לקריירה עצמאית בתור טכנאי או כמומחים להנדסת חום וקור.

 

מקומות התעסוקה שקולטים אליהם את בוגרי המגמה כוללים את חברת החשמל, אינטל, אלקטרה, תדיראן, רפא"ל ועוד.

 

מה הן האפשרויות ללימודי המשך בתחום?

 

לא קיים מסלול לתואר ראשון בהנדסת קירור ומיזוג אוויר, אולם, הנדסאי קירור ומיזוג אוויר יכולים להמשיך ללימודי תואר ראשון בתחומי הנדסה אחרים ולקבל הקלות ופטורים בשל הקורסים שנלמדו במסגרת לימודי ההנדסאי.

 

מה ההבדל בין טכנאי מיזוג אוויר להנדסאי קירור ומיזוג?

 

ההבדל בין טכנאי מיזוג אוויר והנדסאי קירור ומיזוג מתבטא הן בתוכנית הלימודים והן במהות התפקיד.
טכנאי קירור ומיזוג אוויר אמון על איתור ותיקון תקלות במזגנים ובמקררים ביתיים. לעומתו, הנדסאי קירור ומיזוג אחראי לתכנן,לתפעל ולהתקין מערכות קירור ומיזוג משוכללות.

 

כמו כן, מסלול הלימודים להכשרת טכנאי מיזוג וקירור נמשך כשמונה חודשים והכשרה לדיפלומת הנדסאי קירור ומיזוג אוויר אורכת כשנתיים כשבסופם מקבלים הזכאים תעודת חשמלאי מוסמך ותעודה של הנדסאי קירור ומיזוג.

 

 

לסיכום, מערכות הקירור ומיזוג האוויר שמיוצרות היום הן בעלות אופי טכנולוגי מתקדם ולפיכך נדרש ידע רב בתכנון, בהפעלה ובתחזוקה שלהן. השינויים האקלימיים, ההתחממות הגלובאלית והרגלי חיינו הביאו לכך שמערכות אלו מצויות בכל מקום; החל מדירות פרטיות, מבנים ציבוריים, מפעלים, ועד מחסנים וכלי תחבורה.

 

כמו כן, אחסון והובלה של מזון קפוא ותהליכי ייצור מבוססי טכנולוגיה משלבים גם הם מערכות קירור ומיזוג אוויר משוכללות. השימוש הנרחב במערכות אלה ומורכבותן הטכנולוגית הביאו לכך שלימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר הינו מקצוע מבוקש יותר מתמיד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי קירור ומיזוג אויר?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי קירור ומיזוג אויר?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי קירור ומיזוג אויר
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp