רוצה פרטים על היסטוריה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תוכנית לימודים - לימודי היסטוריה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על היסטוריה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי היסטוריה לתואר ראשון - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

רבותי ההיסטוריה חוזרת. יותר ויותר אנשים רואים כיום חשיבות רבה בלימוד ההיסטוריה בכלל וההיסטוריה של ארץ ישראל בפרט. סקרנותנו הטבעית וגם הצורך בשורשים והשתייכות למשהו, הופכים את ההיסטוריה למדע מרכזי ומבוקש. אנשים הבקיאים בהיסטוריה רוכשים באופן טבעי כלים תרבותיים וחינוכיים רבי עוצמה, חוץ מזה שהם יכולים להצליח לא רע במשחק הטריוויה.

 

ההיסטוריה נחשבת לבעלת ערך תרבותי וחינוכי רב מעלה וזאת מכיוון שהיא חוקרת, עוקבת, מתעדת וממפה את ההתרחשויות והאירועים המרכזיים בתולדותינו.

 

מה לומדים?

 

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה מתפרסים על פני 3 שנים ומוצעים במסלול חד חוגי או דו חוגי . הסטודנטים יכולים לבחור לשלב את לימודי ההיסטוריה עם לימודים בתחום הספרות, מדעי הרוח, מדעי החברה וכן להתמחות בהיסטוריה של עם ישראל , בהסטוריה של המזרח התיכון ועוד.

 

החלוקה לתקופות במסגרת לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כוללת את תקופת ימי הביניים ימי הביניים מהמאה הרביעית עד החמש עשרה לספירה, התקופה של העת העתיקה, תקופת העת החדשה המוקדמת, ותקופת העת החדשה. דהיינו, מהמאה התשע עשרה ועד ימינו.

 

ניתן לבחור במסלול לימודי היסטוריה על פי חלוקה גיאוגרפית הכוללת לימודי היסטוריה ותרבות של המזרח הרחוק, היסטוריה של המזרח התיכון ודרום אפריקה, ולימודי ההיסטוריה של אירופה ,המוצעים במסגרת מסלול ללימודי היסטוריה כללית. לימודי תואר ראשון של עמי המזרח התיכון מתייחסים לתקופה מאז ראשית האיסלאם ועד העידן המודרני ומתמקדים במקומו של האיסלאם בתולדות חברות מזרח תיכוניות בהיסטוריה של אפריקה החל מהתקופה הקדם קולוניאלית ועד ימינו.

 

 

תוכנית לימודי ההיסטוריה של עמי המזרח התיכון נחלקת בדרך כלל לשלוש מגמות:

  • מגמת תולדות האיסלאם
  • מגמת המזרח התיכון בעת החדשה
  • מגמת אפריקה בעת החדשה

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה אורכים כשלוש שנים. השיעורים מתקיימים בדרך כלל בארבעה או בחמישה ימי לימוד מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובשלל קורסי בחירה, בהם הם יכולים לבחון סוגיות מתקופות שונות. בשנים המתקדמות יותר, הם גם משתתפים בסמינריונים מחקריים, בהם הם מעמיקים בהיבטים תרבותיים וחברתיים בהיסטוריה.

 

 

היכן לומדים?

 

לימודי היסטוריה מתקיימים במוסדות הבאים:

 

  • אוניברסיטת חיפה: לימודי היסטוריה באוניברסיטת חיפה עוסקים בשלל תהליכים חברתיים, כלכליים, פוליטיים ומדיניים במדינות אירופה ויבשת אמריקה. ניתן לבחור בין מסלול חג חוגי לתכנית דו חוגית, או ללמוד במסלול הוראת היסטוריה, שבו מקבלים גם תעודת הוראה.

 

  • האוניברסיטה העברית (ירושלים): הסטודנטים ללימודי היסטוריה באוניברסיטה העברית יכולים לבחור בין מדור מודרני לבין מדור קדם מודרני. הלימודים עוסקים בגישות היסטוריות שונות ובוחנים בין היתר תמורות במדע, באמנות, בפוליטיקה, באסטרטגיה ובתעשייה.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): במהלך לימודי ההיסטוריה בבר אילן, הסטודנטים בוחנים סוגיות בתולדות המערב וגם בהיסטוריה של ארצות האסלאם והמזרח הרחוק. ניתן ללמוד במסלול מורחב, בתכנית משולבת עם מחלקות אחרות באוניברסיטה או במסלול דו חוגי. קיים גם מסלול ייחודי ללימודי היסטוריה וכלכלה.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע): באוניברסיטת בן גוריון מתמקדים הסטודנטים ללימודי היסטוריה בתולדות תרבויות אירופה מהעת העתיקה ועד לעת החדשה. הסטודנטים מפתחים כישורי מחקר ומכירים גישות מחקריות עכשוויות רבות ומגוונות.


  • אוניברסיטת תל-אביב: בתכנית לימודי היסטוריה באוניברסיטת תל-אביב לומדים על עמי אירופה וכן על רוסיה, ארצות הברית ומדינות אמריקה הלטינית. מוסד הלימוד מציע תכנית חד חוגית ותכנית דו חוגית, בה משלבים חוג נוסף כלימודי מדעי המדינה או לימודי המזרח התיכון. הסטודנטים צריכים גם להגיע לרמת "פטור" באחת מתוך מספר שפות, מלבד אנגלית, כחלק מלימודיהם.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי לימודי הסטוריה יוכלו להמשיך לתואר שני בהיסטוריה, מדעי החברה והרוח , מזרחנות ועוד. כמו כן, הם יוכלו להשתלב בתפקידי הוראה. לשם כך יידרשו הסטודנטים לשלב את לימודי היסטוריה עם לימודי תעודת הוראה.

 

בפני בוגרי המסלול נפתחת הדרך לאפיקי תעסוקה מגוונים בשל יכולות המחקר, הניתוח והבנת המידע שהם רוכשים במהלך הלימודים. הם יכולים להשתלב במחקר היסטורי במכוני מחקר, בארכיונים, בהוצאות לאור ובמוסדות אקדמיים. כמו כן, באפשרותם להשתלב כמדריכים באתרים היסטוריים וארכיאולוגיים בארץ או לשמש מדריכים בחברות תיירות ובמוזיאונים. אפיק נוסף אליו יכולים הבוגרים לפנות הוא תפקידים בענפי המדיה הדיגיטלית והעיתונות הכתובה או משרות במגזר הציבורי כמו למשל במשרדי הממשלה השונים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על היסטוריה?

רוצה לדעת יותר על היסטוריה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד היסטוריה

חוות דעת של סטודנטים: היסטוריה

התקבלו 55 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp