תואר שני במנהל עסקים MBA במבחר התמחויות בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר

תואר שני במנהל עסקים MBA במבחר התמחויות בקריה האקדמית אונו

תואר שני במנהל עסקים בקריה האקדמית אונו

 

להצליח למרות הקושי
 

בעקבות משבר הקורונה, הלימודים (שהיו אמורים להתחיל במאי) יחלו בשבוע השני של חודש יוני 2020

 

תכנית הלימודים לתואר שני במנהל עסקים בקריה האקדמית אונו שמה דגש על יישומיות ומקצועיות, ומתאימה את עצמה לכשלים ולמבנים הכלכליים הייחודיים למדינת ישראל. במכללה מלמדים מרצים, שחקרו את המאפיינים, המגבלות והקשיים הייחודים לישראל, ומלבד היותם בקיאים בתחומי המחקר הם גם בעלי ניסיון מעשי עשיר. התכנית מיועדת לאנשים שרוצים להשתלב בתפקידי ניהול בכירים ולרכוש הבנה רחבה ומעמיקה בעולם העסקים.

 

המכללה דוגלת בשינוי פני החברה בישראל באמצעות התעוררות ושמירה על המשק הישראלי. היא שמה לעצמה למטרה לשנות את האופי וההתנהלות של ענפי הניהול והבנקאות, ולאפשר לעסקים המקומיים לשגשג ולהרוויח טוב יותר, על אף כל הקשיים והסיבוכים הקיימים במדינה שלנו, המצויה תחת איום תמידי, ושקיימת בה רמת העוני הגבוהה ביותר במערב. המכללה מאמינה שהעסקים בישראל יכולים להצליח בסביבתם המקומית ואף להגיע לרמה בינלאומית, ושלמרות כל הסיכונים יש גם סיכויים מעולים.

 

מבנה הלימודים

 

תכנית הלימודים לתואר שני במנהל עסקים מתקיימת גם בקרית אונו וגם בקמפוס ירושלים. היא אורכת כ - 15 חודשים ונערכת במתכונת דו שבועית, כאשר נפגשים פעם אחת באמצע השבוע בשעות הערב, ופעם נוספת בימי שישי. הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי מקיף ועדכני וכלים פרקטיים, ומשתתפים בהתנסות מעשית בתחום ההתמחות שלהם. בקמפוס קריית אונו ניתן ללמוד גם בסמסטר אביב, השיעורים מתקיימים בימי שישי ובאחד הערבים בשבוע או ביום אחד מרוכז.

 

על ההתמחויות

 

בקריה האקדמית אונו ישנן שמונה התמחויות אפשריות במנהל עסקים, והן:

 

  • מימון ושוק ההוןתכנית ה – MBA במימון ושוק ההון מתמקדת בתחומי הניהול הפיננסי, ומקנה כלים תיאורטיים ויישומיים בבחירה ובניהול תיקי השקעות, בניתוח אגרות חוב, ניירות ערך ומניות, ובהבראה של חברות במצוקה.

 

  • שיווק ופרסום – בהתמחות זו הסטודנטים רוכשים כלים יישומיים לראייה שיווקית רחבה ומעקב אחר השינויים במשק. הם מפתחים כישורים עסקיים להחדרת מוצרים חדשים לשוק, לבניית מותגים, לשמירה ולהרחבת מעגל הלקוחות ועוד.

 

  • ניהול הארגון - ההתמחות עוסקת בתחום משאבי האנוש בחברה העסקית, בנושאים פנים ארגוניים כגיוס וקידום עובדים, שינויים בתנאי העבודה, יחסי עובד ומעביד, וכן בהיבטי סביבת הארגון להבנת מצבים התלויים בכלכלה המקומית הכללית, בגזרות ממשלתיות וכדומה.

 

  • אסטרטגיה עסקית - ההתמחות משלבת כלים לגיבוש אסטרטגיה מנצחת בסביבה תחרותית עם גישות בתחום היזמות, והיא מקנה למשתתפיה תמונה רחבה ומלאה של עולם העסקים.

 

  • ניהול איכות הסביבה - ההתמחות שמה דגש על היבטים כלכליים ומדיניים, כגון: ניהול משאבי מים ואנרגיה, כלכלה ותקשורת, דינים והסכמים באיכות סביבה, ועוד.

 

  • ביקורת פנימית - מטרת התכנית לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות זו היא להכשיר סטודנטים לכהן בתפקידים של מבקרים פנימיים בארגונים ציבוריים ועסקיים. היא אף מכינה את המשתתפים לקראת עמידה בבחינות ההסמכה הבינלאומיות CIA של איגוד מבקרי הפנים העולמי. 

 

  • יזמות טכנולוגית - ההתמחות שמה דגש על תחום מערכות המידע IT, ומטרתה להכשיר יזמים ומנהלים בעלי הבנה עסקית רחבה ואסטרטגית ויכולת ניווט טכנולוגית.

 

  • ניהול פארמה ומערכות בריאותבתכנית לתואר שני בניהול מערכות בריאות עוסקים הן בתחום השירותים והן בתחום הייצור (תרופות ומכשור רפואי). הסטודנטים לומדים לנהל תקציבים, לבנות תכניות שיווק, לנהל מרכזי שירות רפואיים ועוד.

 

סגל המרצים

 

סגל המרצים בתכנית לתואר שני במנהל עסקים בקריה האקדמית אונו מורכב ממומחים בתחומים מגוונים בעלי ניסיון מעשי רב בתעשייה. בין נושאי ההתמחות של חברי הסגל תוכלו למצוא נושאים כגון: ניהול קרנות נאמנות, מזעור מניפולציות בשוק ההון, תורת המשחקים, ניהול סיכונים פיננסיים בישראל, נזקים כלכליים בעת משבר בבנקים, השפעת קונפליקטים בין בעלי מניות ובין מנהלים על הרכב החובות של הפירמה, פיתוח ומימון אשכולות הייטק ועוד.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל למסלולי הלימוד השונים בתכנית ה – MBA נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בכל תחום שהוא, ולבוא עם ניסיון מקצועי של שלוש שנים לפחות בניהול. רשאים להגיש מועמדות אנשים שממוצע הציונים שלהם בתואר הראשון הוא 80 ומעלה, או בוגרי תואר ראשון עם ממוצע ציונים של 75 ומעלה, המחזיקים ברישיון מקצועי בתחומי הרפואה, המשפטים או החשבונאות, ועבדו לפחות שלוש שנים במקצוע שלהם. כל המועמדים מתבקשים לעבור ראיון קבלה אישי. חסרי רקע מתאים נדרשים לעבור מכינה בסטטיסטיקה, מכינה במתמטיקה וקורסי השלמה, לפני כניסתם לתכנית. 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו

חוות דעת של סטודנטים על הקריה האקדמית אונו - תואר שני במנהל עסקים

התקבלו 28 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

הקריה האקדמית אונו
27/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שיש לי מסגרת מרצים מס 1 בישראל מכינים אותך טוב למבחנים, יש מענה בכל פעם שיש בעיה. אני לא אוהבת את המ קרא עוד...

על הקמפוס

כיף לבוא ללימודים הכל מובן אבל השכר לימוד שוחק מעבר לזה יש מסגרת ומחוייבות מי שלא לומד ישאר לעבוד בע קרא עוד...

טיפים

לא להתיאש להיות חזקים בסוף כולנו נקבל את התואר, אני ממליצה לחסוך לפני בכדי לא להתקע עם הכסף בשנות הל קרא עוד...

הקריה האקדמית אונו
11/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

פתחו קמפוס בחיפה חדש ומרווח, מרצים מעולים ויחס חם לכל הסטודנטים

על הקמפוס

הספריה גדולה ומרווחת והיחס מאוד טוב. המיקום של המכללה מצויין.נמצא באיזור מרכזי בחיפה וקל להגיע עם תח קרא עוד...

טיפים

ממליץ מאוד על תואר שני במנהל עסקים . יש בו מגוון של ידע שאפשר לשאוב


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp