רוצה פרטים על לימודי גיאוגרפיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תוכנית לימודים - לימודי גיאוגרפיה

מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי גיאוגרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

 

לימודי גיאוגרפיה - תואר ראשון בגיאוגרפיה ולימודי סביבה
למי זה מתאים? למה זה מוביל?

 

אם תמיד התעניינת בסוגיות רחבות כגון מדוע צמחו הערים והכפרים כפי שהנם. מדוע פני כדור הארץ נראים כפי שהנם, או כיצד ניתן לחזות צונאמי, לשמר את פני הטבע או להתאים את חיינו לשמירה על כדור הארץ, לימודי גיאוגרפיה וסביבה הם בשבילך. אם אתה בעל עניין במגוון תחומים, ושואף לעיסוק שירחיב את אופקיך במגוון תחומי דעת, גיאוגרפיה ולימודי סביבה מורכבים מתחומים שעשויים לגרום לך עניין וסיפוק רב.

 

אם שאפת לעיסוק מגוון ודינאמי, שיפתח בפניך היכרות של הסביבה בה אנו חיים, בארץ או בעולם, ויכיר לך תופעות גלובאליות ומקומיות המעוררות שאלות, כגון למה צונאמי? מדוע נשתמרה מסורת מסוימת , וכיצד לשמר את משאבי המים שלנו? – זהו תחום הלימודים עבורך.

 

במה עוסקים לימודי גיאוגרפיה וסביבה?

 

תחום הגיאוגרפיה ולימודי הסביבה עוסק בפרישתן של תופעות אנושיות ופיזיות אשר מעצבות את המרחב של כדור הארץ, תוך לימוד הנוף הטבעי במרחב בו אנו חיים , חקר הפעילות האנושית במרחב זה , ולמידת יחסי הגומלין בין הפעילות האנושית לנוף ולמרחב. זהו תחום מדעי מבוסס מזה מספר מאות שנים, השואב ידע מתחומים רבים, תוך שיתוף עם נושאים משיקים או משותפים עם מדעי החברהמדעי הרוח, מדעי הטבע והמדעים המדויקים.

 

מטרת הלימודים לתרום להבנת תופעות ותהליכים במרחב הפיזי , ולמימוש שיטות מדעיות ומקצועיות מתאימות לטיפול בתופעות אלו ממגוון זוויות ראיה ותוך אפשרות לפתח תחומי התמחות ייחודיים.

 

בהמשך ללימודי תואר ראשון, ניתן לרכוש תואר שני ואף שלישי, במיקוד יישומי או מחקרי . האדם המשכיל בתחום גיאוגרפיה וסביבה הוא אדם ערני ומודע לסביבתו המיידית והעולמית, בעל תודעה חברתית ורב תחומית, אשר רכש כלי ניתוח מתאימים, והוא בעל כלים להבין ולפעול עם השינויים המהירים והמשמעותיים העוברים על כדור הארץ ועל החברה האנושית.

 

 

תחומי העיסוק של בוגרי לימודים בגיאוגרפיה וסביבה

 

בוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה ולימודי סביבה עוסקים, בין השאר, בפיתוח ותכנון ערים ואזורים, בניהול מערכות מידע גיאוגרפיות, כלכלה גיאוגרפית, גיאוגרפיה חברתית, חקלאות, דמוגרפיה, שימור נופים ושטחים, טיפול באסונות טבע וניהולם, חיזוי אקלים ומזג אויר, מערכות ניהול סביבה ואיכות סביבה, תכנון וניהול תיירות, תכנון תחבורה, תכנון תואם אקלים, מערכות אקולוגיות עירוניות ואזוריות, לימודי היסטוריה ותרבות בהיבט גיאוגרפי, חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי, התמחות בידיעת הארץ, הדרכת מטיילים , לימוד ומחקר של תרבות ומורשת.

 

נושאי הלימוד העיקריים בגיאוגרפיה ולימודי סביבה לתואר הראשון:

 

 • גיאוגרפיה פיזיקאלית - השפעתם של גורמים פיזיים על הנוף : כדור הארץ ומערכת השמש, גיאומורפולוגיה, אקלים ושינויי אקלים, משאבי טבע וסביבה,משאבי מים ביבשה ובאוקינוס,
 • גיאוגרפיה חברתית - יחסי האדם והחברה עם המרחב הסובב על פני כדור הארץ: גיאוגרפיה אזורית,גיאוגרפיה עירונית וישובית , תיירות ,פנאי ונופש, גיאוגרפיה תרבותית, גיאוגרפיה פוליטית (למשל התפתחות ערים בהיבט פוליטי), גיאוגרפיה כלכלית, גלובליזציה, תחבורה , חקלאות, דמוגרפיה, שימור נופים ושטחים, אסטרטגיות תכנון ושימור, תרבות ומורשת, מרחבים ציבוריים.
 • מדעי הרוח - התפתחות ערים ואזורים בראיה היסטורית, ארכיאולוגית ותרבותית.
 • מדעים מדויקים - גיאוגרפיה חישובית :עיצוב וארגון בסיס נתונים, מערכות חישה , מיפוי, מערכות מידע גיאוגרפיות , ניטור סביבות ועוד.
 • מדעי הטבע - כדור הארץ ומערכת השמש, שימור משאבי טבע, משאבי מים וקרקע , קרקע וסלע, איכות סביבה, אקולוגיה , גיאולוגיה, שימור נופים ושטחים, אסונות טבע,אקולוגיה אזורית של הצומח, הר ומדבר.

 

הארגונים בהם עשויים בוגרי לימודי גיאוגרפיה וסביבה להשתלב:

 

משרדי ממשלה-רשויות תכנון ומעקב, רשויות מוניציפאליות, מערכות ביטחוניות, רשויות לאומיות כגון רשות הגנים הלאומיים או הרשות להגנת הטבע, ארגוני שימור או פיתוח סביבתי, מפעלי תעשיה, מוסדות חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי, מוסדות מחקר, ארגוני תיירות.

 

מהו משך הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון נמשכים בדרך כלל שלוש שנים.

 

 

מהם תנאי הקבלה?

 

תנאי הקבלה לכל המסגרות הנו תעודת בגרות וציון פסיכומטרי. כל מוסד מציב את רף הדרישות המתאים לו.

 

 

היכן ניתן ללמוד גיאוגרפיה ולימודי סביבה?

 

ניתן ללמוד את המקצוע בכל האוניברסיטאות ובמספר מכללות. כל מוסד שם דגש ייחודי על הלמודים בהתאם להתמחות המדענים המלמדים בו, אולם בכולם נלמדים נושאי הבסיס הזהים בתחום.

 

 • אוניברסיטת חיפה
 • אוניברסיטת בן גוריון
 • אוניברסיטת בר אילן
 • אוניברסיטת תל אביב
 • המכללה האקדמית אחווה
 • המכללה האקדמית אורנים
 • המכללה האקדמית בית ברל
 • המכללה האקדמית כינרת

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי גיאוגרפיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי גיאוגרפיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על לימודי גיאוגרפיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 49 סטודנטים
המליצו והצביעו על לימודי גיאוגרפיה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה האקדמית צפת 319 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל 1,208 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 447 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: לימודי גיאוגרפיה

התקבלו 49 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם