לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסה > הנדסה אזרחית

לימודי הנדסה אזרחית, רוצה תואר ראשון בהנדסת בניין?


מחפש/ת מידע על לימודים? הנדסה אזרחית? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסה תעשייה וניהול
הנדסת אלקטרוניקה
הנדסת מכונות
הנדסת מחשבים
הנדסה ביו רפואית
הנדסת פלסטיקה
הנדסת חשמל
הנדסה אזרחית
הנדסת תוכנה
הנדסת תקשורת
 
 
לימודי הנדסה כימית
הנדסה גרעינית
הנדסת חומרים
תואר שני בהנדסה
השלמה למהנדס
הנדסה אופטית
הנדסה רפואית
הנדסת תרופות
הנדסת איכות בביו תהליכים
ניהול טכנולוגיה - תואר ראשון

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי הנדסה אזרחית  - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

המושג הנדסה אזרחית בא לאפיין פעולות של תכנון, פיתוח וייצור הבאות לענות על צרכים יומיומיים של הציבור במדינה, להבדיל מתחום הפיתוח הצבאי. מדובר בענף רחב שבו פועלים מהנדסי כבישים ותשתיות, מהנדסי בניין, מהנדסי מים וסביבה ועוד. בשנים האחרונות נוטים מהנדסים אזרחיים להשתלב גם בתכניות של יזמות עסקית בפרויקטים שונים לבנייה. בתוך כך הם צוברים ניסיון לא רק בהנדסה אלא גם בניהול עסקי, בניהול כלכלי ובניהול תפעולי. מהנדס אזרחי טוב מצליח להוזיל את עלויות הבנייה, ועם זאת לשמור על איכות הבנייה והתקנים המחמירים.
 
 
מהנדס אזרחי אחראי על חוזקו של המבנה ויכולת עמידתו בפני תנאים שונים, וכן על ניהול הפרויקט ופיקוח העבודה. להנדסה האזרחית תרומה משמעותית לתשתיות המגזר האזרחי, התעשייתי והחקלאי ולרווחתה של כלל האוכלוסייה.
 
למה כדאי לי ללמוד?
 
ענף הבנייה נמצא בהתפתחות מתמדת ומהנדסי והנדסאי הבניין הם למעשה עמודי התווך של תחום זה. בוגרי לימודי הנדסה אזרחית יוכלו להשתלב בתפקידי ניהול, תכנון וביצוע של פרויקטי בנייה בתחומי התעשייה, החקלאות, המערכות הביטחוניות ותחומים נוספים. בנוסף לכך הם יוכלו לעסוק בפיתוח דרכים חסכוניות ויעילות לאגירה וניצול של משאבי אנרגיה, לייצור מאכלים חדשים, לתכנון תעשייה ירוקה ועוד.
 
תפקידי המהנדס האזרחי
 
ענף הבנייה הוא מהענפים המרכזיים והמשפיעים ביותר בארץ ובעולם. רמת וטכנולוגיית הבנייה השתפרו לאין ערוך בזכות החידושים בתחום ובזכות יכולותיהן המקצועיות של חברות הבנייה והתשתיות בענף. שיפור זה בא לידי ביטוי באיכות הגבוהה ובעיצוב המודרני של מבני תעשייה, בנייני מגורים, מחלפים וגשרים. ההתפתחות בענף הביאה לביקוש גדול למהנדסי בניין מיומנים שישתלבו בתחום הבניה ויעסקו בפיקוח וניהול פרוייקטים, בתכנון הנדסי, בתכנון ופיקוח של דרכים, ובפיתוח אזרחי סביבתי.
 
הנדסה אזרחית, או בשמה הנוסף הנדסת בניין, עוסקת בתכנון וביצוע של מבנים ומערכות לצורכי התעשייה, המגזר הציבורי והפרטי. מהנדסים אזרחיים אמונים על עיצוב הסביבה האנושית. הם מתכננים ואחראים על ביצוע הבנייה של מבנים ומערכות, ביניהם, כבישים ומחלפים, תשתיות מים וביוב, בניינים רבי קומות, דרכים, נמלים, מבני דיור ותעשייה, שדות תעופה, מתקני אנרגיה ועוד.
 
 

מסלולי הלימוד בהנדסה אזרחית

 

המוסדות האקדמיים מציעים מגוון מסלולים לתואר ראשון בהנדסה אזרחית, וביניהם:

 

 • הנדסת מבנים
 • הנדסת תשתיות
 • הנדסת ניהול הבנייה
 • הנדסת תחבורה 
 • הנדסת סביבה ומשאבי מים
 • הנדסת גיאודיזיה (מיפוי, מדידה וגיאו אינפורמציה)

 

נושאי הלימוד

 

מטרת לימודי הנדסה אזרחית היא להכשיר את הסטודנטים לתכנון, הקמה ותפעול של מבנים ומערכות לצורכי התעשייה הפרטית והציבורית. במסגרת הלימודים, נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של מקצועות לימוד בתחומים מדעיים בסיסיים, ובהמשך גם לנושאים בתחום ההנדסה האזרחית והנדסת הבניין.

 

לימודים אלו כוללים קשת רחבה של תחומים ונושאים, ביניהם: ניהול הבניה, זרימה, תכנון קונסטרוקציות, גיאוטכניקה, גיאודזיה, מכניקת הזורמים, גיאו - מכניקה, חומרי בניה ומכניקת הקרקע, גרפיקה, הנדסת תחבורה, הידראוליקה, הידרולוגיה, בקרת הסביבה, תחבורה, סטטיסטיקה, תורת המדידה, מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, תכנות מחשבים, מכניקה, הנדסת חומרים, ניתוח מערכות ועוד.


כמו כן, בלימודי הנדסה אזרחית יכולים הסטודנטים לבחור להתמקצע באחת מההתמחויות הבאות: הנדסת בנין - תכנון הקונסטרוקציה של מבנים שונים; הנדסת תחבורה - הנדסת התעבורה, הנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה - עריכה ושרטוט של מפות, תכנון כבישים ומחלפים, מסילות ברזל, דרכים; הנדסה חקלאית-ניהול ממוחשב של התכסית והתשתית הקרקעית, מאגרי מידע גיאוגרפיים, הנדסת סביבה מים וקרקע - תכנון ובקרה של מערכות אקווטאיות וסביבה ימית ועוד.

 

 

מהו משך זמן הלימודים?
 
לימודי מהנדס בניין ימשכו ארבע שנים והתואר שיינתן הוא תואר בהנדסה אזרחית. ניתן ללמוד לתואר הנדסאי בניין (הנדסה אזרחית) ולעשות זאת בשנתיים. התואר שיתקבל במקרה זה יהיה B.S.c מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית. תעודת דיפלומת הנדסאי.
 
 
כמה זה עולה?
 
שכר הלימוד באוניברסיטאות יהיה כ-9000 ₪ לעומת תשלום כפול ומעלה במכללות השונות. עם סיום הלימודים ולאחר מילוי חובותיכם, תקבלו תואר B.S.c מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית. דיפלומת הנדסאי.
 
 
היכן לומדים?
 
ניתן ללמוד הנדסה אזרחית בכל האוניברסיטאות בארץ, אך ישנן מכללות לא מעטות בהן תוכלו להוציא תואר בהנדסה אזרחית. להלן רשימה חלקית:
 
 • המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון - המכללה מקיימת מסלול לימודים לתואר ראשון בהנדסת בניין (הנדסה אזרחית למעשה). בוגרי מסלול לימודים זה יכולים להירשם בפנקס המהנדסים של משרד התעשייה, מסחר והתעסוקה.
   
 • אוניברסיטת אריאל שבשומרון - האוניברסיטה מציעה מבחר מסלולי לימוד הנדסה, לתואר ראשון ושני, במסגרת הפקולטה להנדסה במכללה. בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תואר בהנדסה המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, וגם אישור רישום בפנקס המהנדסים.
  
 • המכללה האקדמית ספיר - המכללה  מציעה לימודי הנדסה שנה ראשונה לסטודנטים שלא התקבלו ללימודי הנדסה באוניברסיטת בן גוריון בשל הנתונים שהציגו. שנת לימודים זו תשפר את סיכויי קבלתם של בוגריה לאוניברסיטה שתקבלם על סמך נתוניהם בלימודי ההנדסה במכללה. רובם יוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.
 
 • הטכניון בחיפה - לימודי ההנדסה בטכניון הם ברמה גבוהה ביותר, ומוסד זה ידוע בבוגריו המשתלבים היטב במשרות מפתח בתעשייה הטכנולוגית המדעית בארץ ובעולם.
 
רוצה לדעת יותר על הנדסה אזרחית? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על הנדסה אזרחית
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


רוצה ללמוד הנדסה אזרחית?
מוסדות הלימוד ישמחו לחזור אלייך עם מידע בנושא
לשירות אישי חינם, בחר/י מוסד לימודים אחד או יותר והשאר/י פרטייך


שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסה אזרחית בהתמחות הנדסת מבנים הטכניון - לימודי הנדסת מבנים לתואר ראשון, לימודי הנדסה אזרחית בהתמחות הנדסת מבנים
אפיק מעבר ללימודי הנדסה אזרחית מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון המכללה האקדמית להנדסה עזריאלי - לימודי הנדסה אזרחית בהתמחות תחבורה
המכללה האקדמית להנדסה עזריאלי - לימודי הנדסת בניין בהתמחות משאבי מים המכללה האקדמית להנדסה עזריאלי - לימודי הנדסה אזרחית בהתמחות הנדסת מבנים
המכללה האקדמית להנדסה עזריאלי - לימודי הנדסה אזרחית בהתמחות ניהול בנייה אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסת בניין ומנהור לתואר ראשון
הטכניון - לימודי הנדסה אזרחית לתואר ראשון אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסת בניין | תואר B.Sc בהנדסה אזרחית
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה - לימודי הנדסה אזרחית וסביבתית
       


חוות דעת של סטודנטים: הנדסה אזרחית (197 חוות דעת)
התקבלו 197 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
ולדיסלב,סמי שמעון, המכללה האקדמית להנדסה , הנדסת בניין - סמי שמעון , 21/04/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את נגישויות ההגעה ואת אזרתם של מנהלי האגפים והמחלקות על מנת לתת סיוע ועזרה לסטודנטים במגוון ההיבטים כמו חונכות וכו'.

על הקמפוס
בנוסף להכל יש גם מעין "הפסקות פעילו" ומעורבות חברתית רחבה שנותנת יד לכולם ומשתפת את הקהל הרחב בתרבויות ושעשועונים שונים ומגוונים.
סעיד ,אוניברסיטת בן-גוריון, לימודי הנדסת בניין - אוניברסיטת בן גוריון, 12/04/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני לא אוהב איך מתייחסים לאנשי סגל כמו נביאים לא טועים והם תמיד צודקים, ואת הסטודנטים כמו "עבדים". תמיד מאמינים למרצה/מתרגל בלי לשמוע את הסטודנט.

על הקמפוס
הקמפוס יפה מבחינת נוף ותכנון למראה שלו, אבל הוא לא מתוכנן פרקטי לסטודנטים, אין דרך נוחה לגשת לכל נק'בקמפוס ממקום קרוב לה, אלא רק דרך עקיפות וחיפוש קיצורי דרך.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי הנדסה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מכינה להנדסה
לימודי ביוטכנולוגיה - תואר ראשון
תוכנית לימודים - לימודי חקלאות
לימודי הנדסאי
תואר B.Sc - חשבת על תואר במדעים?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסה
המרכז האקדמי רופין - הנדסה
מכללת כנרת - הנדסה
סמי שמעון - הנדסה
מכללת אפקה - תואר בהנדסה
מכללת רחובות- הנדסה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על הנדסה אזרחית?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מדעי המחשב או הנדסת מכונות? (לפני 2 ימים, 9 שעות, 45 דקות)
לימודי הנדסה בגיל מאוחר (לפני 3 ימים, 13 שעות, 31 דקות)
ההבדל בין הנדסת תעשיות מים לבין לימודי טכנולוגיות מים (לפני 4 ימים, 13 שעות, 26 דקות)
לימודי ערב בהנדסה אזרחית (לפני 5 ימים, 12 שעות, 13 דקות)
לימודי הנדסה בגיל מאוחר (לפני 6 ימים, 3 שעות, 6 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD